- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ko tikitės iš lietuvių pasirodymo Eurovizijoje?

Šįvakar Lietuvos televizija iš Helsinkio transliuos Eurovizijos konkurso finalą. Lietuvai šiemet atstovauja grupė „4Fun“.
Gatvėje sutiktų žmonių teiravomės, ar juos domina Eurovizija ir ko jie tikisi iš lietuvių pasirodymo.

Raimonda JONIUŠKYTĖ,
abiturientė:
– Kas šiemet iš lietuvių dalyvaus Eurovizijoje, žinau, esu girdėjusi ir jų dainą. Man atrodo, kad daina parinkta ne tokia, kokios reikia tam konkursui. Palyginus su pernykšte lietuvių daina, ši – daug prastesnė.
Daugelis mano draugų sako, kad apie tą grupę nieko nežino, net tos dainos negirdėję. Šiemetinės lietuvių dainos stilius europiečiams nelabai patiks.
Eurovizijai reikia ko nors trankaus, linksmo.

Gintarė ERLICKIENĖ,
auginanti vaikus:
– Eurovizija nelabai domiuosi, bet kas šiemet dalyvaus iš lietuvių, žinau. Sunku ką nors prognozuoti, daina nebloga, bet man atrodo, kad tai dainai trūksta „cinkelio“. Pernykštė daina buvo daug geresnė, ji labiau atitiko Eurovizijos dvasią ir todėl pateko į dešimtuką.
Baladė tokiam konkursui nelabai tinka, kad atkreiptų publikos dėmesį, reikėtų ko nors veržlesnio, ritmingesnio.
Per atranką išvis nemačiau grupės, kuri man patiktų. Finalinį koncertą būtinai žiūrėsiu, bet spėlioti, kaip seksis lietuviams, nesiryžtu – galiu apsijuokti.

Dalia GECIENĖ,
draudimo bendrovės agentė:
– Eurovizija domiuosi jau daugelį metų, bet kas šiemet dalyvaus iš mūsiškių, nelabai žinau. Dainą, kuri skambės šiemet, esu girdėjusi, galvoju, kad paskutiniai tikrai nebūsim.
Balsas geras, gražus, daina melodinga, bet, mano nuomone, trūksta gero vaizdo, trūksta šou. Jei tai lietuviai sugebės padaryti, tada viskas turėtų būti gerai.

Gintautas ALEKNA,
Savivaldybės administracijos
specialistas:
– Eurovizija domiuosi mažai. Lietuviai šiemet su tokia daina tikriausiai nelaimės nieko gero. Paskutinės vietos neturėtų būti, bet ir nuo pirmųjų jie bus gana toli.
Daina nebloga, graži, atlikimas taip pat neblogas, bet ji ne euroviziška ir lyderė nebus. Nors Euroviziją šiemet, kaip ir praėjusiais metais, prognozuoti labai sunku. Pernai laimėjusi suomių grupė, mano nuomone, neturėjo gauti pirmos vietos, bet žmonės kažkodėl už ją balsavo.
Manau, kad lietuvių grupė muzikiniu požiūriu negali laimėti, būsime kažkur per viduriuką. Nors ką gali žinoti, kaip ta Europa balsuos.

Romas JONUŠKIS,
firmos vadovas:
– Apie Euroviziją esu girdėjęs, bet žiūrėti televizijos neturiu kada. Kas šiemet dalyvaus, taip pat nežinau.
Pernai dalyvavo grupė, kurioje dainavo Marijonas. Jei ir šiemet bus tokia linksma, džiuginanti daina, tai lietuviams pasiseks: Eurovizijai reikia šou. Konkurentų ten tikrai būna daug ir stiprių, tad reikia gerai pasiruošti.
Konkursą šiemet būtinai žiūrėsiu, bet ką nors prognozuoti nesiryžtu.

Rimantas JASMONTAS,
AB „Mažeikių nafta“
apsaugos darbuotojas:
– Atrankinį konkursą į Euroviziją žiūrėjau, dainą prisimenu, bet grupės pavadinimo nežinau.
Mano nuomone, lietuviai šiemet turėtų būti kažkur per viduriuką. Jeigu truputį scenoje daugiau pajudės, gal pateks ir į dešimtuką. Daina, nors ir lėta, bet įvaizdis koks nors turėtų būti. Į bendrą foną lietuviai turėtų „įsipiešti“.
Nors šou ir nėra, bet manau, kad tame konkurse reikia ir tokio stiliaus kūrinių.
Pernai lietuviai pasirodė puikiai, tad galvoju, kad ir šiemet mums pasiseks.

Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos