Mažiausiai taromatais naudojasi vidutinio amžiaus gyventojai

Eltos nuotr.

Lietuvos gyventojai yra gerai informuoti apie naująją užstato sistemą, o jos veikimą vertina palankiai – tai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa.

Užstato sistemą palankiai vertina net 78 proc. gyventojų

Gyventojai yra gerai informuoti apie naująją užstato sistemą. Absoliuti dauguma (97,9 proc). apklaustųjų žino, kad galima priduoti plastikinę, skardinę ir stiklinę tarą, pažymėtą užstato ženklu.  Beveik 90 proc. respondentų galėjo įvardinti, kokio tiksliai dydžio imamas užstatas už plastikinę, skardinę ir stiklinę tarą, rašoma pranešime spaudai.
Apklausos duomenimis, užstato sistemą labai gerai arba gerai vertina net 78,2 proc. gyventojų.
Palankiausiai į ją žvelgia jaunesni ir aukštąjį išsilavinimą turintys didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai.
„Tai, kad gyventojai aktyviai naudojasi užstato sistema ir palankiai apie ją atsiliepia, yra didžiausias įvertinimas – vos prieš pusmetį ji buvo visiška naujovė. Tiesa, mūsų veikla ties sistemos įdiegimu nesustojo. Ir toliau plečiame vietų, kuriose surenkamos pakuotės, tinklą“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Vyresnio amžiaus žmonės – ne tokie aktyvūs

Pastebėtina, kad sistema aktyviausiai naudojasi studentai ir moksleiviai (91,7 proc.), mažiausiai aktyvūs – vyresnio amžiaus žmonės (53,6 proc.)
Didelė dalis apklaustų mažesniųjų miestų bei kaimo gyventojų – 71,9 proc. – patvirtino, kad jų namų ūkiai jau yra grąžinę plastikinę, skardinę ar stiklinę tarą, pažymėtą užstato ženklu.
Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje šis rodiklis mažesnis – 68,5 proc.
Vilniuje 65,5 proc. apklaustųjų nurodė grąžinantys tarą.
„Vilmorus“ reprezentatyvios apklausos metu, savo namuose buvo apklausti 18 ir daugiau metų sulaukę asmenys.
Iš viso apklausta 1005 respondentų. Apklausoje dalyvavo 19 miestų ir 23 kaimų gyventojai.

2 Atsakymai į “Mažiausiai taromatais naudojasi vidutinio amžiaus gyventojai”

  1. apas parašė:

    Aš įsitikinau,kad tie taromatai blogai veikia.Nunešiau priduoti tarą su “D” į Grustės2 taromatą ir ten trijų tarų nepriėmė,o tada nunešiau į greta esantį IKI ir ten taromatas juos priėmė.Po kelių savaičių vėl nešiau į tą Grustės2 taromatą tą superkamą tarą ir vėl kelių nepriėmė.Vėl ėjau į IKI,bet ir ten nepriėmė.Tada kreipiausi į IKI darbuotoją,kuri sukaliojo ir vartaliojo mano atneštą tarą kol tas taromatas juos priėmė.Tai kas turi tas problemas spręsti?

  2. CSGO parašė:

    Tai žinoma kad senesnio amžiaus žmonės, mažiau eina į taromatus, nes nemanau kad kuris nors pagyvenęs amžiaus žmogus eitu del kelių plastamsių į parduotuvę, o + nematau prasmės čia prie to kibti, straipsnis be vertės, visi pasensim visi niekur nebeišeisim ir visi mažiau kaškuom naudosimės, bet čia nėra priežasties rašyt kad vidutinio ar pensyvo amžiaus žmogus mažiausiai naudojas taromatai, visi esam protingi ir visi suprantam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*