Nuo liepos pradžios įsirengti iki 30 kW galios saulės elektrines – greičiau ir paprasčiau

Nuotr. iš lrv.lt tinklalapio

Nuo liepos 2 d. gyventojams, norintiems įsirengti iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia supaprastinta tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams. Įmonės nuo liepos 2 d. supaprastinta tvarka gali įsirengti saulės elektrines iki 30 kW galios.

Leis įsirengti greičiau ir pigiau

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad nosavos saulės elektrinės Lietuvoje tampa vis populiaresnės.
„Mūsų tikslas, kad elektrinė ant namo stogo taptų įprastu reiškiniu. Todėl toliau kuriame kuo palankesnes sąlygas jas įsirengti ir patiems gyventojams gaminti elektrą savo namų ūkio poreikiams patenkinti, o kartu mažinti sąskaitas už elektros energiją“, – akcentavo ministras.
Įsirengiant iki 10 kW elektrines, nebereikės dviejų leidimų – leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimo gaminti elektros energiją. Visi šie patobulinimai leis greičiau ir pigiau įsirengti elektrines – planuojama, kad šis procesas truks tik apie tris savaites.
Nuo liepos 2 d. supaprastinta tvarka, įsirengiant iki 30 kW galios elektrines, galioja juridiniams asmenims, buitiniai vartotojai iki 30 kW galios elektrines be leidimų galės įsirengti nuo spalio 1d., kuomet įsigalios įstatymo pakeitimai, susiję su gaminančių vartotojų elektrinių galių padidinimu iki 500 kW.

Diferencijuotas prijungimo mokestis

Nuo liepos pradžios taip pat pradedamas taikyti diferencijuotas elektrinių prijungimo prie elektros tinklų mokestis. Naujus namus besistatantys ir saulės elektrines įsirengiantys gyventojai mokės mažesnį tokios jėgainės prijungimo mokestį – 20 proc. įprastos įmokos. Tuo tarpu juridiniai asmenys tokiais atvejais mokės 40 proc. prijungimo mokesčio.
Gyventojai ir įmonės, įsirengiantys saulės elektrines jau pastatytuose objektuose mokės pilną prijungimo mokestį. Iki šiol pilną mokestį be išimčių mokėjo visi saulės elektrines įsirengiantys vartotojai.
Mažosios energetikos, orientuotos į elektros energiją gaminančius vartotojus, plėtra – vienas iš Energetikos ministerijos prioritetinių darbų.

Parengta pagal Energetikos ministerijos pranešimą

2 Atsakymai į “Nuo liepos pradžios įsirengti iki 30 kW galios saulės elektrines – greičiau ir paprasčiau”

  1. pamastymui parašė:

    straipsnyje izvelgiu siokia tokia diskriminacija: citata “…įsirengiantys saulės elektrines jau pastatytuose objektuose mokės pilną prijungimo mokestį….Naujus namus besistatantys ir saulės elektrines įsirengiantys gyventojai mokės mažesnį tokios jėgainės prijungimo mokestį – 20 proc. įprastos įmokos. Naujus namus statantys gyventojai siai dienai stato bent jau a+ namus ir visos technologijos ten jau modernios. gal kaip tik galetu buti atvirksciai, kai zmones renovuoja senos statybos namus, diegia pazangesnes technologijas ir gauna nuolaidas, nes jie modernizuoja turima busta. arba visi moketu vienodai, nes dabar nesuprantama, kodel nuolaida butent nauju namu seimininkams

    1. Anonimas parašė:

      Todėl, kad naujus namus skvernai statosi ir jiems reikia nuolaidos, o mes ubagėliai sumokėkim, nes kuo mažiau turi, tuo daugiau turi paremti daugiau turinčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*