Kaip praleisite Velykas?

Sekmadienį visas katalikiškas pasaulis švenčia šv. Velykas – šventę, simbolizuojančią Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame Testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties. Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo Sūnaus pergalės prieš mirtį. Kai kurių supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties, o ne prisikėlimo diena, nes būtent mirdamas Kristus išvadavo žmoniją nuo prigimtinės nuodėmės. Velykų data įvairiais metais gali kisti nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.
Iš ankstesnių laikų atėjusios tradicijos paliko ir kitų velykinių simbolių, tad daugeliui Velykos asocijuojasi su velykiniais margučiais.
Mažeikiškių klausėme, kokių Velykų tradicijų jie laikosi ir kaip šiemet praleis šventes.

Petras Mikuta. Sigito Strazdausko nuotr.

Petras Mikuta, senjoras:
– Jau ne tas amžius, kad kur nors važiuotume, viskas bus ramiai, šeimyniškai – pas mus namuose susirinks šeima. Turime mažą anūkę, tad be velykinių margučių tikrai neapsieisime. Kaip su ja margučių neparidensi? O ir žaidimų teks ne vieną sužaisti.
Pats, ko gero, neisiu į bažnyčią, o štai žmona tai jau tikrai eis į Mišias.

Virginija Pilipavičienė. Sigito Strazdausko nuotr.

Virginija Pilipavičienė, administratorė:
– Kažkokių išskirtinių tradicijų nesame sukūrę. Marginsime kiaušinius, kaip ir didžioji dalis šalies gyventojų, aplankysime bažnyčią. Pasinaudodami papildomu laisvadieniu, tikiuosi, kur nors išvažiuosime, kur vyksime, dar konkrečiai nesame nusprendę. Bet papramogauti, smagiai praleisti laisvalaikį norisi, tad tikrai nesėdėsime namuose.

Vaclovas Peštenis. Sigito Strazdausko nuotr.

Vaclovas Peštenis, lentpjūvės darbininkas:
– Šios šventės, kaip ir daugelis pasakytų, asocijuojasi su kiaušinių marginimu, tad ir mes nebūsime kitokie – dažysime margučius. Ar aplankysiu bažnyčią, dar nežinau – kol gyvenau Akmenėje, tol eidavau, o štai persikėlęs į Mažeikius, dar nesu buvęs. Gal Velykų rytą ir nueisiu.
Buvau apsirgęs, namai tikrai jau yra įgrisę iki gyvo kaulo, todėl manau, kad per šventes nuvažiuosiu į Akmenę, aplankysiu sūnų.

Stasys Urbonas. Sigito Strazdausko nuotr.

Stasys Urbonas:
– Kaip praleisime Velykas, dar nenusprendėme, tačiau tradiciniai margučiai tikrai bus. Į bažnyčią specialiai dėl šios šventės neiname. Ją lankome, kaip kada sugalvojame, gal šį kartą ir sugalvosime, kad reikia.
Yra planų per šventes nuvažiuoti aplankyti seserį, tačiau viską lems orai – sinoptikai tiek prigąsdino, tokius orus prognozuoja, kad dabar žmogus ir bijai, ar pavyks iš namų ištrūkti.

Antanas Borusas. Sigito Strazdausko nuotr.

Antanas Borusas:
– Pirmiausiai aplankysime bažnyčią, o jau paskui prasidės linksmoji dalis – velykiniai margučiai. Gaila, bet viena duktė yra Danijoje, kita – Norvegijoje, jos turi savo darbų, planų, tad į Lietuvą per šias šventes negrįš. Pasveikinsiu tik telefonu.
Esu iš didelės šeimos. Visi, kurie esame likę šiame pasaulyje, gyvename Mažeikiuose, tad važiuoti niekur nereikės, aplankysime vieni kitus vietoje.

Raminta Vaitkutė. Sigito Strazdausko nuotr.

Raminta Vaitkutė, augina vaiką:
– Laikomės visų jau seniai gyvuojančių velykinių tradicijų: valgiai, margučiai, ėjimas į bažnyčią. Kadangi pati esu kilusi iš Balėnų, tai būtinai važiuosime į Pievėnus, kur kasmet vyksta visoje šalyje pagarsėjęs Velykų nakties budėjimas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto