- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kaip sumažinti girtavimo mastus?

Statistika rodo, kad praėjusiais metais vienas šalies gyventojas gryno alkoholio suvartojo litru daugiau nei užpernai.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių bei miesto svečių, kodėl, jų manymu, geriama vis daugiau ir kokių priemonių reikėtų imtis, siekiant sumažinti svaigalų vartojimą.

Jolanta (pavardės skelbti nenorėjo). Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jolanta (pavardės skelbti nenorėjo), namų šeimininkė:

– Mano manymu, kaltas yra nedarbas. Esu įsitikinusi, kad jokios kitos priemonės negelbėtų šalies iš susidariusios situacijos, kaip tik žmonių įdarbinimas. Jaunimui, sakyčiau, reikėtų dar didesnio užimtumo.
Manau, kad alkoholio mėgėjui nepadės jokie mėginimai „atjaukinti“ jį nuo svaigalų: nei reklamų uždraudimas, nei atidarytos blaivyklos, nei svaigalų parduotuvių darbo laiko trumpinimas.

 

 

Svajūnas URBIETIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Svajūnas URBIETIS, apsaugos darbuotojas:

– Pirmiausia reikėtų mažinti nedarbą. Pritariu, kad šiandien yra daug žmonių, tiesiog įkliuvusių į alkoholio pinkles… Manau, kad būtent tokioje situacijoje tik pats žmogus gali sau padėti, suvokdamas, kad jis tapo ligoniu.
Jeigu manote, kad parduotuvėse esantis alkoholis skatina gėrimą – nesutinku su tuo. Pavyzdžiui, jeigu aš jo nevartoju ir man neaktuali ši prekė – aš jos ir nepirksiu.

 

 

 

Jelizaveta PROKOPENKO. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jelizaveta PROKOPENKO, siuvėja:

– Negaliu atsakyti, kodėl mūsų žmonės taip svaiginasi… Mano nuomone, reikėtų gerokai riboti alkoholio pardavimo laiką. Reikėtų daryti taip, kad negalėtų žmonės nei anksti rytą, nei vėlai vakare, kada tik užsimanę įsigyti svaigalų.
Ir dar manyčiau,  kad reikėtų skleisti kuo daugiau antialkoholinės reklamos. Gal tokiu būdu pasiektume norimų rezultatų?

 

 

 

Ernestas BUKAUSKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ernestas BUKAUSKAS, akmeniškis, būsimasis studentas:

– Manau, kad daugiausia žmonės svaiginasi dėl pramogos, ypač jaunimas. Dar viena priežastis – nedarbas. Ir jauni, ir seni iš neturėjimo ką veikti užsiima tuo, kuo neturėtų…
Mano įsitikinimu, jeigu žmogus nori išgerti, tai jis ir gers – jokios reklamos tam įtakos neturi. Juolab, pastebėjau, kad jos kažkiek ir sumažėjo.

 

 

 

Živilė BRUŽAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Živilė BRUŽAITĖ, esanti motinystės atostogose:

– Šiandien labai daug žmonių neturi darbo, pinigų. Dėl to, manau, kai kurie puola į neviltį ir tampa potencialiais alkoholikais. Pastebėjau, kad jaunimas labai svaiginasi. Gyvenu tokioje vietoje, kur prieš mano langus nuo ryto iki vakaro lėbauja jaunuoliai. Anksčiau, kai patruliuodavo policija, išgėrinėjimų nebebūdavo. Dabar – vėl tas pats.
Esu įsitikinusi, kad žmogui, įklimpusiam į alkoholizmą, gali padėti tik jo artimieji. Netgi žinau tokių pavyzdžių, kai jokios priemonės negelbėjo, bet giminaičiai sugebėjo vyriškį sugrąžinti į normalų gyvenimą.

 

 

Artūras MAKAREVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Artūras MAKAREVIČIUS, operatorius:

– Sutinku, kad nemažai geriančiųjų…Alkoholizmas yra sunki liga ir ja gana greit susergama. Suprantama, jog reikia imtis priemonių, kad tik išvengtum šios ligos.
Sakyčiau, kad reikėtų riboti alkoholio pardavimo laiką, kaip, pavyzdžiui, padaryta Skandinavijoje. Antra – sumažinti reklamos.
Tačiau, mano įsitikinimu, viskas prasideda jau vaikystėje. Todėl reikėtų imtis kuo daugiau prevencijos priemonių mokyklose, parodyti vaikams alkoholio daromą žalą.