Pabėgimas iš areštinės – areštantų sumanumas ar policininkų aplaidumas?

Praėjusį sekmadienį iš rajono Policijos areštinės, nupjovę grotų tvirtinimo metalinius strypelius pjūkleliu, pabėgo du areštantai: ginkluotu apiplėšimu įtariamas Kęstutis Liepušys ir automobilių vagystėmis bei ginkluotu apiplėšimu įtariamas Tomas Laimonas Pukelis. Nors ant kojų buvo sukeltos visos policijos pajėgos, areštantų iškart sulaikyti nepavyko, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, policijoje atliekamas tarnybinis patikrinimas, Mažeikiuose net lankėsi komisija iš Policijos departamento.
Mažeikiškių klausėme: pabėgimas iš areštinės – areštantų sumanumas ar policininkų aplaidumas? Kristina NEVGEN,
augina vaiką:
– Šį įvykį vertinu tik kaip policininkų aplaidumą. Juk kai buvo atidaromas Policijos komisariatas, buvo teigiama, kad areštinė atitinka visus europinius standartus, visur įrengta signalizacija. Areštinės darbuotojai už tai ir gauna algą, kad saugo kalinius ištisą parą, reikia paklausti, ką jie naktį veikė. O dėl to, kad mieste galbūt yra du įtariamieji, jokios baimės nejaučiu, gyvename įprastu ritmu.

Bronius MITKUS,
AB „Mažeikių nafta“
darbuotojas:
– Šiuo atveju, mano, paprasto žmogaus, nuomone, kalti pareigūnai. Juk, jeigu mano ar kito kieno nors kambaryje būtų uždarytas nusikaltėlis, jis būtų prižiūrimas, stengiamasi, jog neturėtų jokių kontaktų su aplinka ir tinkamai stebimas. Mūsų mieste saugu ir taip nėra, o bėglių elgesys, kaip ir visų nusikaltėlių, neprognozuojamas, todėl yra šioks toks nerimas.


Jolanta PETREIKIENĖ,
tarnautoja:
– Pabėgimą vertinu tik kaip pareigūnų aplaidumą: juk tas grotas įtariamieji pjovė ne vieną valandą, nejaugi nebuvo girdėti nė garselio? Bet kokį darbą turi atlikti iki galo, juk už tai gauni algą. Pati vakarais nevaikštau po miestą, nuo septynių vakaro sėdžiu namuose, todėl didesnio nerimo dėl pabėgusių areštantų nejaučiu.


Andrius KONTENIS,
įmonės savininkas:
– Šis įvykis dar kartą įrodė, kad policininkai areštantus saugo ne itin atidžiai: šie juk turėjo laiko pjauti grotas, stebina tai, kad iš pradžių dar reikėjo atsidaryti langą, tik tada pradėti darbą. Gal tada geriau užmūryti langus, o ne eikvoti pinigus signalizacijai. Tikuosi, kad po šio pabėgimo bus padarytos išvados ir tokie atvejai nepasikartos.

Romas PIKIOTIS,
bedarbis:
– Iš vienos pusės tai laikyčiau policininkų aplaidumu (reikia geriau saugoti), iš kitos – areštantai įrodė, kad sėdėjimas kameroje jų neatbukino. Juk viskas taip apskaičiuota, išstudijuotas pareigūnų darbo grafikas, numatytos visos aplinkybės, ir štai laisvė…
Dienos metu Mažeikiuose nebaisu, nesvarbu, ar bėgliai laisvėje, ar ne. Tačiau nakties metu mūsų mieste jaučiuosi nesaugiai, net Klaipėdoje jaučiuosi saugesnis. Nors kas jau bus lemta, tas ir atsitiks.

Aldona VIRKUTIENĖ,
pensininkė:
– Dabar policininkai turėtų pasiaiškinti, ką darbo metu darė, ką veikė, kad nematė, kaip darbuojasi areštantai. Nejaugi nebuvo galima pastebėti, kad šie elgiasi nenatūraliai, kažką slepia?

Kalbino Vidas STANKUS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*