- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Redaktoriaus skiltis: Susirinkime, pasirinkime, išrinkime

Audronė MALŪKIENĖ

Iki rinkimų liko 5 dienos, jei skaičiuotume ir šį antradienį. Tie, kas domisi rinkimais, kam svarbu, kieno rankose, banaliai kalbant, bus valdžios vairas, jų laukia nekantraudami. Norisi tikėti, kad tokių Mažeikiuose dauguma.
Mėlynoje knygelėje, kurią, tikiuosi, gavote kartu su kvietimu ateiti balsuoti, – rinkimų programos, kandidatų mintys ar tiesiog pažadai. Kokius tekstus, sakinius prie jų galima priskirti, neanalizuokime, nes laiko diskusijoms nebelieka. Turiu vilties, kad jų ir nebereikia, nes kiekvienas žinome, kam patikėsime savo balsą.
Apie tai, kad į rinkimus neverta eiti, nederėtų net galvoti. Juk rinksime ne kokius nors nepažįstamuosius, o žmones, kurie gyvena šalia mūsų, gerai žino, ko reikia Mažeikiams, arba bent jau nutuokia, ko nereikia.
Rinkimuose dalyvaujančius žmones paprastai skirstau į romantikus, pragmatikus ir fantastus. Ir šiuose rinkimuose, mano subjektyviu požiūriu, jų surastume nemažai.
Romantikai – tie, kurie galvoja, kad būti taryboje – labai gražu ir madinga, tos pareigos kelia savivertę bei prestižą visuomenėje. Ir pažadai dažniausiai romantiški, pakylėti, – kandidatai siekia savo svajonės bei siūlo tai, ko, jų nuomone, norėtume mes.
Pragmatikai – žmonės, kurie suvokia, kad galima žadėti šiek tiek daugiau nei realiai įmanoma padaryti. Tačiau realybės limito geriau neviršyti. Paprastai jie yra skaitę įstatymų ir šiek tiek nutuokia, iš kur ateina pinigai ir kur dingsta.
Fantastai skaito kitus leidinius, bendrauja su aukštesnės kategorijos būtybėmis nei eiliniai rinkėjai, todėl gali žadėti bet ką ir bet kokiomis dozėmis, manydami, kad jei tai tinka jiems, tiks ir mums.
Manau, kad kiekvienas kandidatas turi šių savybių kompleksą. O jų ir reikia. Pragmatizmas leis realiai žvelgti į galimybes, fantazija – siekti daugiau nei atrodo įmanoma, na, o romantizmas, tikiuosi, padės pažvelgti į žmogų ne kaip į trukdį ar statistinį vienetą, šiek tiek meiliau, šilčiau, empatiškiau…
Taigi turime pakankamai ilgą kandidatų sąrašą. Turime savo nuostatas. Turime patirties arba noro jos įgyti. Tad sekmadienį einame prie balsadėžių. Nebūkime atstumtieji. Tai sakau primindama, kad į pirmuosius demokratiškus atkurtos valstybės rinkimus nebuvo pakviesti tik romų tautybės gyventojai ir benamiai elgetos. Ne dėl kokių nors diskriminacinių sumetimų, o dėl jų nuolatinės migracijos ir nenustatomos gyvenamosios vietos.
Mes visi gyvename čia, esame nustatyti ir įvardyti, tad kartoju: nebūkime atstumtieji. Eikime. Balsuokime. Susirinkime, pasirinkime ir išrinkime.
Audronė MALŪKIENĖ