Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose?

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Iki rinkimų – dar pusantrų metų, tačiau viešoje erdvėje jau pasigirsta diskusijų bei spėlionių apie tai, kas kandidatuos į valstybės vadovo postą ir už ką piliečiai norės atiduoti savo balsus.
Mažeikiškių klausėme, už kokį kandidatą jie norėtų balsuoti, jei Prezidento rinkimai vyktų… šį sekmadienį.

Onutė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Onutė, senjorė:
– Iki rinkimų dar toli, kad galėčiau įsivaizduoti. Viena vertus, politika nelabai domiuosi, o žinant, kaip Lietuvoje greitai viskas keičiasi, tai dar visko gali būti. Gali būti, kad vienas ar kitas asmuo kalbės, kad kandidatuoja, o po kurio laiko paaiškės, kad nebekandidatuoja.
Žmonės šneka, kad galbūt prezidento posto sieks dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Bet aš jo prezidentu nematau. Galbūt neblogas kandidatas būtų ekonomistas Gitanas Nausėda.
Svarbu, kad žmogus, siekiantis būti šalies prezidentu, nusimanytų apie valstybės valdymą.

Andrius JANKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Andrius JANKUS, senjoras:
– Jeigu jau dabar reikėtų rinkti prezidentą, aš savo balsą atiduočiau už vieno iš komercinių bankų direktoriaus pavaduotoją, ekonomistą Gitaną Nausėdą. Bet, aišku, pirmiausia reikėtų, kad jis iš tikrųjų kandidatuotų. Šis žmogus man atrodo rimtas, žinantis, ko reikalauti, išmanantis tai, ką daro.
Manau, kad laikas valstybės vairą perduoti vyrui.

Sigitas SKAIVYDAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas SKAIVYDAS, įmonės direktorius:
– Dabar dar sunku pasakyti, nes tiksliai neaišku, kas kandidatuos į prezidento postą.
Jeigu bandyčiau įsivaizduoti, kad rinkimai vyks netrukus, rinkčiausi žmogų, kuris pirmiausia puikiai išmano savo kasdienį darbą, domisi politika, valstybės valdymu.
Tokie, mano nuomone, yra Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė. Tad vieną iš jų galbūt ir įsivaizduočiau šalies vadovu.
Kas ketverius metus išrenkame Seimo narius ir laukiame stebuklo. Jo nesulaukę sakome, kad jie blogi. Bet tokius mes juos išsirenkame… Tas pats ir dėl prezidento. Reikia domėtis, eiti balsuoti ir išrinkti tokį žmogų, kuris pateisintų piliečių viltis.

Laurynas KUCHALSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laurynas KUCHALSKIS, ūkininkas:
– Politika nesidomiu. Ir atsakyti į klausimą, už ką balsuočiau, iš tiesų sunku.
Žinau tiek, kad Lietuvoje dabar situacija visomis prasmėmis sudėtinga. Į kurią sritį dursi pirštu, ten rasi prie ko prikibti.
Dvi kadencijas valstybei vadovavusi Prezidentė, mano nuomone, kažko ypatingo šalies ir jos gyventojų labui nepadarė. Bet tuoj pat kyla klausimas: o ar prezidentas vienas pats gali kažką pakeisti? Manau, kad ne. Pokyčiams reikia Prezidento, Vyriausybės, Seimo narių bendro sutarimo ir darbo.

Silvija RADAVIČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Silvija RADAVIČIENĖ, virėja:
– Šiuo metu nematau žmogaus, kuris galėtų pakeisti antrą kadencijas šalį valdančią Dalią Grybauskaitę. Todėl ir atsakyti į klausimą, už ką balsuočiau, jei rinkimai būtų jau netrukus, negaliu.
O šiaip įprastai, rinkimams artėjant, domėdavausi, ką apie vieną ar kitą kandidatą kalba per televiziją, rašo spaudoje. Taip susidarydavau nuomonę, nuspręsdavau, už kurį kandidatą atiduosiu balsą. Taip, matyt, bus ir artėjant prezidento rinkimams.

Rūta VAŠKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rūta VAŠKIENĖ, senjorė:
– Šiandien vienareikšmiai savo balsą atiduočiau už Gitaną Nausėdą. Jis atrodo protingas, išsilavinęs žmogus. Man patinka jo elgesys, rami, rimta kalbėsena. Patinka, kad jis kalba apie tai, ką mato, ir siūlo, ką reikėtų daryti, kad situacija keistųsi.
Neturiu už ką kritikuoti ir dabartinės Prezidentės. Ji irgi savo srities specialistė, besidominti tuo, kas vyksta, visur dalyvaujanti. Gėdos Lietuvai ji tikrai nepadarė. Bet, deja, kitai kadencijai kandidatuoti nebegalės.

4 Atsakymai į “Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose?”

 1. V parašė:

  Ką išrenkame priklauso nuo to kas ir kaip renta t. y. nuo rinkimo tvarkos (senais laikais šalies valdovą rinkdavo institucija panaši į seimą) , Atsakant į kaip renka – daugelis renkančiųjų stokoja kompetencijos išrenkamojo teisingam įvertinimui. Todėl rinkimai, tai loterija su daugeliu tuščių bilietų ir Lietuva todėl tuštėja!

 2. Net keista parašė:

  kad zmones G.Nauseda palaiko.Manau geras pasirinkimas.

 3. N parašė:

  Skverną išrinks, galit nesivargint. Šioje šalyje seniai nebėra demokratijos.

 4. K parašė:

  Kadangi musu liaudis renka psichiskai nesveikus asmenis,kaip dabar matome sveikatos srityje ,alkoholio srityje,demokratija naikina sie zmones, sie valdantys politikai,laisve riboja ,apsisprendima riboja savo gyvenimo.tai isvada ko dur…..nis ateis,sutrikusia psichika labiau kandidatuos ,kaip dabar karb,skvern,veryg,ta ir isrinks pirmiUsiai.reiskia gydytis ir kai kuriem zmonem ,rinkejam reikia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*