Nuomonės, Nuomonės | 2013-10-30 14:02 | Autorius:
Versija spausdinimui

Rajono krepšinio pirmenybės: apie medalius, teisėjus ir įsišaknijusį abejingumą(2)

Sveiki, visi krepšinio mylėtojai, žaidėjai ir mėgėjai. Kilo noras padiskutuoti apie Mažeikių rajono krepšinio pirmenybių organizavimą ir jų vykdymą. Mintys buvo pradėtos rašyti pasibaigus 2012/2013 m. rajono pirmenybėms ir pabaigtos prieš 2013/2014 m. sezono pradžią, po visuotinio komandų susirinkimo.
Pirmiausia perskaičius nuostatus labiausiai užkliuvo paskutinis sakinys. Cituoju:
„Komanda nugalėtoja ir prizininkės apdovanojamos Mažeikių rajono savivaldybės taurėmis, žaidėjai – medaliais. Apdovanojama 13 komandos narių“.
Apdovanojama 13 komandos narių, nors leidžiama registruoti 18, beje, kai kurios komandos turi vadovus, trenerius, kurie taip pat dalyvauja komandos gyvenime ir, manau, kiekvienas, iškovojęs su komanda medalį, nori jį gauti. Pagalvojau, kad gal jie labai brangai kainuoja, vis tik pagrindinis rėmėjas, kaip rašoma nuostatuose, yra Mažeikių rajono savivaldybė, o visi žinome, kad ji nėra turtinga. Bet pažiūrėjęs internete atradau, kiek jie kainuoja. Pasirodo, medalį su juostele galima įsigyti už 2 litus. Na, manau, kiekvienas sutiks, kad tai nėra daug, ir žinant, kad apdovanojamos trys komandos, skirti dar kad ir 100  litų tikrai nėra daug.
Nežinau, gal ir per daug tai sureikšminu, bet vis dėlto pats tame katile verdu ir matau, kad bent jau jaunieji krepšininkai nori to medalio, be to, ir pačiam jį yra malonu gauti, tuo džiaugiuosi ne tik aš, bet ir mano šeima, artimieji, draugai. Galiu ne tik pasakyti, kad tapau prizininku, bet ir parodyti, už ką yra liejamas prakaitas. Na, daugiau apie komandų gaunamus prizus nebetęsiu, nors manau, kad jų galėtų būti ir daugiau. Juk galima rinkti naudingiausią, daugiausiai taškų pelnanti žaidėją ir panašiai, tik pas mus nelabai kas sugeba tai suskaičiuoti, nors tikrai nemanau, kad tai yra sunkiai padaromas darbas.
Po ilgų diskusijų šiemet susirinkime buvo pasiekta, kad už pergalę šių metų pirmenybėse bus apdovanota (cituoju nuostatus): „Komanda nugalėtoja ir prizininkės apdovanojamos Mažeikių rajono savivaldybės taurėmis, žaidėjai – medaliais. Apdovanojama 15 komandos narių“. Na, vis kažkas į priekį. Per susirinkimą iš komandų buvo pateiktas pasiūlymas, jog reikėtų mokėti didesnį starto mokestį, kad būtų galima nupirkti keturis kamuolius. Tačiau buvo atsakyta, kad to irgi niekam nereikia, nes neaišku, kas bus atsakingas už jų nešiojimą.
Kaip pavyzdį norisi pateikti Jonavos rajono krepšinio pirmenybių organizavimą. Čia adresas, kam įdomu, siūlau pažiūrėti: http://www.jkml.lt/. Žinau, mūsų organizatoriai sakys, kad dalyvaujančių komandų mokestis ten siekia 1700, o pas mus tik 400 litų, bet skirtumas net nelyginamas. Yra toks posakis, kad skiriasi kaip diena ir naktis, bet čia turbūt net dar didesnis skirtumas. Žinoma, čia mano nuomonė. Pateikiama statistika ne tik apie komandos žaidėjus su minutėmis, mestais, pramestais, atkovotais kamuoliais, klaidomis, kėlinuko rezultatais, bet ir visa komandos statistika. Na, kas norės, tas pažiūrės į mano nurodytą nuorodą.
O pas mus kas? Plikas rezultatas, ir viskas. Na, nepykit, organizatoriai, niekas nesako, kad viskas turi būti lygiai taip pat, bet bent ketvirtadalį viso to norėtųsi matyti.
Kitas diskutuotinas dalykas yra tai, ar pačios komandos nesutiktų mokėti didesnį startinį mokestį, kad gautų bent jau kažką panašaus. Bet, kiek žinau, pas mus niekas nėra to klausęs. Svarbu, kad įvyktų, o kaip – niekam nesvarbu. Ir per šių metų susirinkimą buvo siūloma mokėti po kelis šimtus litų daugiau, kad būtų galima nupirkti kompiuterį ir vesti statistiką, bet Mažeikių rajono savivaldybės vyr. specialistas sporto klausimais P. Norvilas metė repliką, kad susiskaičiuotume patys.
Nepykite, pone Norvilai, bet šito, mano galva, nesuvokiamo pasisakymo iš jūsų tikrai nesitikėjau išgirsti. Kodėl nenorima nieko priimti ir padaryti viską geriau, gražiau, įdomiau, aš tikrai nesuprantu. Beje, kam tada reikalingas tas susirinkimas, jei viskas nusprendžiama iš anksto? O įdomiausia buvo tai, kad prasidėjus rimtoms diskusijoms dėl visko buvo pareikšta: susirinkimas baigtas, nes reikia užrakinti, užkoduoti savivaldybės patalpas. Na, suprantu, valdiškas darbas, kaip nukirsta iki 17.00, belieka tik nusišypsoti. Grįžkim prie, pavyzdžiui, netgi mūsų rajone organizuojamų Viekšnių taurės varžybų, kur išrenkamas naudingiausias žaidėjas ir paskelbiamas penketas geriausių žaidėjų, įsteigti prizai. Viskas pasiekta darbu, noru padaryti kažką gražaus dalyvaujančioms komandoms, o mūsų pirmenybėse to noro, manau, TIKRAI trūksta.
Kita tema – TEISĖJAI. Sunku ką ir pridurti, nes nėra nieko gero. Galima sakyti, kad gerbiamas yra tik vienintelis teisėjas, kuris moka paaiškinti, padiskutuoti, o ne iš karto mojuoti techninėmis pražangomis (neminėsiu vardo ir pavardės, nes tai yra mano nuomonė, kiti jai gali ir nepritarti). 2012–2013 m. sezone buvo taip, kad pora varžybų netgi vos nepasibaigė  muštynėmis (nuostatuose prie tikslų ir uždavinių nurodytas rajono gyventojų skatinimas sistemingai sportuoti, turiningai praleisti laisvalaikį). Abejoju, ar muštynės per varžybas yra turiningas laisvalaikis, o tai yra teisėjų klaida, nes visai nevaldoma žaidimo situacija. Apgailėtina, kai švilpiama iš kitos aikštės pusės net nematant situacijos, kas ir kaip buvo.
Apgailėtina girdėti, kai teisėjas, sustabdęs varžybas, žaidėjui sako „Užčiaupk srėbtuvę, nes kitaip gausi techninę pražangą“, o labiausiai šokiravo sėdint tribūnoje išgirsta teisėjo frazė žaidėjui, kad visus klausimus, kas ir kam nepatinka, galime išsiaiškinti lauke. Iš pradžių galvojau, kad sapnuoju, bet, pasirodo, tai yra realybė. Teisėjai gauna atlygį už teisėjavimą, todėl norisi, kad pasistengtų atlikti savo darbą. Aišku, organizatoriai sakys, kad žaidėjai patys kalti, jog nevaldo emocijų, bet tai yra žaidimas, azartas, noras nugalėti. Klystame visi, bet kai į tai žiūrima neatsakingai, tai nėra ką ir pridurti.
Manau, nesąžininga yra ir tai, kad „Varduvos“, „Kvistijos“, Sedos komandos turi savo gretose po teisėją. Nesakau, kad jie visi teisėjauja nesąžiningai, su ambicijomis ar emocijomis, bet, mano manymu, taip neturėtų būti. Aišku, uždraudus jiems teisėjauti, beliktų turbūt du teisėjai, o gal ir vienas, kaip kad teko matyti per vienas varžybas, kuomet teisėjavo vienas vyr. teisėjas, stovėdamas ties centro linija. Graudžiai juokinga – taip pasakyčiau apie teisėjavimo lygį.
Per susirinkimą taip pat buvo užduotas klausimas, kas šiemet teisėjaus, bet atsakymo nebuvo. Na, koks skirtumas, tačiau neaišku, kam tada iš viso yra šaukiamas komandų susirinkimas.
Kokia išeitis, gal tiksliai ir nežinau, bet manau, kad yra teisėjų, kurie turi išsilaikę kategorijas, kad ir iš Telšiu, Akmenės ar kitų aplinkinių rajonų, kurie tikrai už užmokestį atvažiuotų ir teisėjautų. Tokiu būdu pasibaigtų visos problemos, nepasitenkinimas šituo klausimu. Taip, per finalines varžybas teisėjai būna aukšto lygio, turintys kategorijas, bet manau, kad taip turėtų būti visada. Nesakau, kad kiekvienose varžybose reikia teisėjo, kuris turėtų LKL ar NKL teisę teisėjauti, bet paieškojus, manau, viską galima rasti, nebūna padėties be išeities. Tik ar kas domėjosi, ką reikia daryti, kad būtų kitaip?
Akmenį metu ir į Mažeikių rajono savivaldybės pusę. Nors jie organizuoja varžybas, nesu matęs nei pono Norvilo, nei kažko kito, kas atsakingas už šių varžybų vedimą, kad ateitų ir pasidomėtų, kaip jos vyksta, ar viskas gerai, ar nėra jokių nusiskundimų ir panašiai. Tiesa, dar norisi prisiminti dabar jau užpraeitų metų apdovanojimus, kai Savivaldybės atstovai sugebėjo apdovanoti tik pirmąją vietą užėmusios komandos žaidėjus, kitiems įteikė krūvą medalių ir nurodė pasidalinti patiems… Taip tikrai buvo!
Norisi sužinoti, kokios pastangos yra dedamos organizuojant šias varžybas, ar ieškoma rėmėjų, kad būtų įsteigti, pavyzdžiui, prizai naudingiausiam krepšininkui. Prizą galima susieti su tos įmonės vardu: ir įmonei būtų papildoma reklama, ir žaidėjams būtų smagiau dėl to, juk niekas nesako, kad prizas turėtų būti vertas šimtų litų, užtektų ir asmeninės taurės ar kažkokio suvenyro. Gal ir dalyvaujančiose komandose atsirastų vadovų, norinčių įsteigti savo prizus, bet nesu girdėjęs, kad kas nors iš organizatorių būtų tuo domėjęsis.
Kodėl, pavyzdžiui, per rajono laikraščius nebūtų galima skelbti varžybų anonso, kad žmonės žinotų apie vykstančias varžybas ir galėtų ateiti pasižiūrėti, juk Mažeikiuose renginių tikrai nėra daug. Rašydamas šias mintis tik pirmą kartą perskaičiau rajoniniame laikraštyje apie vykstančias pirmenybes ir kad prasideda antrojo rato kovos. Kiekvienai komandai sužaidus po 13 varžybų per tris mėnesius kažkas atsibudo, kad tokios dar vyksta.
Aišku, visko nežinau ir gal visko nepamačiau, todėl iš karto atsiprašau, jei ką įžeidžiau, bet glumina Savivaldybės požiūris, kas mes turime džiaugtis galimybe žaisti ir niekuo nesiskųsti. Juk, atrodo,  nesunku būtų tame pačiame savivaldybės puslapyje padaryti atskirą skiltį, kad nereikėtų mokėti už svetainės palaikymą, jei jau viskas susiję tik su lėšų trūkumu. Jame galėtų būti skelbiami varžybų rezultatai, varžybų tvarkaraštis, gražiausių savaitgalio varžybų aprašymas. Dabar randame tik lentelę ir dviejų turų tvarkaraštį. Kiek žinau, jais rūpinasi Paulius iš „Nafmeros“ komandos, didelė pagarba jam už tą darbą, jei ši informacija teisinga. Po šių metų susirinkimo paaiškėjo, kad Paulius sudaro lenteles, surašo rezultatus, nes vyr. teisėjui tai neįdomu. Ir jei Paulius padarys, bus ir šiemet lentelės ir rezultatai, o jei ne, na ką, skaičiuokite patys… Požiūris į Mažeikių rajono krepšinio pirmenybių organizavimą daugiau nei akivaizdus.
Tobulumui tikrai nėra ribų, bet kai jo nesiekiama, nėra ir rezultato. O gaila, tikrai norisi, kad kiekvienas savo darbą atliktų kuo geriau, o ne šiaip sau. Minčių ir pastebėjimų iš šių metų susirinkimo čia pateikiau tik mažumą. Viskas gali keistis tik į gera, nes blogiau turbūt jau nebegali būti.
Iš komandų matyti noras, jos nori padėti viską padaryti geriau, bet kai Savivaldybės atstovas to neleidžia ar nenori, mes bejėgiai kažką pakeisti. Visi kartu galime pasiekti gerokai daugiau, tik, mano nuomone, pirma reikia, kad to norėtų šių puikių varžybų organizatoriai.
Tad pabaigai linkiu visoms komandoms gerų varžybų, gerų emocijų ir gražios kovos, susitiksime aikštelėje.
Tiesiog KREPŠININKAS
Tags:
  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.