Kokia periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų nauda?

Apsilankyti pas gydytojus dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų tenka ir vaikams, ir suaugusiesiems.
Lopšelių-darželių bei mokyklų ugdytiniai savo lankomoms įstaigoms pateikti pažymas apie sveikatos būklę turi kasmet iki rugsėjo 15 dienos.
Pasitikrinti sveikatą visi suaugusieji turi prieš įsidarbindami, o ir įsidarbinus periodiškai tenka apsilankyti gydymo įstaigose dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų.
Gatvėje sutiktų praeivių klausėme, kokia, jų nuomone, profilaktinių vaikų ir suaugusiųjų sveikatos patikrinimų nauda.

Linas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Linas, naftos operatorius:
– Mano manymu, niekam blogiau nuo profilaktinių sveikatos patikrinimų tikrai nėra.
Jei kalbėtume apie tai, kad kai kurie tėvai savo vaikus suskumba pas gydytojus nuvesti dabar ar padarė tai jau gerokai anksčiau, o pažymas ugdymo įstaigoms pateiks tik rugsėjį, tai gali būti, kad per tą laiką sveikatos būklė pasikeis, duomenys pasens. Na, bet vis tiek, ko nepadarysi, reikia stengtis, kad išvengtum spūsties poliklinikose prieš naujų mokslo metų pradžią.
Kai tenka lankytis pas gydytojus dėl profilaktinių patikrinimų, jie gana atidžiai mane patikrina. Esu patenkintas.
Tai, manau, priklauso ir nuo atėjusio paciento, ir nuo gydytojo požiūrio.

Jonas ŠOPA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas ŠOPA, moksleivis:
– Pažymą apie sveikatos būklę į mokyklą tenka atnešti kasmet. Ir atnešu – reikia, tai reikia…
Manau, gydytojai atlieka savo darbą taip, kaip jie tai privalo padaryti – patikrina regėjimą, pulsą, pasveria, pamatuoja ūgį. Dar, aišku, nusiunčia pas gydytoją odontologą.
Šiaip ar taip, kai jauti, kad kažkas su sveikata negerai, kad, pavyzdžiui, akys silpsta, tai ir kreipiesi pagalbos į medikus. O tie kasmetiniai profilaktiniai sveikatos patikrinimai, mano nuomone, – tik formalumas.

Tomas BALSYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tomas BALSYS, programuotojas:
– Aš manau, kad tokie patikrinimai tikrai reikalingi. Pripažinkime, kad ne kiekvienas prisiverčiame apsilankyti pas šeimos gydytoją, užsimirštame ir kartais nė nepajaučiame, kad kažkas yra negerai. Pagalvojame: praeis, nieko čia tokio… Tokiu atveju profilaktiniai patikrinimai – galimybė užčiuopti vieną ar kitą ligą, dar jai neįsisenėjus.
Aš asmeniškai nesu nusivylęs medikais ir jų atliekamais profilaktiniais sveikatos patikrinimais. Bet mano aplinkoje buvo atvejis, kad daktarai žmogų profilaktiškai patikrino, o po kurio laiko jam „išlindo“ rimta liga. Vadinasi, daktarai ne itin atidžiai tikrino, dokumentus užpildė, antspaudus uždėjo ir išleido, o rimtų sveikatos problemų neužčiuopė.
Tas, kad vaikus profilaktiškai patikrinti gydytojai gali ir gerokai anksčiau nei iki kiekvienų metų rugsėjo 15 dienos, yra toks dviprasmis dalykas. Jei medikų pažymą gaunate birželį, o nunešate į ugdymo įstaigą rugsėjį, jei vaikas sveikas, tai gal per tuos du vasaros mėnesius jo sveikatos būklė labai nepasikeis ir tie duomenys nepasens.

Monika EŽERSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Monika EŽERSKIENĖ, senjorė:
– Man atrodo, kad be reikalo niekas nedaroma. Tad ir pasitikrinti sveikatą, net jei ir esi sveikas, visai geras dalykas. Man atrodo, kad teiginys: „Esu sveikas, todėl patikrinimai – tik laiko gaišimas“, yra tik nereikalingos kalbos.
Mes esame tokie: kol gerai jaučiamės, gydytojų vengiame. Kreipiamės į juos tada, kai organizmas siunčia signalus, jog kažkas yra negerai.
Aš grįžtu iš gydytojų ir nors man atliko ne profilaktinį patikrinimą, medikais esu patenkinta: pasidomi, pasiteirauja, įsiklauso.

Laura SKIPARIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laura SKIPARIENĖ, augina vaiką:
– Man atrodo, kad profilaktinių patikrinimų nauda nedidelė. Neretai juk būna, kad susergi ir tada jau, nori ar nenori, kreipiesi pagalbos į medikus.
Kita vertus, tas profilaktinių patikrinimų naudingumas labai priklauso nuo pačių gydytojų. Vieni yra labai geri specialistai – atidūs, rūpestingi, negailintys patarimų. Kiti gydytojai pacientui skiria penkias minutes, užpildo popierius ir ištaria: „Viso gero“. O jei, žmogau, ir turi problemų, iš stalčiaus ištraukia lapuką su jau išspausdintais vaistų pavadinimais, pasiūlo nusipirkti ir gydytis.

Birutė EIČINĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Birutė EIČINĖ, socialinė darbuotoja:
– Aš kaip tik dabar skubu pas medikus profilaktinio patikrinimo. Ir aš manau, kad kiekvieno žmogaus sveikata turi nuolat būti tikrinama profilaktiškai.
Visi esame šiek tiek apsileidę – aš irgi tokia pat. Ir medikus prisimename tik tada, kai liga prispaudžia. O iki tol sakome, jog nėra laiko, nėra noro, esu sveikas, tai kam čia reikia…
Kiek man tenka lankytis, gydytojai atlieka tai, ką jie privalo atlikti, ir patikrina taip, kaip reikia patikrinti. Mano nuomone, jie gerai atlieka savo darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto