Kiek reikia uždirbti, kad gyventume oriai?

Valdžia žada nuo kito mėnesio padidinti minimalią algą iki 1035 litų, arba maždaug 300 eurų. Taip pat žadama nepamiršti ir pensininkų – perskaičiuojant į eurus planuojama šiek tiek padidinti bazinę pensiją, tad vidutinė pensija nuo kitų metų pradžios didės 3,43 lito ir sieks 865,02 lito, arba 250,53 euro.
Mažeikiškių klausėme, ar toks pajamų padidėjimas jiems duos naudos. Taip pat teiravomės, kiek vis dėlto žmogus turėtų gauti pajamų, kad galėtų gyventi oriai.

Ona JONUŠKIENĖ. Sigito Strazdausko nuotrauka

Ona JONUŠKIENĖ, pensininkė:
– Toks minimalios algos ir mažiausios pensijos padidinimas yra pasijuokimas iš žmogaus. Aš asmeniškai manau, kad jei pensininkai gautų mažiausiai po tūkstantį litų, tada gyvenimas būtų normalesnis.
Be abejo, po užsienį nepavažinėtų, bet bent vaistams ir pragyvenimui užtektų. O dirbantysis turėtų gauti mažiausiai pusantro tūkstančio į rankas – ir to vos vos užtektų, jei augina vaikus ir reikia juos išleisti į mokslus.

Laimutė PETRAUSKIENĖ. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Laimutė PETRAUSKIENĖ, pensininkė:
– Man truputį juokingai atrodo toks padidinimas. Ypač pensijos – padidins vos trimis litais. Aš pati esu pensininkė, todėl keistai tai ir atrodo. Nors iš kitos pusės pažiūrėjus, vis šis tas. Bent pakelis kefyro išeina. Bet jei kalbant rimtai, tai tokie vos kelių litų padidinimai tik erzina žmones – juk politikai sau atlyginimus ir priedus didinasi šimtais litų, o ne dešimtimis.
Kokia turėtų būti pensija ir minimali alga, sunku pasakyti, nes žmogus žmogui nelygu. Vienam gali užtekti penkiasdešimties litų, o kitam ir tūkstančio būtų maža. Jei gaučiau bent tūkstantį du šimtus litų į rankas, manau, užtektų pragyventi, nereikėtų skaičiuoti paskutinių centų mėnesiui baigiantis.
O dėl minimalios algos, tai ji turėtų būti bent jau pusantro tūkstančio litų. Du tūkstančiai būtų dar geriau.

Kristina DERMONTAITĖ. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Kristina DERMONTAITĖ, dirbanti užsienyje:
– Apie šiuos numatomus padidinimus neteko girdėti, nes neseniai grįžau iš užsienio. Bet manau, kad toks padidinimas yra menkas. Kita vertus, vis dėlto geriau tiek, negu nieko.
Minimalus atlyginimas, manau, turėtų siekti devynis šimtus eurų. Mažiausia pensija turėtų siekti bent jau du šimtus eurų.

Aidas ANTANAITIS. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Aidas ANTANAITIS, verslininkas:
– Šis padidinimas yra susijęs su euro įvedimu. Turbūt valdžia norėjo minimalią algą ir mažiausią pensiją prilyginti prie lygios sumos, išreikštos eurais, kad gautųsi gražus skaičius.
Tai joks padidinimas, nes kainos lygiai taip pat padidės, todėl žmonės nelabai ką teigiamo pajaus. Tiesiog buhalteriams bus lengviau skaičiuoti, valstybei bus lengviau atsiskaityti.
Manau, kad tiek minimali alga, tiek pensijos turėtų išlikti eurais tiek pat, kiek dabar gauname litais.

Rimantas STRAZDAUSKAS. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Rimantas STRAZDAUSKAS, tolimųjų reisų vairuotojas:
– Tiek minimalios algos, tiek mažiausios pensijos numatytas padidinimas nėra labai reikšmingas. Tai tik „mizeris“, netgi pavadinčiau pasišaipymu, nes jei negali pridėti kokių poros šimtų litų, tai kam išvis didinti?
Minimali alga turėtų būti apie du tūkstančiai litų, o mažiausia pensija turėtų siekti apie pusantro tūkstančio. Tuomet žmonės bent jau geriau sudurtų galą su galu, ne taip, kaip dabar.
Jei būtų įmanoma uždirbti ir į rankas gauti per du tūkstančius litų, tai sumažėtų ir į užsienį išvažiuojančių lietuvių.

Darius EREMINAS. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Darius EREMINAS, gydytojas:
– Bet koks pajamų padidinimas yra šioks toks priedas. O jei žmonės erzinasi dėl tokio padidinimo, tai jie bet kada erzinsis ir bus nepatenkinti, net jei ir šimtu litų būtų padidinta minimali alga ar pensija.
Manau, kad tiek minimali alga, tiek mažiausios pensijos turėtų būti dvigubos, palyginus su tuo, kas yra mokama dabar.

6 Atsakymai į “Kiek reikia uždirbti, kad gyventume oriai?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Gydytojai be kysiu sunkiai isgyventu! Jie ir dabar dar dejuoja…O kaip gyventi iki pensijinio amziaus zmonems? Is ko? Kaip reikia savo gyvenima kurti Lietuvoje jauniems zmonems? Lietuvoje dar negreitai bus toks pragyvenimo lygis ,kaip kitose ES salyse. Pvz.Vokietija,Svedija Danija irkt. Todel jaunimas ir protingi isvaziuoja,o lieka belekas!

  2. Ir nei vienas parašė:

    nepaminejo,kad Lietuvoje mokesciai eiliniui dirbanciajam siekia 50%. Pvz. Vienisa mama auginanti 2 vaikus ir i rankas gaunanti 2000 litu valstybei sumoka apie 1500 litu (sudejus jos ir darbdavio uz ja mokamus mokescius). O koks verslininkas pardaves akcijas arba issimokejes dividentus sumoka max 15%. Kada zmones prades skaiciuoti ir galvoti,ir reikalauti is valdzios, o ne laukti papildomo „kaulo“ t.y. keletos desimciu ar simtines litu?

  3. ne pensininke parašė:

    Bepig daktareliui neciulbeti, jis is atlyginimo niekaip nesugebetu isgyvent. Kai kisene nuolat papildoma is tu, kurie „erzinasi“ tai tokiu daktaru gyvenimas ypac puikus ir jie vargso zmogelio nesupranta

  4. ohoho parašė:

    Panelė Kristina DERMONTAITĖ, prasilenkė ne tik su antakiais, bet ir su skaičiais.

  5. galvoju parašė:

    o kiek susierzina daktaras, kai jam i kisene neikisa kiekvienas ateinantis, nes paprasciausiai neturi pinigeliu ;)

  6. Vardas (privalomas) parašė:

    Paskaičiuokit kiek padidėjo mokesčiai už butą eurais, kiek pakilusios prekių kainos, koks kainos, nurodytos litais ir eurais santykis. Tada turbūt ir galima suprasti ką numatė žmonės ir kaip gražiai euru viliojo valdžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto