Redaktoriaus skiltis: Rinkimologija (?)

Audronė MALŪKIENĖ

Iki rinkimų į Seimą liko šiek tiek mažiau nei mėnuo. Mažeikiškiai rinkėjai šį kartą padalinti į dvi rinkimų apygardas: Mažeikių 38-ąją ir Mažeikių-Akmenės 39-ąją. Taigi, be mūsų mieste ir rajone išrinkto parlamentaro, dar turėsime bendrą atstovą, kurį reikės dalintis su akmeniškiais (kaip iki šiol dalinomės su kaimynais iš Skuodo rajono).
Vyriausioji rinkimų komisija jau paskelbė kandidatus, kurie balotiruojasi atskirose apygardose. Mažeikiškiai galės rinktis iš 7 kandidatų, kitos apygardos rinkėjai (Mažeikių ir Akmenės rajonų gyventojai) – iš 9.
Tarp kandidatų Mažeikių rinkimų apygardoje – net keturios moterys. Kitoje „jungtinėje“ apygardoje – vos viena. Akivaizdu, kad silpnosios lyties perteklių Mažeikių apygardoje kompensuoja jungtinės – Mažeikių ir Akmenės rajonų – apygardos vyrai.
Ir vis tik malonu, kad bendras dailiosios lyties kandidačių skaičius abiejose apygardose sudaro beveik trečdalį mūsų pasirinkimo: tarp 11 vyrų yra ir 5 moterys.
Numerologai sakytų, kad visi šie su kandidatais, kurie šiemet atiteko mažeikiškiams, susiję skaičiai  yra pakankamai geri – tvirti, aiškūs. Net trys iš keturių – pirminiai, tai yra dalijasi tik iš vieneto ir savęs.
Taigi, pabandykime mėgėjiškai paanalizuoti mūsų pasirinkimus, nes apie programas ir kandidatūras kalbėti šiek tiek ankstoka. Kandidatai patys apie save papasakos ir mus įtikins – balsuoti už juos arba ne.
O kol kas – apie skaičius.
Mažeikių apygarda. Septynetas simbolizuoja protą. Ir šiaip yra geras, reikšmingas skaičius, reiškiantis užbaigtą ciklą: kiekviena Mėnulio fazė trunka 7 dienas, savaitė – taip pat. Kinai įsitikinę, kad šis skaičius taip pat simbolizuoja protą, sąmonę ir mintis. Rinkėjams lieka tikėtis, kad visa tai jie pamatys ir išgirs, susitikę su savo kandidatais. Beje, septintukui priskiriamas tokios reikalingos savybės kaip analitinis mąstymas, intuicija ir erudicija. Ir Pitagoras tvirtino, kad septyni – skaičius – gyvybės nešėjas.
Jei Pitagoras teisus, tegul mūsų pasirinkimas atneša daugiau gyvybės Mažeikiams. Ir būtinai –  Mažeikių ateities viziją, kuri remtųsi gilia analize ir erudicija.
Mažeikių ir Akmenės apygarda. Devynetas – ilgaamžiškumo simbolis. Kinai kiekvieną pirminį ir nedalomą skaičių sieja su vis sudėtingesnėmis bei didesnėmis žiniomis. O devynetas stovi ant aukščiausios pakopos.
Kiti numerologai tvirtina, kad devynetas – užuojautos, humaniškumo, visuotinės sėkmės simbolis. Deja, ir vidinės krizės.
Taigi, rinkėjams teks akylai rinktis: devintukui būdingas inteligentiškumas, apsukrumas, mokėjimas įkvėpti, kūrybiniai gebėjimai, išmintingumas, aistringumas, tikslo turėjimas, artistiškumas.
Svarbiausia – „neužkibti“ ant savigriovos elemento, kuris taip pat gali slypėti devintuko gelmėse.
Pitagoras į devintuką žvelgė kritiškai – esą jam iki išbaigtumo trūksta vieneto. Kita vertus, tiek mėnesių moteris nešioja kūdikį – tai asocijuojasi su gimimu ar atgimimu.
Būtų gerai, kad tiksliausia pasirodytų ši asociacija – mūsų pasienio rajonams seniai laikas atgimti…
Visi kandidatai. Jei sudėtume abiejų apygardų kandidatus, gautume 16, pagal numerologus, tai skaičius 7 (reikia sudėti abu šio skaičiaus skaitmenis).
Vadinasi, mūsų kandidatai, kartu juos paėmus, sudaro skaičių, apie kurį Pitagoras kažkada su optimizmu kalbėjo: tai – gyvybė. Lieka tikėtis, kad jų visų gyvybė lems mūsų, rinkėjų, gyvybingumą. Sąmoningumą, domėjimąsi ir norą dalyvauti rinkimuose.
Net jei tai, ką šiandien surašiau, yra tik simbolių žaismas, spalio 9-ąją mūsų pačių galios taps išskirtiniu svertu. Kuo daugiau jų susivienys, tuo geriau bus Mažeikiams.
Kad tai suvoktum, nebūtina gimti Pitagoru ar kinu.
Reikia tik pamąstyti ir veikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*