Tėvai skiriasi, pasaka baigiasi?

Būdami vaikai, dažnai mes įsivaizduojame, kad gyvenimas panašus į ilgai trunkančią pasaką, kai „jiedu ilgai bei laimingai gyveno“. Bet ne visada realybė tokia graži… Kartais labai sunku susitaikyti su žinia, kad tavo tėvai skiriasi. Tada atrodo, kad visas pasaulis griūna, jautiesi nelaimingas, nusivylęs. Tačiau dažnai tokia pasakos pabaiga daug geresnė, nei nuolatiniai tėvų barniai, namuose tvyranti nejauki įtampa…
Dar baisiau, kai, ištvėrus visus skyrybų sunkumus, susitaikius su mintimi, jog dabar tėvai gyvens atskirai, tavo gyvenime atsiranda svetimas žmogus – naujas vieno iš tėvų gyvenimo draugas. O jeigu jis panašus į pamotę iš pasakos, kuri skriaudžia savo podukrą? Kaip elgtis tokioje situacijoje, paprašėme psichologės Alginos Šamonskienės patarimo.TĖVAI NESILIAUS TAVĘS MYLĖJĘ
Žinia apie tėvų skyrybas gali tau būti netikėta, nes suaugusieji yra linkę slėpti savo jausmus nuo vaikų, santykius aiškinasi toliau nuo atžalų. Išgirdęs apie tai, tikriausiai išgyveni tikrą jausmų sumaištį. Esi prislėgtas, nes prarandamas tikrumas dėl savo ateities. Jautiesi nesaugus, sutrikęs, nes nežinai, su kuo toliau gyvensi, kaip bendrausi su tėvais.
Tuo metu tave gali kankinti depresija, bloga nuotaika, nevisavertiškumo jausmas. Svarbu, kad nesijaustum, jog esi paliktas vienui vienas, kad tavim niekas nesirūpins, būsi pamirštas. Tėvų jausmai tavo atžvilgiu liks nepakitę, jie nesiliaus tavęs mylėję. Gali būti, jog jauti kaltę, kad kažką padarei ne taip, prisidėjai prie skyrybų.
Dažniausiai vaikai nebūna viso to priežastis. Suaugusieji dažniau nesutaria dėl skirtingo požiūrio į gyvenimą, nebesugeba taikiai išspręsti iškilusių problemų ar nebemyli vienas kito. Todėl kai tėvai pradeda bartis, užsiimk kokia nors veikla, nes, nors ir iš geros valios, tačiau vis tiek tavo kišimasis į jų tarpusavio santykius gali dar labiau paaštrinti situaciją.
Vėliau gali jausti baimę, kad tave patį ištiks toks pats likimas, manyti, jog tikrai nevesi ar neištekėsi, kol nesurasi to vienintelio žmogaus, kurį labai mylėsi ir su juo pragyvensi visą likusį gyvenimą.
Jeigu tau reikia nuspręsti, su kuriuo iš tėvų nori toliau gyventi, klausyk savo širdies.
Jeigu tavo santykiai visada buvo geresni su vienu iš tėvų, turbūt jį ir pasirinksi.

GERIAUSIAS PAGALBININKAS – LAIKAS
Jeigu norėsi sužinoti daugiau detalių, kodėl tavo tėvai skiriasi, pats paprašyk, kad jie daugiau tau paaiškintų. Gal jie galvoja, jog tau užtenka to, ką tu žinai. Paklausk, kaip jie jaučiasi būtent dabar, pasiteirauk, kas keisis tavo gyvenime, kokios bus tavo tolesnės pareigos, pasakyk, kaip tu pats jautiesi. Toks pokalbis gali palengvinti tvyrančią įtampą, padėti išsiaiškinti situaciją.
Suaugusio vienišo žmogaus gyvenime gali greitai atsirasti kitas asmuo, kuris vieną iš tavo tėvų vėl privers šypsotis. Natūralu, kad į naują šeimon atėjusį žmogų paaugliai žiūri kaip į įsibrovėlį, sutrikdžiusį ramybę, pagrobusį tėvo ar motinos meilę ir dėmesį. Tau labai sunku, nes tikriausiai baiminiesi, kad naujasis asmuo pamėgins užimti vieno iš tėvų vietą, žvelgi į jį, kaip į tėvo ar motinos konkurentą… Juo labiau jei tas žmogus iš karto pradeda diktuoti savo taisykles, stengiasi valdyti situaciją.
Dar daugiau sumaišties tavo gyvenime atsiranda, jeigu tas naujasis žmogus, ateidamas į tavo šeimą, atsiveda ir savus vaikus. Galbūt jausiesi nejaukiai, kad į tavo erdvę kėsinasi ne vienas, o keli žmonės, su kuriais teks dalintis vieno iš tėvų dėmesiu, meile bei materialiais daiktais.
Tačiau kad ir kokia sunki situacija būtų, stenkis nepalūžti. Laikas gali padėti užmiršti senas nuoskaudas bei pagerinti tarpusavio santykius.
Adrijana VORAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto