Šiandien susitinkame Renavo dvaro parke

Šisbeitauskas

Pagaliau baigėsi kadrilis aplink jau buvusį Vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį – būdavo, įsijungi radiją ar televizorių, tik apie tai ir kalbama. Ačiū Dievui, atsirado jį pakeitęs žmogus – koks jis bus, neaišku, bet tikėsimės, kad nauja šluota šluos gerai. Mano galva, gerai šlavė ir senoji, bet politika yra politika. Ji man atrodo purvina. Todėl ir nemėgstu politikuoti, nors miesto seniūnas taip nemano.
Jam tiek mažeikiškiai, tiek aš pats turime priekaištų: žmonės pastebėjo, kad gatvių pakraščiuose susikaupę nemažai smėlio, bet jo niekas nesurenka, o esant orams be lietaus, keliamos sveikatai pavojingos dulkės, kitaip vadinamos kietosios dalelės… Laimė, ketvirtadienio naktį neblogai palijo – tos visos dalelės vėl buvo priplaktos prie žemės. Bet tai – labai laikina ir, jeigu niekas neišvalys, pavojus išliks.
Man į akis krito ant Naftininkų gatvės šaligatvių susikaupusių žemių ir smėlio mišinys. Ar ne laikas būtų visa tai nugrandyti? Nežinia, kokiu tikslu greta šaligatvių sudėtos kiauros plokštės irgi nekaip atrodo. Negi jos turi būti kažko neaiškaus prižėlusios? O gal jų projektuotojai tikėjosi, kad miestui tvarkyti yra paskirtas rūpestingas ir šeimininkiškas viską matantis žmogus? Ką mes jiems galėtume pasakyti? Nėra šeimininko, nėra…
Ir dar. Naftininkų gatvės 20-tojo namo gyventojai ne kartą kreipėsi į seniūniją dėl trijų vasarą tik viršūnėse sužaliuojančių medžių nupjovimo – jie jų pačių sodinti, o dabar jau beverčiai, baigiantys nunykti. Sodindami medžius, šio namo gyventojai prieš vos ne keturiasdešimt metų tikrai nežinojo, kad jie tokie neilgalaikiai – stengėsi, kad tik daugiau žalumos būtų: kūrėsi ant mūrų. IR KĄ JŪS MANOT? Kiek žinau, seniūnas ten buvo atvažiavęs, matė tuos medžius, palingavo galva… Ir viskas tuo baigėsi.
Nežinau, kaip į tokias Šisbeitausko pastabas sureaguos seniūnas, bet nemanau, kad aš čia politikuoju – netvarka mieste – ne politika, o apsileidimas. Tikiuosi, kad į tai bus sureaguota tinkamai. Ne pykčiais, o darbais. Kiek galima į miesto varnas dairytis?
Ir į tuos juodus paukščius norisi atkreipti dėmesį. Gamtininkai sako, kad jie nieko blogo nedaro – gyvena, skraido, dauginasi, karksi, naikina nereikalingus vabzdžius ir kitus niekam tikusius gyvius.
O mažeikiškiams varnos nepatinka dėl to, kad jos šeimininkauja mieste: okupuoja parkus ir parkelius, rytais garsiai karksi ir dergia visa tai, kas po jais. Kova su tais skraidančiais juoduliais vyksta jau ne pirmus metus, o rezultato jokio. Ir labai keistai man atrodo situacija, kai pranešinėjama ir priekaištaujama dėl to, kad ardomi tų paukščių lizdai, kad jie šaudomi ar baidomi petardomis. Su panašia problema yra susidūręs ir Neringos kurortas. Tik ne su varnomis, o kormoranais. Ir niekas netriukšmauja, kad jiems naikinti ten imamasi tokių pat priemonių. Mažeikiuose kaip visada – patys muša ir patys rėkia…
Ketvirtadienio rytą po miestą aplankiusio lietaus išlindo dar viena bėda: Viekšnių gatvės pradžia virsta didžiule upe ir iš ryto į darbą automobiliais skubantys mažeikiškiai toje vietoje turi mažinti greitį. O juk kiekviena minutė tuo metu yra labai svarbi – niekada nepagalvojam, kad mūsų gali laukti kažkokios kliūtys – miestas juk turi tarnauti mums, o ne mes jam. Negi neįmanoma pasidomėti ta vieta – juk ta situacija kartojasi jau ne pirmą kartą.
Nuo vakar Vilniuje atnaujintas šildymo sezonas – sostinės valdžia nusprendė nešaldyti vaikų, ligonių ir gyventojų savo daugiabučiuose – šie, aišku, gali pareikšti savo nuomonę ir šildymo atnaujinimui paprieštarauti. Prieš savaitę dėl neišjungto šildymo burbuliavo ir mažeikiškiai, bet šį kartą tie, kurie atsakingi už mūsų šildymą, neapsiriko ir šildymo sezono neužbaigė – vakar rytą termometras rodė beveik du laipsnius šalčio.
Šiandien mažeikiškius ir jų svečius į žibuoklių šventę kviečia Renavo dvaras. Kad tai puikus renginys, galiu jums garantuoti. Bent jau praėjusiais metais užbūrė tų violetinių ir mėlynų gėlyčių žydėjimas – čia jis buvo panašus į gyvą kilimą. O jei šventės organizatoriai vėl, kaip ir praėjusiais metais, pateiks kokių staigmenų – tai puiki nuotaika garantuota. Tad šiandien susitinkame ne bet kur, o Renavo dvaro parke – juk ne visi dar esate matę čia augančią unikalią storąją eglę, o gal ir visai ten nebuvę? Beje, šventės organizatoriai sako, kad visi svečiai turės progą nemokamai apžiūrėti unikalią parodą dvaro svirne. Jau vien dėl jos verta nuvažiuoti. Bet kas kita, aišku, žibuoklių kilimai. Tad prie jų ir susitikime.  Iki pasimatymo Renavo dvare!
sisbeitauskas@santarve.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*