Redaktoriaus skiltis: Milijono verta idėja

Audronė MALŪKIENĖ

Prieš savaitę perskaičiau, kad vieno Prancūzijos istorinio parko administracija šešias varnas išmokė rinkti šiukšles jo teritorijoje. Čia ne pramanas, o rimtas pranešimas. Taigi, varnos renka nuorūkas ir smulkius popiergalius, kitas nedideles šiukšles. Jas neša į specialią šiukšlių dėžę, kuri už atliktą darbą parko tvarkytojas automatiškai vaišina skanėstais.
Parko administracija komentuoja, kad tai labiau pramoginė nei tvarkymosi akcija, ir tvirtina, kad jo lankytojai – tvarkingi žmonės.
Perskaitėte? Ar jaučiate, koks tai pavyzdys? Idėja, verta milijono ir prezidentinio pagerbimo!
Kiek Mažeikiuose varnų, kurios neturi ką veikti arba veikia nežinia ką? O kiek į viešuosius darbus įkinkytų žmonelių, kurie vis vaikštinėja, valinėja ir šlavinėja? Aha, susipratote…
Tai revoliucinis perversmas! Už ES pinigus Mažeikiuose atidarome varnų dresūros centrą. Galime jį statyti pavenčiuose, vis tiek ten jau seniai niekas nieko nedirba… Bet aš ne apie tai, o apie mūsų visų šviesų rytojų.
Seniūnija užsiėmusi varnomis iš „gerosios pusės“, mus myli aplinkosaugininkai ir kiti floros bei faunos globotojai, varnos nebeturi laiko kakoti mažeikiškiams ant galvų, nes pagaliau gavo visuomenei ir joms pačioms naudingo darbo.
Negi manote, kad joms malonu diena po dienos kuistis po mūsų išėdas, ieškant kokio skanesnio kąsnelio? Jei stebėtumėte šiuos paukščius, pamatytumėte, kaip preciziškai varnos peržiūri visą šiukšlių konteinerį, kurį mes pamirštame uždaryti, ir kiek joms netinkamų atliekų lieka voliotis aplink tą plastikinę dėžę.
Be to, varnos negeria (bent jau apie tai nesu girdėjusi), tai sutaupytų daug brangaus seniūnijos specialistų laiko, kuris iki šiol aukojamas darbininkų blaivumui nustatyti bei prižiūrėti, o taip pat ir pinigų, nes nereikėtų nuolat bandyti vis naujesnes ir brangesnes varnų auklėjimo priemones.
Varnos – protingi paukščiai, jei jau išdresuotume, kitais metais, manau, jos neužmirštų, kaip reikia dirbti. Vadinasi, tai – ilgalaikė investicija. Ilgalaikė ji ir dėl to, kad varnos gyvena ilgiau nei žmonės (gal dėl tų pačių priežasčių, kurias minėjau).
Ir dar. Prancūzai patys prisipažino, kad varnas įdarbino tik dėl pramogos. O jei mes kitaip – ne dėl pramogos, o dėl bendro tikslo? Kad paskui jos mus išmokytų tvarkytis. Pvz., meta kas nors popierėlį – o varna kapt jį už rankos – ir garsiai krankti. Sulekia visas pulkas, apsupa, tada ir Savivaldybės administracijos viešasis skyrius gali neskubėdamas ateiti su protokolu. Arba sulaiko nevalyvą šuns šeimininką. O gal jas apskritai galima išmokyti palaikyti mieste viešąją tvarką?
Reikia tik pamąstyti, kokia plati novatoriškos veiklos sfera…
Tik kaži, ar kas norės pats sau duobę išsikasti? Dar sulauksime, kad jos ir savivaldos rinkimuose ims dalyvauti. Na, jau ne! Net patiems balsingiausiems politikams tokiu atveju nėra šansų pasidaryti nė menkiausio piaro! Varnų neperrėksi.
Tad kol kas tegul mokosi rinkti šiukšles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*