„AgroBalt-2006“ aukso medalį

15-oje tarptautinėje specializuotoje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt-2006“ aukso medalį pelniusį mažeikiškių gaminamą dyzelinį variklį galima laikyti atsvara mūsų rajono žemdirbių bei įmonių nenorui pristatyti savo pasiekimus – parodoje iš Mažeikių šiemet dalyvavo tik bendrovė „Oruva ir KO“ bei Mažeikių pieninė. EKSPORTAS –
PO VISĄ PASAULĮ

UAB „Oruva ir KO“ direktoriaus pavaduotojas Bronius Paulauskas „Santarvei“ sakė, kad Lietuvos rinka jau subrendo šiuolaikiškus europinius standartus atitinkančiai prekei. Tai ir lėmė variklių gamintojų sprendimą dalyvauti „AgroBalt“ parodoje ir pristatyti savo gaminį – dyzelinį variklį bei jo pagrindu gaminamą kitą žemdirbiams reikalingą produkciją – elektros stotį (iki 100 kilovatų galingumo) bei suvirinimo aparatą.
„Oruva ir KO“ nuo 1998 metų gamina vieno ir dviejų cilindrų dyzelinius variklius pagal vokiečių kompanijos DEUTZ AG licenciją.
Daugiau nei 95 procentus produkcijos įmonė eksportuoja. Tarp užsakovų – 24 pasaulio šalių platintojai bei įmonės gamintojos. Mažeikiškių variklis pasiekia tolimąją Australiją ir Venesuelą, prekiaujama su arabų šalimis, Graikija, Ispanija, Prancūzija, Rusija, Ukraina bei kitomis.

PATRAUKLU
LIETUVOS
ŪKININKAMS

Oruviškių siūlomas variklis sudomino ir Lietuvos ūkininkus. Variklio bazėje pagaminta elektros stotis – dyzelinis generatorius, suvirinimo agregatas gali veikti tokiomis sąlygomis, kai nėra galimybių prisijungti prie elektros tinklų. Nedidelės, iki 20 kilovatų galingumo „Oruvos ir KO“ pagamintos elektros stotys yra populiariausios: jas žemdirbiai gali panaudoti stambesnėse fermose, kaimo sodybose kaip rezervinį energijos šaltinį, taip pat įrengdami lauko melžimo aikšteles.
B. Paulauskas sakė, kad parodoje bendrovė demonstravo ir variklio modifikaciją, atitinkančią Europos Sąjungos reikalavimus traktoriams ir panašiai technikai. Šis variklis, kurio išmetamųjų dujų koncentracija atitinka Euro-2 standartą, taip pat neliko parodos lankytojų ir žemės ūkio specialistų nepastebėtas.
Direktoriaus pavaduotojo nuomone, galima pastebėti, kad lietuviai žemdirbiai jau atidžiau renkasi, žino, ko nori. Mažeikiškių gaminama technika juos domino savo universalumu, kokybės garantijomis, greito aptarnavimo galimybėmis.
„Žmonės vertina kitaip: jie nebežiūri, pigu ar brangu, o mąsto, ko jiems reikia, kaip ir kiek ilgai tai panaudos. Todėl mūsų produkcijos pardavimo apimtys didėja ir Lietuvoje“, – sakė B. Paulauskas.

PASIEKIMAIS
GIRTIS NELINKĘ

„Oruva ir Ko“ apyvarta kasmet didėja 20-30 procentų. Bendrovėje dirba 110 žmonių, daugiausia buvusios akcinės bendrovės „Oruva“ darbuotojų. Po įmonės bankroto dyzelinių variklių gamybos padalinys išliko, surinko specialistus, kvalifikuotus darbininkus ir pamažu užkariauja rinką.
„Kolektyvas stabilus, žmonės beveik nesikeičia, turi darbo ir uždirba – mūsų darbuotojų atlyginimų vidurkis atitinka dabartinį šalies vidurkį“, – sakė B. Paulauskas.
„Santarvei“ pastebėjus, kad nemažai mažeikiškių nustebo, laikraštyje perskaitę, jog „Oruva ir KO“ ne tik iki šiol gyva, bet ir laimi medalius, direktoriaus pavaduotojas atsakė, kad sėkmei svarbiau geras ir kokybiškas darbas, o ne savireklama.

VERTINO LANKYTOJAI
Pernai „AgroBalt“ aukso medalį už „Smetonišką sviestą“ laimėjusi Mažeikių pieninė šiemet išskirtinių gaminių parodai nepristatė. Mažeikiškiai parodoje dalyvavo drauge su kitomis pieno perdirbimo įmonėmis, šalies pienininkų asociacijos narėmis.
Ketvirtadienį, kai parodoje lankėsi „Santarvės“ korespondentai, kaip tik buvo Mažeikių pieninės produktų degustacijos diena.
AB „Pieno žvaigždės“ Mažeikių regiono pardavimų direktorė Jūratė Norvaišienė „Santarvei“ sakė, jog parodos lankytojai degustavo mažeikiškių gaminamus kremo desertus „Smilga“, jogurtinį gėrimą „Miola“ bei kitokios pieninės produkcijos.
„Šiemet nepristatėme parodos įvertinimui išskirtinio produkto, nes neturėjome stiprios naujienos“, – sakė J. Norvaišienė. Tačiau pieninės atstovai stengėsi lankytojų įvertinimui pateikti įdomesnės produkcijos pavyzdžių – naujausius, sveikiausius gaminius ar tai, ką vartotojai jau yra primiršę.
Direktorė sakė, kad degustuotojai palankiai vertino tai, kas buvo siūloma paragauti. „Sulaukėme nemažai komplimentų, pageidavimų ar nusiskundimų neišgirdome. Šiauliečiai ir parodos svečiai iš kitų miestų sakė, kad yra gerai susipažinę su Mažeikių pieninės produktais, ir, jų nuomone, kaina atitinka kokybę.
Mažeikiuose įsikūrusių mėsos perdirbimo bendrovių „Vigesta“ ir „Mažeikių mėsinė“ pagrindinis akcininkas Stepas Gedminas „AgroBalt-2006” buvo pristatytas kaip ūkininkas iš Plungės.
„Santarvei“ S. Gedminas sakė pradėjęs ūkininkauti buvusioje tėvų žemėje netoli Tverų. Iš ten į Krasnojarsko kraštą 1951-aisiais sovietų valdžia ištrėmė visą žemdirbių šeimą. S. Gedminui Lietuvos valstybė sugrąžino 45 hektarus, o šiuo metu ūkininkas valdo jau beveik 300 ha dirbamos žemės. Ūkyje auginama 280 galvijų, yra per 80 melžiamų ir 30 mėsinių karvių.
Parodoje buvo pristatytos dvi ūkyje išaugintos melžiamos airšyrų veislės karvės. Šios veislės galvijų S. Gedminas įsigijo iš Pakruojo rajono bendrovės. Ūkininkas gerai įvertina airšyres, sudarančias didžiąją melžiamų karvių bandos dalį, nes iš tokios karvės vidutinis metinis primilžis jo ūkyje siekia 6500 kilogramų, pienas yra riebus – 4,5 proc. Karvės yra atsparios ligoms.
Mėsai S. Gedminas savo ūkyje augina vadinamuosius limuzinų veislės galvijus. Šių galvijų, į Lietuvą atvežtų iš Prancūzijos, mėsa be gyslų, nekaupianti riebalų.
Buvęs mažeikiškis „Santarvei“ teigė, kad ūkininkauti „dabar jau galima“. Pasinaudojęs SAPARD parama, jis 80 proc. senos rusiškos technikos pakeitė vakarietiška, augina javus, kiaules, tačiau specializuojasi pienininkystėje.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
B. Paulauskas (dešinėje) teigia, kad „Oruvos ir KO“ produkcija – moderni, kokybiška ir konkurencinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto