Kūno tatuiruotės: vieni gėrisi, kiti žiūri įtariai

Ant žmogaus kūno išvydę tatuiruotę, arba trumpiau vadinamą tattoo, reaguojame įvairiai: vieniems tai gražu, kitiems piešinys ant kūno kelia prieštaringų minčių.
Mažeikiuose veikiančios TATTOO studijos meistras Jevgenijus sako, kad mažeikiškiai dėl tatuiruočių dar gana konservatyvūs, nors studijos paslaugomis naudojasi vis daugiau klientų.


PRADĖJO NUO GREIPFRUTŲ
TATTOO studija Mažeikiuose veikia jau keletą metų, Jevgenijus čia dirba šiek tiek daugiau nei metus. Vyriškis prasitarė esąs gabus visokiems darbams, o daryti tatuiruotes reikia turėti meniškumo gyslelę ir daug kruopštumo.
Pirmieji bandymai tatuiruoti buvo ant greipfrutų, kiaulės odos, vėliau – nesudėtingos tattoo draugams. Taip Jevgenijus ir suprato, kad tai daryti gali.
„Draugas norėjo tatuiruotės, tad ir pabandžiau. Išėjo ne visiškai tokia, kokios norėjo, nes buvo prasta tatuiravimo mašinėlė“, – prisimena Jevgenijus. Vėliau gavo pasiūlymą dirbti studijoje. Sutiko.
„Klaidų pasitaiko nedaug, piešinys išeina geras, bet būna, kad dėl odos savitumų nevienodai pasiskirsto tušas, šiek tiek skiriasi spalvos, tad klientui iš karto pasiūlau ateiti tatuiruotę pakoreguoti dar kartą“, – pasakoja meistras.
Piešinį padarius teisingai, jo sugadinti nebeįmanoma, galima tik spalvų korekcija – bet tai buvę tik Jevgenijaus darbo pradžioje.

TATUIRUOTĖS ŽMOGŲ PUOŠIA?
Kadangi Jevgenijaus klientūra dažniausiai jauni žmonės, užsakymų daugiausiai būna vasarą: kitais metų laikais jaunimas išsivažinėja kas kur.
Tatuiruočių meistras sako turėjęs ir 72 metų klientą iš Danijos. Jis lankėsi pas draugę Mažeikiuose, tad į studiją atėjo abu. Danui tatuiruotės jau buvo ne naujiena, o jo draugė, pasinaudojusi proga, pasidarė mažą kūno papuošalą.
Jevgenijus teigia, kad mažeikiškiai į tatuiruotes kol kas žiūri gana konservatyviai.
„Prisimenu atvejį, kai nedidelę, švelnią tatuiruotę pasidariusio vyro žmona vos neišvijo iš namų, sakydama, kad su kaliniu negyvens“, – juokėsi pašnekovas.
Dabar žmonių mąstymas keičiasi, jau nebegalvojama, kad tatuiruotė – kariuomenėje ar įkalinimo zonoje atliktas ženklas. Užsienyje žmonės tatuiruojasi daug daugiau, ir jiems tai yra priimtina.
„Į studiją atėjęs vaikinas pasakojo, kad Norvegijoje matęs merginą su daug tattoo. Jos visos jai labai tikusios ir kūno tikrai negadinusios, priešingai – tik papuošusios. O pas mus pasitaiko atvejų, kad dėl tatuiruotės gali nepriimti į darbą. Užsienyje į tokius dalykus nebekreipiama dėmesio – į tai žiūrima kaip į paprasčiausią auskarą“, – teigė Jevgenijus.

ŽMONĖS PERSIGALVOJA
Dažni atvejai, kai klientai prašo ištaisyti seną, nevykusią tatuiruotę. Jevgenijus sako, kad tai – nelengvas darbas, daug geriau imtis naujos. Vyriškis parodė pavyzdžius, kaip sena tatuiruotė lieka tik ją apipavidalinusios kitos tatuiruotės dalimi ar detale.
„Būna tokių kūno vietų, kad seną tatuiruotę labai sunku ištaisyti. Tada tenka daryti didesnę tatuiruotę, rinkti spalvas, o tai kainuoja brangiau. Klientas, žinoma, nori kuo pigiau. Pasitaiko pageidaujančiųjų, kurie prašo, kad senosios tatuiruotės visai nebesimatytų“, – pasakojo meistras.
Jo klientės – daugiausiai jaunos moterys, merginos. Jevgenijus visada klausia, ar tikrai klientai apsisprendę dėl tatuiruotės, ar tikrai jos nori? Tenka aiškinti, kad tatuiruotė – ne vienai dienai, ne mėnesiui, o ilgam.
„Pasitaiko, kad persigalvoja: sutariam laiką, aš laukiu, o žmogus nebeateina. Dėl to tikrai nepykstu“, – tikino Jevgenijus.

PRAŠO NET INTYMIOSE VIETOSE
Į studiją klientai dažnai ateina žinodami, kokios tatuiruotės nori: susiranda pavyzdį internete ar žurnaluose.
„Kartais būna, kad klientas neįsivaizduoja, ko nori, tada pirmiausiai išsiaiškinu, kokioje vietoje norėtų, nes nuo to priklauso, kokią tatuiruotę parinkti. Ne kiekviena tatuiruotė tinka ant peties ar ant kojos“, – dalijosi patirtimi meistras.
Kūno vietas tatuiruotei žmonės renkasi labai įvairias. Vaikinai dažniausiai pageidauja piešinio ant peties, yra tekę daryti tatuiruotę ant kaklo – abipus gomurio. Jevgenijus nepataria darytis tatuiruotės tokioje vietoje, nes tai – labai skausminga.
„Padarius tatuiruotę tokioje vietoje, žmogus naktį negalėjo miegoti, nes labai skaudėjo. Be to, tai labai matoma vieta, ir jos nepaslėpsi“, – patarė Jevgenijus.
Nedažnai, bet moterys prašo tatuiruotės ant krūties. „Pirmąjį kartą daryti tokią tatuiruotę buvo labai sudėtinga, vėliau, kai pradėjo kartotis – pasidarė įprastas dalykas“, – prisipažino pašnekovas.
Buvo prašymų išbadyti tatuiruotę ir dar intymesnėje vietoje, bet nuo tokių dalykų Jevgenijus klientus atkalbinėja, nes procedūra labai skausminga – čia jau reikia narkozės.
„Viena panelė atėjo pas mane po to, kai ją atkalbėjo nuo tokios tatuiruotės darymo Klaipėdoje. Ji norėjo didelės, reikalaujančios daug kruopštumo tatuiruotės, bet ir man pasisekė ją atkalbėti“, – džiaugėsi meistras.

TATUIRUOTĖS ĮVAIRIOS
Merginos daugiausia pageidauja mažų tatuiruočių, nors Jevgenijus turėjo klientę, kuri pageidavo drakono per visą ranką. Tokių atvejų – vienetai. Dailiosios lyties atstovės dažniausiai prašo gražios gėlelės, delfiniuko ar drugelio – fantazijai ribų nėra.
Vyrai prašo didesnių tatuiruočių, bet kadangi viskas remiasi į pinigus, ne kiekvienas tai gali sau leisti. Geidžiamiausia vyrų tatuiruotė – ornamentas.
Klientai daugiau pageidauja nespalvotų – juodai baltų tatuiruočių, kadangi spalvotos atrodo kaip lipdukas.
Spalvą galima išgauti bet kokią. Jei konkrečios spalvos dažų nėra, Jevgenijus juos maišo tol, kol gauna norimą spalvą.
„Kartą moteris atėjo su pageidavimu padaryti tatuiruotę būtent tokios spalvos, kokia buvo pavyzdyje. Dabar net negalėčiau pasakyti, kokia ta spalva buvo, bet pradėjęs maišyti dažus gavau būtent tokią, kokios reikėjo“, – teigė meistras.

TENKA IR ATSISAKYTI
Tatuiravimo trukmė taip pat priklauso nuo tatuiruotės vietos ir nuo odos specifikos. Jevgenijus sakė pastebėjęs, kad jaunam žmogui dėl jo odos ypatumų daryti tatuiruotę yra sunkiau nei vyrui. Su visu pasiruošimu šio proceso trukmė – nuo dviejų iki keturių valandų.
Tatuiruotės kaina vėlgi priklauso nuo daugelio dalykų: kūno vietos, piešinio sudėtingumo, kiek tam sugaištama laiko ir kiek įdedama darbo.
„Tatuiruotė tatuiruotei nelygu: kartais mažutė, sudėtinga tatuiruotė kainuoja brangiau nei didelė“,– pripažįsta Jevgenijus.
Nepilnamečiams meistras sako savo paslaugų neteikiąs. Būna, kad tėvai prašo padaryti vaikui tattoo gimtadienio proga. Tokios išimtys – labai retos, bet prieš tai tėvai turi parašyti, kad neturės jokių pretenzijų.
„Nepilnamečių kūnas keičiasi, tad keičiasi, deformuojasi ir tatuiruotė. Be to, tokio amžiaus žmonės kitaip mąsto, tad kas žino, ar po dvejų trejų metų jis tos tatuiruotės benorės. Todėl nepilnamečiams geriau jokių tatuiruočių nedaryti“, – patarė meistras.
Kartais kliento pageidavimų Jevgenijus neišpildo. „Dažnai prašo ištatuiruoti svastikos ženklą. Nuo tokių prašymų visada atsisakau“, – tvirtino jis.
Nuotr. iš pašnekovo archyvų

Reklama Tattoo ideas

One Reply to “Kūno tatuiruotės: vieni gėrisi, kiti žiūri įtariai”

  1. arunas mazrimas parašė:

    sveiki,kaip Jevgenijau su tavim susisiekti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video