„Niuansas“ šokių festivalyje nusileido tik vilniečiams

V šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalyje „Norim kilt 2005“ Mažeikių vaikų choreografijos mokyklos šokių kolektyvą „Niuansas“ lydėjo sėkmė: jaunimo amžiaus grupėje charakterinio šokio kategorijoje iš šešių kolektyvų mažeikiškiai buvo antri, o šiuolaikinio šokio kategorijoje tarp dvylikos konkurentų jie iškovojo trečiąją vietą.
SVARBIAUSIA – SCENA
Vilniaus nacionaliniame dramos teatre vykusiame šokių festivalio finale „Niuansui“ atstovavo dviejų amžiaus grupių – vaikų ir jaunimo – šokėjai. Prieš kelias savaites Rusų dramos teatro scenoje vykusioje atrankoje į finalą dalyvavo ir „Niuanso“ paauglių grupė. Komisija nusprendė, kad paaugliai su vienu šokiu neatitinka kategorijos keliamų reikalavimų ir skyrė mažiausią balų skaičių.
Kolektyvo vadovė Jelena Legenzovienė sakė, kad jų kolektyvui rezultatai ar vietos nėra taip svarbu: svarbiausia – pasirodyti scenoje ir dalyvauti.

ŠOKO GARSIOSE SCENOSE
Vadovė pasakoja, kad pastaruoju metu jų kolektyvui sekėsi pakliūti į puikias scenas: be Nacionalinio ir Rusų, neseniai jie šoko ir Kauno dramos teatre.
Šokių festivalio „Norim kilt 2005“ finale dalyvavo ir „Niuanso“ vaikų amžiaus grupė, bet jiems nelabai sekėsi. Festivalyje „šou“ šokio kategorijoje jie atliko šokį „Vaikų žiema“.
Vaikai liko patenkinti ir tuo, kad autoritetingos komisijos buvo pagirti už gražų pasirodymą bei puikią šokio atlikimo techniką. J. Legenzovienė pasakojo, kad jų mažieji dėl įvertinimo visada labiau išgyvena nei vyresnieji.

NEĮVERTINA IEŠKOJIMŲ
Šiuolaikinio šokio kategorijoje „Niuanso“ jaunimas sušoko „Audrą“, o charakterinio šokio kategorijoje mažeikiškių grupė šoko „Šėlsmą“.
Kolektyvo vadovė sakė, kad šis šokis kiek kitoks, nei reikalauja konkurso nuostatai. Komisija paprastai vertina šokėjų pasirodymą už tai, kiek šokio elementai atitinka nuostatus, o naujų šokio formų elementai, ieškojimai neįvertinami..
J. Legenzovienės žodžiais, „Šėlsmą“ jos auklėtiniai šoko lyg atitrūkę nuo žemės, „ore“. Už tai žiūrovai atsidėkojo skambiomis ovacijomis, visa salė ūžė iš pasitenkinimo.

AUTORITETINGA KOMISIJA
Konkursą, pasak „Niuanso“ vadovės, vertino autoritetinga devynių narių komisija. J. Legenzovienė minėjo Alos Duchovos šokio teatro „Todes“ kolektyvo Vilniuje direktorių Sergejų Polianskį, Latvijos Jūrmalos miesto „Arabesko“ kolektyvo vadovę, buvusią baleriną Juliją Tichomirovą, kauniškių „Auros“ šokio teatro direktorę Birutę Letukaitę, buvusios šokių grupės „Bit street“ šokėjus Olegą Stanilionį ir Marijaną Stanilėną, dainininkę Atlantą ir kitus. Todėl jaunimo grupės šokėjai, iki šiol niekada nebuvę iki galo įvertinti, dabar itin džiaugėsi prizinėmis vietomis.
Šokėjų nuomone, nusileisti tokiems stipriems konkurse dalyvavusiems kolektyvams tikrai ne gėda.

VASARĄ ATOSTOGAUJA
Šią vasarą „Niuansas“ nusiteikęs atostogauti. Bet tai nereiškia, kad kolektyvas neturėjo jokių kvietimų. Dėl lėšų stygiaus teko atsisakyti pasirodymų Belgijoje, Šveicarijoje. Vadovė sako, kad nuvažiuoti į konkursus Lietuvoje jiems taip pat yra problemiška. Todėl J. Legenzovienė dėkinga visiems, iki šiol vienaip ar kitaip parėmusiems kolektyvą. Ypač vadovė džiaugėsi šokėjų tėvais, kurie, esant reikalui, niekada neatsisako padėti.

VAIKINAI GRAIBSTOMI
„Niuanso“ planuose ateičiai – lapkričio pabaigoje Mažeikių gyventojus pakviesti į tradicinį šokių festivalį „Šėlsmas“, į kurį suvažiuoja geriausi Lietuvos šokių kolektyvai – mažeikiškių draugai, nuolat kviečiantys juos pas save.
Lapkričio mėnesį mažeikiškiai ruošiasi dalyvauti tarptautiniame šokių kolektyvų analogiškų „Norim kilt“ konkurso laureatų pasirodyme Vilniuje, kur suvažiuoja šokio mylėtojai iš Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Estijos ir Latvijos.
J. Legenzovienė džiaugiasi, kad jų kolektyve jaunimo grupėje šoka net septyni vaikinai, o kitiems kolektyvams tai yra problema. Tad šiek tiek nuogąstauja, jog didesnių miestų šokių grupės gali juos pavilioti.

PAMATO VAIKŲ GABUMUS
Patekti į „Niuansą“, kaip kalba daugelis mažeikiškių, pasak vadovės, nėra didelė problema. Tereikia tik norėti šokti, nebūtina būti šios meno šakos virtuozais. Nors šiemet priėmimo į atskiras „Niuanso“ grupes nebus, nauji žmonės čia visuomet laukiami.
Patys vaikų tėvai, kaip pastebėjo J. Legenzovienė, vėliau nustemba, pamatę, kokius šokėjų gabumus atskleidžia jų atžalos.
Gintauto ALEKNOS nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto