„Formulės“ sirgaliai tradicijų neišsižada

Daugelis žmonių ką nors kolekcionuoja – pašto ženklus, vokus, alaus skardines ir kitką. Tačiau yra kolekcininkų, kurių kolekcijos nepamatysi. Tai žmonės, kurie kiekvienais metais meta į šalį darbus ir savaitei išvyksta stebėti automobilių „Formulės 1“ lenktynių.


TRAUKIA
UŽSIENIO TRASOS
„Šiomis lenktynėmis domimės jau nuo 1990 metų, stebime jų eigą, renkame informaciją. Į bent vieną šios sporto šakos etapą grupė mažeikiškių vykstame jau nuo 1998 metų. Penkis kartus buvome etapuose Vengrijoje, po kartą Italijoje ir Austrijoje, šiemet atėjo eilė Belgijos Spa trasai“, – pasakojo vienas iš kelionės organizatorių Žydrius.
Jau gegužę mažeikiškiai nuvyko į Klaipėdą ir apžiūrėjo keletą kelioninių namelių ant ratų, vadinamųjų „kemperių“. Kadangi iš pradžių žadėjo važiuoti septyni šios sporto šakos mylėtojai, tai pasirinko šių metų laidos automobilį „Fiat“, dar nepraradusį naujos mašinos kvapo.
„Vienam žmogui atsisakius, išvykome šešiese: aš, du Artūrai, Aleksas, Nomedas ir Gražvydas. Pernai kemperį nuomojome Kaune ir visus daiktus reikėjo vežtis ten, o šiemet ramiai jį atvairavome į namus, neskubėdami susidėjome daiktus, prikabinome du dviračius ir pasukome Lenkijos link.
Dėl tokio pasirinkimo nesigailėjome: kiti „Formulės 1“ mėgėjai keturias dienas vargo palapinėse, o mes turėjome karališkas sąlygas: vanduo, dušas, elektra“, – pasakojo Žydrius.
Į „Santarvės“ klausimą, kodėl pasirinko Belgiją, Žydrius atsakė trumpai: Spa trasa lenktynininkų yra pati mylimiausia ir prestižiškiausia.
„Tuo įsitikinome vos atvykę ir pasivaikščioję po trasą: neįsivaizdavome, kad Eau Rouge posūkis kyla į tokį didžiulį kalną!“
GELBSTI LIETUVIŠKAS
APSUKRUMAS
Pasak mažeikiškio, penktadienio rytą jie pradėjo bilietų paieškas. „Pats pigiausias stovimų bilietų paketas į visų trijų dienų važiavimus (penktadienį du treniruočių važiavimai, šeštadienį – kvalifikacinės varžybos, sekmadienį – pagrindinės varžybos) kainavo 150 eurų, į „auksines“ tribūnas – 2700 eurų. Lietuviai, su kuriais ten susipažinome, jau antradienį buvo įsigiję bilietus į vienos dienos važiavimus už keturis šimtus eurų, tačiau mums tai pasirodė daugoka. Tačiau perpardavinėtojų buvo nedaug, o ir tie siūlė bilietus tokiomis pat kainomis kaip ir kasose, skirtumas tik tas, kad kasose bilietų į sėdimas vietas jau nebebuvo.
Laimei, mums padėjo airis Kinas, kuris gudrumu mus pravedė į „auksines“ tribūnas. Taigi galima sakyti, kad sėdimas vietas šioje tribūnoje mes nusipirkome po 120 eurų už kiekvieną“, – prisiminė sirgalius.
Tai labai svarbu: jeigu turi stovimą vietą, tai praktiškai nieko nematai, tik kartkartėmis pralekiančius bolidus.
Anot Žydriaus, pirmą kartą tai įdomu, tačiau vėliau reikia sekti rezultatus, kurie rodomi didžiuliame ekrane, o iš stovimų vietų jis matomas tik keliuose taškuose. Pastarieji jau nuo šeštos valandos ryto „okupuoti“ tai žinančių sirgalių.
MIESTELIS KAIP KRAKIAI
Francorchampo miestelį, šalia kurio yra legendinė Spa trasa, mažeikiškiai palygino su Krakiais: tik dvi parduotuvės, todėl pinigų nebuvo kur išleisti. „Ši vietovė atsigauna tik vieną kartą per metus, kai stebėti varžybų susirenka šimtatūkstantinė minia.
Šalia mūsų kemperio buvo įsikūrę olandai, kitoje pusėje danai, vėl olandai, vokiečiai, italai ir suomiai. Stovykloje sutikome lenkus, susipažinome su „Formulės 1“ sirgaliais iš Kauno.
Tvarka yra, bet vagių – taip pat. Naktį iš kauniečio nušvilpė džinsus, piniginę ir fotoaparatą. Bandėme aiškintis su kempingo apsauga, kvietėme policiją, bet, atrodo, kad čia visiems tiesiog „dzin“, – pasakojo mažeikiškis.
Lenktynėse ypatingos kovos nebuvo, nugalėjo Kimi Raikonenas iš „Ferarri“ komandos.
Palyginus su pernai Italijoje, Monzos trasoje vykusiomis lenktynėmis, šįkart mažeikiškiai po finišo net nespėjo nubėgti prie apdovanojimų pakylos.
„Tvarka Spa trasoje visiškai kita: niekas negali patekti į trasą, apsauga neleidžia net pabandyti pralįsti pro vielų užtvarą. Todėl ilgai nelaukdami skubėjome į kempingą, kad išvažiuotume kuo anksčiau, kol nėra automobilių kamščių. Deja, nespėjome ir, kol išvykome iš kaimelio, praėjo pora valandų.
Galime drąsiai pasakyti, kad belgų policija visiškai nesirūpino, kaip kas važiuoja, todėl ir pasidarė toks „balaganas“, – piktinosi sirgalius.
PLANUOSE –
KITA KELIONĖ
Sekmadienį išvažiavę, keliautojai Mažeikius pasiekė pirmadienio naktį: važiavo be nakvynių, kol vienas vairavo, kiti ilsėjosi, sustojo tik Vokietijoje, kur pavalgė ir nuėjo į dušą nusiprausti.
„Kelionėje išbuvome savaitę, kiekvienam ji kainavo palyginus nedaug – po 1640 litų. Ir tai įskaičiavus maistą, bilietus, kempingus Olandijoje ir Belgijoje, kelių mokesčius bei kemperio nuomą. Nors tarp mūsų buvo du „Ferrari“ komandos gerbėjai, o keturi – „Maclaren“, tačiau išvyka visi likome patenkinti“, – sakė Žydrius.
Kas traukia į tokią kelionę? „Reikia pačiam pabandyti. Jeigu „sergi“ šia sporto šaka, domiesi varžybų eiga, tai yra būtina. Nors varžybos trunka tik pusantros valandos, tačiau pati kelionė, stovyklos gyvenimas, bendravimas su įvairių šalių žmonėmis, pažintys – yra neįkainojamas dalykas, puikus poilsis“, – sakė mažeikiškis.
Vyrai jau laukia kitų metų ir planuoja kelionę į Hokenheimą Vokietijoje.
Nuotrauka iš asmeninio albumo: Mažeikiškiams gudrumu pavyko prasibrauti į „auksinę“ tribūną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto