Kaip reikėtų švęsti Vasario 16-ąją?

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečia švęsti sumaniai ir išradingai, todėl jau penktąjį kartą yra pakvietusi tautiečius prisidėti prie  akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, kaip jie mini Vasario 16-ąją ir kokią šią šventę norėtų matyti.

Laimonas SINIAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laimonas SINIAUSKAS, tolimųjų reisų vairuotojas:
– Šią šventę pasitikti Lietuvoje pasiseka ne visada – tik kai būnu namuose. Esu tolimųjų reisų vairuotojas, tad pasitaiko įvairiai. Nors tą dieną būdamas kažkur užsienyje, ją, žinoma, prisimenu.
Kai būnu namuose, Vasario 16-ąją dažniausiai praleidžiu prie televizoriaus – man to užtenka.
Mažeikiuose būna minėjimas, koncertas, bet aš į juos nevaikštau. Tų švenčių išvis yra daug, tad kiek jų švenčiama, tiek ir užtenka. Kokių čia dar išradingumų reikia?

Andrius SIDOROVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Andrius SIDOROVAS, pasienietis:
– Kadangi aš esu pareigūnas, važiuojame į rinktinę, ten būna minėjimas ir visos šventės iškilmės taip ir praeina. Asmeniškai šeimoje beveik nešvenčiame: vaikai iš darželio parsineša piešinių su vėliavomis – tai yra šventė jiems.
Prezidentės kvietimą švęsti išradingai aš suprantu kaip raginimą organizuoti kuo daugiau viešų renginių, kad žmonės su vaikais į tokias šventes ateitų su tautiniais drabužiais – man tai būtų labai gražu. Kažkaip norisi, kad pasijustų tas tautiškumas, nes jo iki šiol pas mus labai mažai. Norisi ir didelės žmonių vienybės, susitelkimo: kodėl mieste neužkūrus didžiulio laužo, nesukvietus gerų muzikantų, nepašokus? Tada pasijustų tikroji Vasario 16-osios dvasia.

Vytautas GEDVILA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vytautas GEDVILA, Kultūros centro darbuotojas:
– Dirbu Kultūros centre, tad tą dieną teks būti darbe, dalyvauti renginiuose – bent jau juos matysiu, girdėsiu. O dėl tos šventės minėjimo… Aišku, tą dieną reikia prisiminti, priminti kitiems, ypatingai vaikams. Tai yra privaloma. Pas mus kažkaip įprasta kasmetinė rutina: mišios, eisena kažkur, minėjimas, kažkoks koncertas. Ir tuo viskas baigiasi.
Man norėtųsi tą šventę labiau perkelti į šeimą, kokiais nors būdais, kažkaip įdomiau papasakoti, kas tai per diena, kodėl ji mums svarbi, reikšminga ir kodėl jos svarbą turime išsaugoti ateities kartoms. Neužtenka vien pamojuoti vėliavėlėmis.

Dainora STANCEVIČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Dainora STANCEVIČIENĖ, prekybininkė:
– Dirbu parduotuvėje, kaip sakant, aptarnavimo sferoje ir dažniausiai tą dieną reikia būti darbe. O šiaip aš tą šventę mėgdavau praleisti Tulnikiuose, prie užtvankos. Lankiau linijinių šokių ratelį, tad ten ir šokdavome.
Prezidentės kvietimas švęsti kuo išradingiau yra sveikintinas. Kažkas panašaus Tulnikiuose ir būna – daug linksmybių, žaidimų, kaimo muzikantų koncertai, nuotaikingų varžybų, kareiviška ar kitokia košė, šiltas gėrimas, kitokios vaišės. Kuo prasta šventė? Ten visiems linksma, smagu, daug šypsenų – juk tokia ir turi būti šventė. Kad tik visur tokios būtų…

Alina GUSTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Alina GUSTIENĖ, kokybės vadovė:
– Nesu labai didelė patriotė, tad ir ta šventė man nelabai svarbi. Nėra kokios šventinės nuotaikos tą dieną ir namuose, nevaikštau į jokius minėjimus. Jei būtume kur nors didmiestyje, gal ir nueitume, o mažesniuose miestuose tie minėjimai nelabai jaučiami.
Aš įsivaizduoju, kad renginiai Vasario 16-ajai turėtų būti labiau viešinami, apie juos pateikiama daugiau informacijos. Man atrodo pakanka, kad tą dieną būna mišios, kažkoks minėjimas, negalvoju, kad koncertai ar festivaliai turėtų būti visą dieną – kiek yra, tiek užtenka. Jeigu būtų didelės šventės, atsirastų kitos problemos, alkoholis ir panašiai, o to niekam nereikia.

Veronika SKEIVIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Veronika SKEIVIENĖ, virėja:
– Tą dieną tikrai jaučiu šventę – einame į bažnyčią, meldžiamės, kad visiems būtų gerai, o jei yra koks šventinis minėjimas, kodėl nenuėjus ir į jį? Kad Prezidentė siūlo šią šventę praleisti kuo linksmiau – normalus siūlymas: mes tarpusavuje su draugais ir pasilinksminame.
Norėčiau didelės šventės su laužais, su daina ir šypsena, pabūti su mažeikiškiais kartu, pajusti visų vienybę – aš ir mano draugai, pažįstami tikrai ateitų. Domimės Lietuva, jos situacija, esame patriotai, tad tokia šventė kaip Vasario 16-ji turi būti pakelta į aukštą lygį ir deramai paminėta.

2 Atsakymai į “Kaip reikėtų švęsti Vasario 16-ąją?”

  1. Aldona parašė:

    Reikia nuversti Karbauskį ir jo apsišikėlių partiją. Ir kuo greičiau.Tas parazitas Lietuvai gero tikrai nepadarys.

  2. PSD parašė:

    Imti šakes į rankas ir eiti versti korumpuotų ir apsivogusių valdžiagyvių.Kaip šiuo metu daro rumunai.O ne kaip veršių masei giedoti “marija…marija…..” ir verkti į pagalvę,kad mokesčiai baigia užpisti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*