Skausmas, šypsenos, ašaros… ir noras tobulėti

Skausmas, traumos ar ašaros – niekas negali Mažeikių šokėjams atimti noro šokti, keliauti, koncertuoti. Ir visai neturi reikšmės, kokie tai šokiai: liaudies, go-go, modernūs… NEPRIKLAUSOMOS IR DRĄSIOS
Viešoji įstaiga „Šokio banga“ jau antrus metus gyvuoja kaip go-go stiliaus šokio kolektyvas, kurio vadovė ir direktorė – Inga Diržininkienė. Nuo mažumės šokį pamėgusi vadovė sakė, kad jai visada labiausiai patiko scenoje šokti vienai, nuo niekieno nepriklausomai.
Šokant go-go, svarbiausia yra rankos, liemuo ir galva. Kojos beveik nejuda. Taip judesys būna vientisas.
Kol kalbėjomės su vadove, šalia nerimo merginos. „Čia mes galime save išreikšti. Go-go yra laisvesnis šokis, leidžiantis improvizuoti. Reikia tik įsijausti į muziką. Be to, šiame kolektyve gana prieinama užsiėmimų kaina“, – viena per kitą čiauškėjo šokėjos. (Labai jau jos šnekios!)
Merginos atvirai prisipažįsta, kad mėgsta pasimaivyti prieš veidrodį. Tačiau šokius vis dėlto kuria vadovė Inga.
Nors kolektyvas dar jaunas, tačiau spėjo užsitarnauti žiūrovų palankumą. Ir stiprybės išbandymų jau būta. Pavyzdžiui, vasarą Tirkšliuose vykusiame koncerte vienos merginos kojos pirštas įstrigo scenos grindyse, o kita nuriedėjo nuo lentos. Nesėkmes apvainikavo kraugeriai uodai…

VIS DAR POPULIARUS ŠOKIS
Bene linksmiausias liaudiško šokio kolektyvas „Kauškutis“ jau šešiolika metų žiūrovus džiugina gera nuotaika ir energija. Tačiau kaskart prieš įžengdami į sceną, vardan šventos ramybės, jie vienas kitam palinki šypsenos ir, kaip rusai sako: „Ne pucha, ne pera“.
Jei jau prakalbome apie pasirodymus, įdomu buvo sužinoti, kaip šiandien žiūrovai sutinka liaudies šokių kolektyvą?
„Labai gerai! Jiems patinka mūsų energija, kurią perteikiame šokdami. O mes esame patenkinti jų plojimais“, – šypsodamasi tikino E. Danieliūtė.
Jolantos Tendienės vadovaujamam kolektyvui teko koncertuoti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Įsimintiniausias įvykis nutiko Vokietijoje, kai viena šokėja įkrito į skylę. Laimei, vokiečiai nesuprato, kas atsitiko. (Įdomu, kur žiūrėjo?)
Šokėjai vienas per kitą sakė, kad per koncertus daug ko pasitaiko, tačiau noras būti scenoje, vadovės pagyrimai nusveria visus sunkumus. O santykius liaudiškai apibūdino šokėja Živilė: „Vėsks gera yr“. (Ką ir bepridursi?!)

AKTYVUSIS „NIUANSAS“
Jelenos Legenzovienės vadovaujamo modernaus šokio kolektyvo „Niuansas“ šokėjai nuoširdūs ir atsidavę šokiui. Choreografijos mokykloje jie šoka ne tik modernius, bet ir klasikinius, charakterinius bei pasaulio tautų šokius. Kolektyvas ypač aktyviai pradėjo šį sezoną. Puikus pasirodymas Vokietijoje vykusiame festivalyje atvėrė langą į pasaulį.
„Sunkiausia, jeigu neišeina koks žingsnelis, o kitiems jis pavyksta. Jautiesi nemaloniai. Taip pat pasitaiko ir nelaimių. Per koncertą viena šokėja pasitempė raumenį, teko kviesti „greitąją“. Bet kai pašokame, praeina jaudulys, žiūrovai ploja, apima džiaugsmas“, – pasakojo daug metų „Niuanse“ šokanti E. Seiliūtė.
Domėjomės, kaip pavyksta suderinti: namai – mokslai – draugai – šokiai?
„Mokytojai dažnai mums kartoja: „Kas jums svarbiau: mokslai ar šokiai?“ Žinoma, mokslams tai šiek tiek atsiliepia. Tačiau jeigu parvežame lauktuvių, mokytojai būna patenkinti ir nurimsta“, – prisipažino šokėjai.
A. Šeputa vienareikšmiškai atsakė: „Jei norėsi – visur suspėsi“.
Paklausti, kas, jų nuomone, yra šokis, pašnekovai nutilo, o po to pareiškė: „Menas, kurį perteikiame judesiais“.

IŠDIDU IR ELEGANTIŠKA
Rimos Mačiukienės šokių mokyklos „Tigrima“ modernaus ir varjetė šokių kolektyvo „Tango“ merginos – ilgametės šokėjos. Gražūs drabužiai, plunksnos, skrybėlės, išdidžiai pakeltos galvos… Tai – „Tango“ vizitinė kortelė. Prie viso to viena šokėja dar pridėjo: „Scenoje privalai blizgėti, o ne susigūžti kaip davatka“.
Šokėjos juokauja, kad jų šokių pradžia susijusi su „lambada“ ir „ančiukais“. Matyt, energingai mažosios pamaivos trypė, kad tėvams nieko daugiau neliko, kaip tik vesti šokti. Tačiau norint būti geromis šokėjomis vien tik užpakaliukų pakraipymo neužtenka.
„Šokis reikalauja daug ištvermės ir atsidavimo“, – paaiškina A. Šopytė.
Kaip ir visiems šokėjams, merginoms po įtempto darbo skauda raumenis, nukenčia mokslai, tenka paaukoti draugus, kartais ir vieną kitą ašarą nubraukti.
„Tango“ šokėjos tikino, kad labai gerai, jog jų vadovė yra griežta – tai suteikia noro daugiau stengtis, labiau pasitempti. Pati vadovė sakė, kad su šokėjomis puikiai sutaria, nes visų bendri norai, tikslai.
„Tik galėtų mažiau tingėti, nes tobulumui ribų nėra“, – reziumavo R. Mačiukienė.

Airida POŠKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video