„Mažeikių naftai“ investicinio partnerio kol kas neieškoma

Lenkijos naftos perdirbimo kompanija „PKN Orlen“, siekdama pagerinti „Mažeikių naftos“ logistiką, nori įsigyti „Klaipėdos naftą“ bei ieško investicinio partnerio Mažeikių bendrovei. Pasirodė pranešimų, jog priešingu atveju „Mažeikių naftai“ gresia darbuotojų skaičiaus mažinimas, investicijų užšaldymas.


KONKREČIŲ
PASIŪLYMŲ NĖRA
„PKN Orlen“ vadovas Jacekas Kraviecas teigia, kad įsigijus „Klaipėdos naftą“ būtų galima išspręsti logistikos problemas. Neišsprendus šių klausimų esą gali tekti gerokai sumažinti „Mažeikių naftos“ darbuotojų skaičių bei užšaldyti investicijas. Esant būtinybei sumažinti išlaidas, J. Kraviecas prakalbo ir apie galimybę ieškoti investicinio partnerio „Mažeikių naftai“.
AB „Mažeikių nafta“ atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras „Santarvei“ teigė, kad „PKN Orlen“ buvo iškėlęs mintį apie investicinį partnerį „Mažeikių naftai“, bet jokių konkrečių pasiūlymų nepateikė.
„Nėra nieko konkretaus. Tik teoriniai pamąstymai, ar tai būtų įmanoma“, – sakė J. Komaras.
Įmonės atstovas informavo, kad norima investuoti į produktotiekį iš Mažeikių į Klaipėdos terminalą. Dėl to AB „Mažeikių nafta“ valdantis „PKN Orlen“ siekia įsigyti „Klaipėdos naftos“ akcijų ir taip padidinti savo eksporto ir importo apimtis.
MAŽINA DARBUOTOJUS
Naftos perdirbimo gamyklos atstovas paneigė pasirodžiusius pranešimus, kad „PKN Orlen“, valdanti 90,2 procento „Mažeikių naftos“ akcijų, ketina mažinti įmonės darbuotojų skaičių vien dėl to, kad Lietuvos Vyriausybė nesutinka parduoti AB „Klaipėdos nafta“ terminalo akcijų. Esą darbuotojams kol kas nėra ko bijoti – artimiausiu metu niekas nebus atleistas.
AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos tarybos pirmininkė Virginija Vilimienė teigė, kad įmonės darbuotojų mažės laipsniškai, tačiau tai nėra susiję su „PKN Orlen“ spaudimu Lietuvos Vyriausybei parduoti „Klaipėdos naftos“ terminalo akcijas.
„Situacija yra įtempta, mes tikrai gyvename sunkius laikus. Nerimaujame dėl darbuotojų skaičiaus mažinimo, bet dėl kiekvieno atvejo mes tariamės. Norime susitarti dėl geresnių garantijų darbuotojams, negu numatyta įstatyme“, – sakė profsąjungos pirmininkė.
Anot V. Vilimienės, darbuotojai atleidžiami „natūraliu būdu“. Jeigu darbuotojai turi apribojimų darbe, yra priešpensinio amžiaus ar šiaip norėtų išeiti iš gamyklos, jiems būtų išmokėtos išmokos. Jų vietas užimtų tie žmonės, kuriems įteikti įspėjimo lapeliai. Tai esą ne tiek skausmingai paliestų tuos darbuotojus, kurie palikę įmonę neturėtų kito darbo.
Nuotr. iš redakcijos archyvo: J. Komaras patikino, kad artimiausiu metu darbuotojai nebus atleidžiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto