Ar sugriežtintos priemonės padės sutramdyti smurtautojus?

Neseniai Seime patvirtintos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisos, o Mažeikių policijos komisariato pareigūnams darbų įkarštis: per dvi savaites jau pradėta per dvidešimt tyrimų dėl smurtavimo šeimoje. Smurtautojai laikinai yra uždaromi į areštinę, jiems gresia iškeldinimas iš namų.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių, ar, jų manymu, buvo reikalingos tokios griežtos priemonės ir ar jos duos rezultatų?

Nijolė GEŠTAUTIENĖ,
namų šeimininkė:

– Manau, kad ne veltui valdžia ėmėsi tokių priemonių – šeimose dar pasitaiko smurto. Ypač per daug sau leidžia mūsų vyrai. Tikiuosi, kad dabar situacija kiek pasikeis į gera.
Suprantama, kad gyvenant dviem skirtingų charakterių žmonėms, pasitaiko visko. Be to, būna, kad ir moterys piktnaudžiauja savo „silpnumu“. Todėl, sakyčiau, nustatant tikrąjį kaltininką, bus įvairiausių kuriozų…

 

 

Rytis KENSMINAS,
montuotojas:

– Nors, mano manymu, dėl barnių ar muštynių šeimoje daugiausia būna kaltos abi pusės, bet esu įsitikinęs, kad toks įstatymas yra reikalingas. Esu nemažai girdėjęs apie smurtavimą šeimose, todėl kažkokiu būdu reikėtų panaikinti šį įsisenėjusį neigiamą reiškinį.
Dar nesu sukūręs šeimos ir negaliu pasakyti, kaip elgčiausi atitinkamose situacijose. Tačiau viena galiu tvirtinti: niekada nesiimsiu smurto. Esu įsitikinęs – galima rasti išeitį diplomatišku būdu.

 

 

Danutė ZAKALSKIENĖ,
bedarbė:

– Dar nieko negirdėjau, kad atsirado tokios įstatymo pataisos. Mano aplinkoje žmonės gyvena be rietenų, muštynių, todėl man ir nesuprantama, kas yra smurtas šeimoje. Tiesiog nežinau, ką ir atsakyti… Aš nei už, nei – prieš.

 

 

 

 

Pranciškus BALVOČIUS,
pensininkas:

– Seniai reikėjo tokio valdžios sprendimo! Svarbiausia, kad mūsų pareigūnai laiku sureaguotų į nukentėjusiųjų siunčiamus pagalbos signalus.
Manau, kad bus ir įvairiausių nesusipratimų, nes ne vien vyrai kalti dėl barnių ar muštynių šeimoje. Todėl, mano įsitikinimu, teismai privalės gerokai padirbėti, kad viską tinkamai išsiaiškintų – kad netektų per daug skubotai nubausti ar iškeldinti įtariamųjų.

 

 

Gražina ADOMAITIENĖ,
virėja:

– Manau, kad būtinai reikėjo tokio įstatymo, nes gal tik tokiu būdu pavyks susitvarkyti su smurtaujančiaisiais. Reikėtų kai kuriems vyrams „įkalti“, kad moterys nėra jų daiktas ar jų nuosavybė.
Ne paslaptis, kad yra ir moterų „ne auksinių“… Sakyčiau, kad jos galėtų būti kiek protingesnės ir prisitaikyti prie savo žmogaus.
Vieno bijau, kad, priimant įstatymą, nebūtų palikta spragų, kaip atsitiko su vaikų teisėmis.
Vėlgi, šiandien teismai ir taip apkrauti, tad jiems bus pridedamas gana didelis krūvis…

 

 

Romas (nenorėjęs skelbti savo
pavardės):

– Suprantama, kad dabar, pačioje pradžioje, pasitaikys visokių nesusipratimų bei painiavos. Tačiau esu įsitikinęs, kad reikėjo ryžtis tokio įstatymo priėmimui: dabar mažiau kentės ne tik smurtautojo šeimos nariai, bet – ir jų kaimynai. Svarbu, kad pareigūnai operatyviai reaguotų į iškvietimą, ne taip, kaip buvo iki šiol…
Žinoma, teismai dabar bus dar labiau apkrauti, juolab kad yra paliečiami šeimos santykiai. Labai viskas subtilu…
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto