Kokios bus jūsų šventės?

Liaudies posakis byloja: laikas lekia kaip su kojomis. Metai apsuko ratą ir jau visai čia pat šv. Kūčios, Kalėdos bei Naujieji metai. Gyventojai jau įsisuko į šventinį šurmulį – įžiebtos miestų, miestelių bei kaimelių eglutės, akivaizdžiai daugiau žmonių gatvėse bei prekybos centruose.
Sutiktų mažeikiškių klausėme, kokiomis mintimis jie pasitinka artėjančias šventes ir kokios jos jiems bus.

Agnė AUŠRĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Agnė AUŠRĖ, augina vaiką:
– Auginame kūdikį ir šie metai bus pirmieji, kai būsime trise. Tad mes savo šeimos tradicijas dabar tik kuriame.
Ankstesniais metais skubėdavome į Alytų, Kauną, Tauragę pas artimuosius. Bandydavome visus aplankyti, visur suspėti. Šiemet nutarėme, kad bus kitaip. Tiesiog norisi pabūti ramiai, niekur neskubant. Nesinori laiko leisti prie vaišėmis nukrautų stalų. Štai ir dabar atėjau į eglių šakų dalijimo akciją. Parsinešiu gyvų miško eglių šakelių, jas papuošiu – bus jauku ir gražu. Per šias šventes norisi natūralumo, tikrumo, jaukumo.

Irena LUKAŠEVIČIENĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Irena LUKAŠEVIČIENĖ, Renavo girininkijos girininko pavaduotoja:
– Mes šeimoje turime tradiciją nueiti į bažnyčią. Žinoma, ruošiame ir Kūčių stalą. Per Kalėdas susirenka, suvažiuoja visa šeima, artimieji.
Mano manymu, Kalėdų prasmė yra ne dabar visur akcentuojami pirkiniai, maistas, dovanos. Svarbu, kad galime visi susitikti, pabūti kartu, būti vieningi. Prisimename praėjusius metus, aptariame, kas sekėsi, kas nesisekė. Jeigu metai buvo geri, pasidžiaugiame. Taip pat pasišnekame ir apie tai, kas laukia kitąmet.
Štai ir šiandien būdama čia, eglių šakų dalijimo akcijoje, džiaugiuosi, prisidėdama prie gerumo dalijimo kitiems. Tad ateinančias šventes pasitinku teigiamomis emocijomis.

Ugnė PABRĖŽAITĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Ugnė PABRĖŽAITĖ, židikiškė moksleivė:
– Jau jaučiu kalėdinę nuotaiką. Aplinka papuošta, daug kas savo kolektyvuose švenčia.
Namie mes jau pasipuošėme eglutę – norėjosi, kad ta šventinė nuotaika ateitų anksčiau.
Ir mokykloje pastarąsias kelias savaites jautėsi, kad didžiosios žiemos šventės jau visai čia pat. Žaidėme tokį žaidimą – „Angeliukai“. Jo esmė ta: visi burtų būdu išsitraukia žmogaus, kurį šventiniu laikotarpiu slapta globos, vardą ir visą tą laiką daro jam paslaugas. Paskui kiekvienas bando atspėti, kas buvo jo angeliukas ir įteikia jam dovanėlę. Toks bendravimas, apdovanojimas dėmesiu – labai mielas.
O jeigu kalbėčiau apie šeimos Kalėdas, per jas visada būname namie, niekur kitur nevažiuojame, namiškiai bendrauja, vieni kitiems dovanoja dovanėles.

Antanas DARGIS, muzikantas, pedagogas:

Antanas DARGIS, muzikantas, pedagogas:
Artėjančios Kalėdos ir Naujieji metai, sakyčiau, didžiausios metų šventės. Visi puošia savo aplinką. Ir aš puošiu. Laukiu tos metų pabaigos – ji tarsi atskaitos taškas.
Prieš šventes ir tarpušvenčiu suaktyvėja ir mano muzikinė veikla – yra koncertų, nemažai darbų studijoje. Šiaip jau šventės man yra darbo dienos…
Man teko lankytis daugelyje šalių. Pavyzdžiui, Amerikoje jau rugsėjo mėnesį pradedama puoštis ir ruoštis Kalėdoms. Tai, aišku, komerciniai reikalai, siekis pritraukti daugiau pirkėjų.
Šiemet man patinka, kaip papuošta Mažeikių eglė ir miestas.

Aleksandras ŽILINSKAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Aleksandras ŽILINSKAS, darbininkas:
Kiekvienais metais Kalėdų laukiu su mintimis apie praėjusius ir ateinančius metus. Ir vis žmogus tikiesi, kad kiti metai bus geresni. Mano manymu, Kalėdos ir Naujieji metai yra puikus laikas žmogui sustoti, pamąstyti, apibendrinti, kokie tie metai buvo.
Artėjančias šventes visada sutinku nedideliame šeimos rate. Labai gerai ir svarbu, kad turiu savo artimus žmones.

Vytautas KNIEŽAUSKAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Vytautas KNIEŽAUSKAS, senjoras:
Aš esu pagonis, todėl Kalėdų neminiu, eglės nepuošiu ir į bažnyčią tikrai neinu.
Man patinka gamta – medžiai, vanduo, vėjas ir aš ja tikiu. Man Kalėdos – saulės grįžimas, o ne Kristaus gimimas.
Viskas gerai, žmonės kuo nori, tuo tegul ir tiki. Nesiimu jų auklėti. Su artimaisiais per Kalėdas susitinku, bet to susitikimo nereikia sureikšminti – susitikti galima nebūtinai per šventes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto