- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Renavo parke jūsų laukia žibuoklės

Šisbeitauskas

Pradėsiu nuo juokelių. Kai interneto socialiniuose tinkluose, o paskui ir per televiziją pamačiau naują pramogą – kišti į nosį prezervatyvus ir per burną juos ištraukti, nesusilaikiau nenusijuokęs. Ir pikta, ir graudu, ir tikrai juokinga – ko dar žmonės neišgalvos! Buvo visko: kažkas bandė apžioti elektros lemputes, apsipylinėjome šaltu vandeniu, skelbėme savo vaikystės nuotraukas, grybų laimikius, bet kad pro nosiaryklę trauktų sargius – tai jau viršūnė. Gal čia kokia prezervatyvų gamintojų ar jų pardavinėtojų sugalvota akcija? O gal žmonės pamiršo, kokia tikroji šių daiktelių paskirtis?
Nesinorėtų tikėti, nes gimstamumas Lietuvoje tikrai nėra didelis, o daugiavaikės šeimos ne itin populiarios. Išvada viena – iš pernelyg didelio mandrumo nebežinome, ką dar išsigalvoti…
Arba dar – kažkokia lietuvaitė kažkokiame grožio konkurse nuo išsekimo nualpo net tris kartus, bet ir toliau atkakliai kovojo dėl gražuolės titulo. Kas tai? Noras tapti žinoma, populiaria ar bent kiek pralobti, ir nesvarbu, kokia kaina? Kita vertus, juk sakoma, kad grožis reikalauja aukų. Jokių titulų mūsų tautietė, atrodo, tame konkurse nelaimėjo, bet kad tapo žinoma – faktas.
Dabar šiek tiek apie rimtesnius reikalus. Ar pastebėjote, kad Mažeikiai – vienas šalies miestų, kuriam reikia saugotis lietaus. Turintys sodus, daržus ar gražias žalias vejas žmonės pasakys, kad kalbu kvailystes. Iš tiesų – augalams, derliui lietus reikalingas, tikrai nesiginčysiu. Bet pažiūrėkim, kas po stipresnio lietaus darosi mieste. Štai per Velykas pylė visą dieną ir dalį nakties. Kas buvo po to? Aišku, visko neišvardysiu, bet kai kurios gatvės ir gatvelės, o ypač šaligatviai, iškart paplūdo. Užteko poros ar trijų valandų įspūdingo lietaus su žaibais ir perkūnija pirmadienio vakare ir patys matot – mažas ežerėlis, „Santarvės“ korespondentės užfiksuotas Sodų trikampio parkelyje. Vis prisimenu, kaip prieš kokį dešimtmetį toje pat vietoje norėta išpilti čiuožyklą, bet, kad ir kiek cisternų vandens ten buvo išpilta, jis dingdavo ir tiek. O dabar, kai jo nereikia, laikosi puikiausiai.
Po lietaus visada patvinsta Naftininkų gatvėje esantys įvažiavimai į daugiabučių kiemus. Ir tai tęsiasi jau daugybę metų. Beje, tokie dalykai atsirado po „sėkmingos“ gatvės rekonstrukcijos: mamoms su vaikiškais vežimėliais, dviratininkams, neįgaliesiems, galų gale, ir pėstiesiems, padaryta velniška meškos paslauga – tas vietas jie turi apeiti, apvažiuoti išlįsdami į gatvės važiuojamąją dalį bei kilnodami savo transporto priemones per šaligatvio bortelius. Labai patogu, ar ne? Šaligatvis nuolat paplūdęs šalia darželio „Buratinas“ tvoros iš Žemaitijos gatvės pusės, gyventojai skundžiasi ir pėsčiųjų taku palei Dailės mokyklą, palijus vos įmanoma praeiti ir kitu prie šios mokyklos esančiu šaligatviu nuo „Pasakos“ darželio pusės.
Miesto seniūnas vis skundžiasi, kad tam reikia daug pinigų, o iš kur juos paimti – neaišku. Tose vietose situacija po lietaus nesikeičia jau daugelį metų, tad negi tų problemų negalima išspręsti? Pinigai iš įvairių įvairiausių fondų, biudžeto į kairę ir į dešinę mėtomi dovanoms, kultūros ir sporto organizacijoms, įvairiems renginiams, o kas dedasi po kojomis – niekas nemato. Aš tikrai ne prieš šventes, kultūrą ar sportą, bet sutvarkyti miestą – taip pat reikia: juk tai būtų daroma miesto žmonių ir jame apsilankančių žmonių labui.
Neseniai išgirdau informaciją, kad greitai bus sutvarkyti maždaug dešimties daugiabučių kiemų įvažiavimai. Kai mintimis perbėgi per miestą, – beveik visur tie įvažiavimai baisūs, tad negi turime tik dešimt kiemų? Kažkas važiavo, žiūrėjo, kažkas nustatys, kas tie laimingieji, o ką daryti kitiems, nepatekusiems į tuos sąrašus? Toliau laužyti automobilius?
Mano galva, pirmiausia reikėtų tvarkyti tuos keliukus, kuriais į parduotuves važinėja didelės mašinos. Be to, reikėtų siekti, kad bent kažkiek prie tų lėšų prisidėtų ir tų parduotuvių savininkai. Yra ir keliukų, kuriais rytais ir vakarais zuja ir vaikus į darželius vežančių tėvų automobiliai – tų įvažiavimų apkrova dar labiau padidėja. Pavyzdžiui, į darželius „Buratinas“ ar „Pasaka“ vaikai atvežami kiemais iš Naftininkų gatvės, tad tos mažos gatvelės jau virtusios duobių duobėmis ir netvarkomos keletą metų. Žodžiu, prastų keliukų mieste – nors vežimu vežk, būtų gerai, kad kas nors atvežtų ir tiek pat pinigų.
Praėjusį sekmadienį šventėme Atvelykį arba dar kitaip – vaikų Velykėles. Ta diena savo orais buvo visiška priešingybė tikrosioms Velykoms: teko matyti keletą jaunuolių, kurie išdrįso nusimesti viršutinius drabužius ir gatvėje pasirodyti vien su marškinėliais. Aš tokius žmones priskiriu prie ekstremalų – kai kas dar eina su paltu, o jie, esą, užsigrūdinę, jau plikinėja. Kažin, ar po to tie didvyriai nepradėjo šnirpščioti nosimis, o gal pasigavo dar didesnę „kvarabą“. Mūsų Velykėlės buvo tikrosios Velykos stačiatikiams. Jiems tai tikrai pasisekė – ne veltui jų priešvelykinis laikotarpis yra daug ilgesnis ir pasninkas griežtesnis, Dievulis, matyt, tai įvertino. Bet kartu pasisekė ir mums – kas lauke rideno margučius, o kas jau atidarė vasaros sezoną. Tiesa, ilgai ta šiluma džiaugtis negalėjome – antradienį pajutome kitokius orus. Gal tas atšalimas paveikė ir vieną mikrorajono prekybos centre esantį restoraną – užsisakius kavos, padavėja ją atnešė gerokai vėsią… Niekaip negalėjome suprasti, kaip galima pagaminti tokią kavą – tikrai nemanome, kad ją laikė tol, kol atvėso. Tas pats buvo ir su užsisakytais balandėliais.
Kokie orai bus šį savaitgalį, greitai sužinosime. Geriau jie būtų šilti, nes Renavo dvaro sodyboje rytoj vyks kasmetinė Žibučių žydėjimo šventė. Organizatoriai teigia, kad šios pavasarinės gėlės jau žydi, tad šventė įvyks bet kokiu oru.