Ar Savivaldybei reikia naujų prabangių automobilių?

Mažeikių rajono savivaldybės automobilių ūkis buvo papildytas dviem naujomis mašinomis „Mazda 6“, kurias trejiems metams išnuomojo UAB „Klaipėdos Vista“. Kiekvieną mėnesį už nuomą bus mokama beveik 3 tūkst. litų. Taip pat pasirašyta prabangaus automobilio „Audi 6“, kainuosiančio beveik 90 tūkst., pirkimo sutartis.
Rajono vadovai tikino, kad turimos mašinos yra senos, kai kurios visai nebenaudojamos, todėl nebeturima su kuo važiuoti į Vilnių.
„Santarvė“ mažeikiškių klausė, ar Savivaldybei reikia naujų prabangių automobilių?Jokimas RAILA,
Mažeikių rajono savivaldybės
tarybos narys:

– Kai aš dirbau Savivaldybėje, jos ūkyje buvo tik viena gera mašina, o kitos – senutės. Tačiau mums užteko. Stebina, kad kaip ir visoje Lietuvoje tas biurokratinis aparatas labai plečiasi. Padaugėjo darbuotojų, todėl, matyt, ir tų mašinų reikia daugiau. Tačiau galbūt nereikėtų visiems pavaduotojams skirti tarnybinių automobilių? Skaitydamas straipsnį įsidėmėjau, kad tokius „Audi 6“ turės tik šešios savivaldybės. Ministerijas aš suprantu – joms reikia tokių mašinų, tačiau niekaip negaliu suprasti, kodėl mūsų savivaldybei reikia tokio reprezentacinio automobilio. Juk Mažeikiuose – toks didelis nedarbas. Manau, nelogiška pirkti tokią brangią mašiną.

Vytautas PRIELGAUSKAS,
Mažeikių rajono savivaldybės
tarybos narys:

– Reikėjo pirkti naujų mašinų, nes senų išlaikymas, remontas labai brangiai kainavo. Kaip ir kiekvienoje įmonėje, taip ir Savivaldybėje transportas yra būtinas. Tačiau stebino kai kurie pasisakymai, kad valdininkai neturėtų važiuoti susirietę. Taip neturėtų būti kalbama. Taip pat manau, kad reikėjo ieškoti pigesnių automobilių. Žmonės gyvena sunkiai, kyla pragyvenimo kaina, todėl susidaro įspūdis, kad valdininkai lengva ranka žarsto pinigus brangiems automobiliams pirkti.
Kitas klausimas, kaip tos mašinos bus paskirstytos ir kam jos bus panaudojamos: darbui ar savęs parodymui? Tai jau priklausys nuo pareigūnų etikos.

Egidijus KISMINAS,
bedarbis:

– Blogai, jeigu Savivaldybės vadovas neturi normalios mašinos. Juk meras – rajonui atstovaujantis žmogus, todėl prastai atrodys, jeigu važinės dešimties metų senumo mašina. Būtinas geras vadovo įvaizdis. Jis gi bendrauja ne tik su mūsų rajono gyventojais, bet ir su svečiais iš užsienio.
Tačiau manau, kad užtektų vienos geros mašinos. Netikiu, kad visos kitos mašinos yra tokios nebesutaisomos, kad su jomis negalėtų važinėti pavaduotojas ar kiti darbuotojai.

Violeta BERŽINIENĖ,
UAB „Mikrovisatos valda“
pardavėja-konsultantė:

– Manau, kad vadovai turėjo atsižvelgti į rajono biudžetą. Norint tikrai galima surasti kompromisą, ieškoti pigesnių variantų, nevažinėti su tokiomis prabangiomis mašinomis. Tuos pinigus galėjo skirti kažkam kitam.
Nereikia džiaugtis, kad tokių reprezentacinių mašinų bus tik šešios šalyje. Esu įsitikinusi, kad įvaizdį galima kurti ir kitokiais būdais.

Irina PETRIKAUSKIENĖ,
AB „Pieno žvaigždės“
raugų gamintoja:

– Man atrodo, kad kiekvienas Savivaldybės darbuotojas turi nuosavą automobilį, todėl juo gali ir naudotis.
Juk daugumoje įmonių yra tokia tvarka. Paprasčiausiai yra numatytos nuosavų automobilių naudojimo taisyklės, išlaidų kompensavimo būdai. Tikrai nepritariu brangių mašinų pirkimui iš mokesčių mokėtojų pinigų. Tikrai nereikia mėginti šokti aukščiau bambos.

Birutė
(pavardės nenorėjo sakyti),
nedirba:

– Nereikia švaistyti pinigų tokiems dalykams. Geriau tegu juos paskiria ligoninei. Juokinga klausyti, kaip jie skundžiasi, kad nepatogu susirietusiems važinėti į Vilnių. Tegul pabando įlįsti į mūsų kailį. Būtų įdomu pasižiūrėti, ar sugebėtų prasimaitinti, sumokėti už butą iš invalido pensijos.

KalbinoVirginija STEPONAVIČIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*