Ar turėtų atsistatydinti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas?

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę sakė, kad dėl „auksinių šaukštų“ skandalo krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas turėtų trauktis iš posto – kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir pačios valstybės.
Viešųjų pirkimų tarnyba antradienį paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau, nei jie kainuoja rinkoje. Pavyzdžiui, kariuomenė pjaustymo lentelę įsigijo už 180 eurų, kai identiška lentelė parduotuvėje tuo metu kainavo 28 eurus, duonriekį peilį – už 142 eurus, kurio kaina parduotuvėje – 13 eurų ir panašiai.
Mažeikiškių klausėme, ar turi iš savo pareigų atsistatydinti ministras J. Olekas?

Vidmantas Meškauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vidmantas Meškauskas, senjoras:
– Nežinau, kiek yra ministro kaltės, tačiau man kyla klausimas, ar šie raginimai nėra ir jau prasidėjusios rinkiminės kampanijos dalis. Savo kaltę turėtų kiek prisiimti ir Prezidentė, kuri yra vyriausioji visų šalies karinių pajėgų vadė, pas ją juk irgi suplaukia informacija apie kariuomenės padėtį.
Vienu žodžiu, esu ir už atsistatydinimą, ir prieš jį.

Kęstutis Norkus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Kęstutis Norkus, vilkiko vairuotojas:
– Aišku, kad J. Olekas privalo atsistatydinti, juk tokios virtuvės indų kainos yra nesąmonė, ir tai negalėjo „praslysti“ pro jo akis.
Suprantu, kad ne ministras tiesiogiai dalyvavo visuose tuose pirkimuose, bet jeigu tu esi ministerijos vadovas, tu privalai žinoti ir kontroliuoti savo pavaldinių darbą, stebėti ir iš karto konkrečiai pareikalauti atsakomybės už tokius pirkimus, dar prieš įsigaliojant pirkimų rezultatams.

Algirdas Šarkinas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Algirdas Šarkinas, inžinierius:
– Nemėgstu daryti skubotų išvadų, todėl sunku vertinti šį klausimą. Aš sprendžiu tik tada, kai galiu konkrečiai įsigilinti į problemą – ką ministras pažeidė, kuriuos punktus, kaip vykdomi iš viso tokie viešieji pirkimai.
Tik kai bus pripažinta konkreti jo kaltė, tada galime reikalauti asmeninės atsakomybės.

Simona Plienaitė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Simona Plienaitė, atostogaujanti mažeikiškė:
– Labai politika nesidomiu, tačiau apie „šaukštų“ skandalą tikrai girdėjau ir manau, kad turėtų ministras atsistatydinti.
Politikai privalo stengtis, kad mes gyventume geriau, mūsų visų turtas būtų naudojamas racionaliai, o ne švaistomas.
Apskritai, politikai po tokių skandalų turi trauktis, kaip pasitraukė tas, kuris dabar pasakoja apie savo paskolas (Eligijus Masiulis – V. S).

Lijana Pocienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Lijana Pocienė, AB „Pieno žvaigždės“ darbuotoja:
– Atvirtai sakant, mūsų, paprastų gyventojų, nuomonė neturi jokios reikšmės – kaip patys politikai nuspręs, taip jie ir padarys. Tačiau po tokių faktų manau, kad ministras turi atsistatydinti. Paprasčiausiai nesuprantama, kur jis gyvena, jeigu nežino, jog normalus duonriekis peilis tikrai nekainuoja beveik pusantro šimto eurų. Jis turėtų matyti, kokius pirkimus ir kokiomis kainomis atlieka jo pavaldiniai. Vos pastebėjus tokį pinigų švaistymą, riekia užkirsti tam kelią, skelbti naują konkursą.

Irena. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Irena, senjorė:
– Nežinau, bet gal turėtų ministras atsistatydinti – juk taip švaistomi mūsų visų pinigai, o dar žinant, kaip mes dejuojame, kad nėra pinigų krašto gynybai, raginami visur prie jos prisidėti. Apmaudu,  kai sužinai apie tokius negražius dalykus.
Pikčiausia, kad dėl tokių konkursų, kai prekės perkamos aštuonis kartus brangiau, niekas nėra kaltas.
Manau, kad tai bėda visos valdžios – būtina priimti tokius įstatymus, kad už panašių pirkimų valstybei padarytą žalą būtų taikoma atsakomybė konkrečiam asmeniui ir iš jo būtų išskaitoma padaryta žala.

One Reply to “Ar turėtų atsistatydinti krašto apsaugos ministras Juozas Olekas?”

  1. Jonis parašė:

    Vienam reikejo i prezidentura paauksuoto unitazo ,kitam paauksuotu saukstu ,treciam apsaugos kad runkeliai i kupra neimestu ir kreslo anukeliui ……ir kad gi jus prisisprogsit …….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*