Kaip vertinate naująją mokesčio už šiukšlių surinkimą tvarką?

Rajono taryba patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą nuostatus. Prognozuojama, kad dėl naujos mokesčio surinkimo tvarkos kitąmet daugiabučių namų gyventojams už šiukšlių surinkimą gali tekti mokėti keturis ar penkis kartus daugiau nei dabar. Ypač tai turėtų pajusti vieno ar dviejų kambarių butų savininkai, nes nebebus atsižvelgiama į tai, kokia gyvenamojo būsto kvadratūra bei kiek žmonių ten gyvena.
Klausėme, kaip šią naują tvarką vertina mažeikiškiai.

Kostas RAUDONIS,
santechnikas:
– Atvirai sakant, nelabai kaip. Tokia tvarka labai negera. Ne visi esame tokie turtingi, kad galėtume už šiukšlių išvežimą mokėti didžiausius pinigus. Juk jeigu aš esu vienišas žmogus, aš tikrai nesurenku tiek visokių atliekų, kiek, sakykim, penki žmonės. Tad kodėl turėčiau už šią paslaugą mokėti lygiai tiek pat ar net daugiau negu tie penki žmonės. Kaip gali būti neatsižvelgiama nei į buto kvadratūrą, nei į gyventojų skaičių. Tai į ką tada atsižvelgiama? Turi būti kažkokia teisybė. Jeigu jau ši paslauga taip brangiai atsieina, tai valdžia turėtų ją kompensuoti.

Odeta VORIENĖ,
augina vaiką:
– Mano atsakymas kategoriškas – blogai. Kaip galima neatsižvelgti į buto kvadratūrą. Dažniausiai nuo jos priklauso gyventojų skaičius. O kuo daugiau gyventojų, tuo daugiau šiukšlių jie sukaupia. Didesnis atliekų kiekio surinkimas ir išvežimas pareikalauja daugiau laiko, jėgų, kuro sąnaudų. Tad ir mokestis už tai turėtų būti didesnis. Tai juk visiškai aišku ir logiška.
Nesistebiu tokia tvarka. Kai viskas diena po dienos brangsta, kai kyla visų paslaugų kainos, kodėl stabilūs turėtų likti komunalinių paslaugų mokesčiai? Tik kažkodėl atlyginimų niekas nežada kelti. Įdomu, kaip mes pajėgsime sumokėti tuos augančius mokesčius.

Ona JONUŠKIENĖ,
mokytoja:
– Manęs jau ir dabar nei ta tvarka, nei ta paslauga netenkina. Atliekų konteineriai nuo mūsų daugiabučio gyvenamojo namo yra tolokai, ir jie pastatyti prie pat pagrindinės gatvės. Nemalonu prie jų prisiartinti, kai „bomžai“ šiukšles išdrabsto į visas puses, o vasarą sklinda smarvė ir skraido musių spiečiai. Vaizdelis tikrai ne koks. Sutikčiau mokėti ir brangiau, bet tik su sąlyga, kad nematyčiau tokio vaizdo.

Rita ŽVIRGZDINIENĖ,
virėja:
– Gyvename dviejų kambarių bute penki žmonės. Už atliekų surinkimą mokame dešimt litų su centais. Nemanau, kad ir pagal naują mokesčių surinkimo tvarką kitais metais tektų mokėti daugiau. O jei tiems, kurie dabar mokėjo mažiau, ateityje mokestis padidės, tai ir gerai. Tačiau kas iš tų mūsų kalbų ir norų – niekas į juos ir dėmesio nekreipia. Kas kam rūpi, ko mes norime ar nenorime. Kaip valdžiai reikės, taip ji ir padarys. Beje, be mūsų jau ir nusprendė. Žinoma, nėra ko stebėtis, juk rinkimai jau praėjo.

Steponas NORKUS,
II grupės invalidas:
– Esu nedarbingas, mano pajamos nedidelės, o jei dar teks brangiau mokėti už atliekų surinkimą, bus visai blogai. Tačiau juk dabar visos kainos kyla, ir niekas neatsiklausia mūsų, paprastų žmogelių, nuomonės. Šiuo atveju neprotingai buvo padaryta. Galėjo viskas likti kaip ir buvo. Būtume mokėję už šiukšlių išvežimą priklausomai nuo gyventojų skaičiaus. Manau, taip būtų buvę teisingiau. Bet juk visada ir viskas daroma žmogaus nenaudai.

Petras ŽULPA, pensininkas:
– Nesistebiu tokia tvarka: juk Mažeikių valdžia visada pasižymi „išradimais“, kaip kokie ostapai benderiai. Juk niekam nekyla abejonių, kad šiukšles „gamina“ ne butų plotai, o juose gyvenantys žmonės. Visoje šalyje už šiukšlių surinkimą mokestis skaičiuojamas priklausomai nuo gyventojų skaičiaus. Įsivaizduokite sau, išvažiuoju aš pas giminaičius į kitą miestą ir mano butas stovi tuščias. Ir dabar tas tuščias butas ima ir prisišiukšlina. Mano sesuo gyvena Kaune, ir kai jai pasakiau apie mūsiškę „šiukšlių mokesčio reformą“, jai tai sukėlė smagaus juoko.
Manau, kad mūsų valdžia nebesugalvoja kito būdo, kaip apiplėšti žmogų.
Bernarda PLASTININA
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*