Kaip vertinate sumanymą rengti kasos čekių loteriją?

Mokesčių inspekcija nusprendė netradiciniu būdu kovoti su šešėliu: nuo kitų metų žadama pasitelkti kai kurių šalių pavyzdį ir organizuoti čekių loterijas. Taip ketinama iš šešėlio traukti milijardus eurų, tikimasi, kad atsirastų daugiau sąmoningesnių piliečių, verslas taptų skaidresnis, į biudžetą būtų surinkta daugiau pajamų, be to, gyventojai turėtų galimybę laimėti automobilį ar kitą vertingą daiktą.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, kaip jie vertina sumanymą organizuoti čekių loteriją?

Danutė GINIOTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danutė GINIOTIENĖ, senjorė:
– Čekius visada imu: skaičiuojuos, kiek išleidžiu maistui, vaistams. Pensija nėra didelė, tad reikia skaičiuoti. Kiek pastebėjau, kasos čekius prekybininkai duoda, net turgelyje jų prašyti niekada nereikia. Ir kirpykloje gaunu čekį.
Man ta loterija atrodo kaip juoko forma ir nelabai tikiu, kad čia rimtas dalykas. O dėl to šešėlio… Nemanau, kad batus taisantys ar uogas pardavinėjantys žmonės yra verslininkai ir labai daug ką uždirba. Juk yra visokių mokesčių, kuriuos privalu susimokėti. Kovoti reikia su tais, kurie uždirba milijonus, statosi vilas, prabangius namus, – va tie tai turi susimokėti visus mokesčius.

Olgertas BULAUSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Olgertas BULAUSKIS, verslininkas:
– Man atrodo, kad tokia loterija, nors bent kažkiek, bet bus naudinga. Pats dirbu prekyboje, tad žinau, kad kasos čekių prašo didžioji dauguma ir mes juos duodam. O aš pats… aš esu pirkėjas ir verslininkas, man reikia pirkti prekes, tad čekių prašau – jie man reikalingi. Kirpykloje čekio negaunu, nors nelabai dažnai kerpuosi – tiek tereikia.
Jei čekio neduoda, reikia jo prašyti, tad sumanymas surengti loteriją yra šaunus.

Roma RUMIANCEVA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Roma RUMIANCEVA, įrengimų remontininkė:
– Visą laiką čekį pasiimu ir juos visur duoda. Apsiperku dažniau didžiuosiuose prekybos centruose, ten kasos kvitus visada duoda, gaunu juos ir mažosiose, vadinamosiose balkoninėse parduotuvėse. Kirpykloje čekio negaunu, nors jei paprašyčiau, be abejo, gaučiau. Neprašau. Bet prašyti reikėtų.
Sumanymas surengti čekių loteriją gal ir nieko, žmonėms bus naudinga, bet dėl tos kovos su šešėliu, nežinau, man atrodo, kad čia nieko nepavyks padaryti.
Ir toje loterijoje nedalyvausiu. Šiaip aš loterijomis netikiu, nes niekada nieko nesu laimėjusi.

Loreta JARUTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Loreta JARUTIENĖ, namų šeimininkė:
– Apie čekių loteriją nesu nieko girdėjusi, kadangi nelabai domiuosi. Parduotuvėje čekius visada imu ir gaunu. Pasižiūriu, kam yra akcijos, kas kiek kainavo, man tai įdomu. Nebežinau, kaip yra turgelyje, kirpykloje, bet ten čekių gal neduoda, ar aš jų nepasiimu.
Jeigu būtų tokia loterija… Manau, kad tai geras sumanymas – ir tą šešėlį gal pavyktų sumažinti, nes žmonės prašytų čekių, ir patiems žmonėms gerai, nes savaime dalyvautų loterijoje. Jei prisiregistruotų, žinoma. Pati tokioje loterijoje dalyvaučiau, o ir laimėti būtų gerai.

Antanas LUKOŠIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Antanas LUKOŠIUS, valstybės tarnautojas:
– Kažką apie tokią loteriją girdėjau, jos esmę žinau. Gal ji ir būtų naudinga. Čekius visada pasiimu ir pasilieku – esu kaip senas žmogus, paskui žiūriu, ar neapgavo, nes dažnai apgauna. Kiek pastebėjau, mažosiose parduotuvėse čekius ne visada duoda. Netgi ir didžiuosiuose kartais neduoda, nes, mokant didelę sumą, tikriausiai galvoja, kad to čekio žmogui nereikia. Bet prekę, kaip sakoma, į kasą įmuša.
Šiaip įdomu būtų, jei ką laimėčiau, nes gyvenime niekada nieko nesu laimėjęs. Tad tokia loterija lyg ir pasiteisintų. Tai įdomus variantas.

Donatas BULAUSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Donatas BULAUSKIS, suvirintojas:
– Vakar apie tą loteriją girdėjau per žinias. Mano nuomone, kad čia yra visiškas absurdas. Kaip sąžiningai išrinks tuos laimėtojus? Vis tiek pinigai bus nutekinami tiems, kurie organizuos tas loterijas. Per valstybės organus pinigai bus nutekinti.
Ir dėl šešėlio sumažinimo tai neduotų jokios reikšmės. Kur kas didesnė reikšmė būtų, kad dėl šešėlio kratytų didmenininkus, o ne paprastus žmones. Koks čia gali būti šešėlis apsiperkant parduotuvėje? Gerai, pardavėja padarė klaidą, pamiršo grietinę „įmušti“ – juokinga. O didmenininkai kokiomis sumomis nusuka?
Aš čekį dažniausiai paimu – gal aštuoniasdešimt procentų atvejų. Ir visada duoda – nepamenu, kada nėra davę. Paslaugų sferoje, kirpykloje ar panašiai, čekio ne visada sulauksi. Nebent pats paprašytum.

One Reply to “Kaip vertinate sumanymą rengti kasos čekių loteriją?”

  1. Olgerta parašė:

    po kiek benzinas? Ar su cekiuku?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*