„Baltijos taurės“ turnyre „Nafta“ liko ketvirta

Praėjusią savaitę Šiauliuose vyko salės futbolo turnyro „Baltijos taurė 2005“ pirmasis turas. Mažeikių „Naftos“ futbolininkai jį pradėjo anksčiau: savaitės viduryje Sporto komplekso salėje jie žaidė su antrąja šiame turnyre rungtyniaujančia Lietuvos ekipa, Šiaulių „Alnida“.
ŠIAULIEČIAI „SUMINDYTI“ ANTRAME KĖLINYJE
Turnyre dalyvauja po dvi Latvijos (Rygos „La Rocca“ ir „Raba“), Baltarusijos (Minsko „Mapid“ ir „Belagroprombank“) bei dvi minėtos Lietuvos komandos. Tarpusavio dvikovą buvo nuspręsta sužaisti anksčiau Mažeikiuose.
Į Mažeikius šiauliškiai atvažiavo sustiprinę sudėtį: jų vartus gynė šalies rinktinės ir Kauno „Nautaros“ vartininkas E. Liubavičius, puolėjas buvo „Akmenės“ lyderis S. Lesnickas.
Pradžia mažeikiškiams buvo sėkminga: jau trečiąją minutę Kęstutis Mardosas išvedė mažeikiškius į priekį. Kėlinio viduryje šiauliškiai išlygino rezultatą, tačiau lygiųjų išsaugoti iki pertraukos nepavyko. Likus kelioms minutėms iki jos, dviejų Antanų – Bulošo ir Tautvydo derinys baigėsi taikliu pastarojo smūgiu.
Po pertraukos mūsų ekipa vietos sirgalius nudžiugino gražiu, atakuojančiu futbolu ir vienas po kito siuntė įvarčius į varžovų vartus. Galutinis rezultatas – 7:2 „Naftos“ naudai. Tris įvarčius mūsų ekipai pelnė K. Mardosas, du – A. Tautvydas, po vieną – Antanas Bulošas ir Romas Maciulevičius.

MINIMALIAIS SKIRTUMAIS PRALAIMĖTA LATVIAMS
Šiauliuose tris dienas vyko pirmasis šio turnyro turas, kuriame rungtyniavo visos šešios komandos.
Per pirmąsias rungtynes mažeikiškiai 1:2 turėjo pripažinti „La Rocca“ komandos pranašumą (įvartį mūsų komandai pelnė K. Mardosas). Per antras rungtynes mažeikiškiai 3:10 nusileido Baltarusijos sostinės „Mapid“ futbolininkams.
Pasak mažeikiškių ekipos vadovo Aleksandro Butkaus, šis rezultatas neatspindi rungtynių eigos: mažeikiškiai, likus iki rungtynių pabaigos septynioms minutėms, pralaimėjo tik 3:4 (įvarčius buvo pelnę A. Bulošas, P. Vekerotas ir K. Mardosas). Tačiau rungtynių pabaigoje mūsų žaidėjams pritrūko fizinių jėgų.
Per paskutines turo rungtynes mūsų ekipa 1:2 vėl turėjo pripažinti Latvijos čempionės – Rygos „Raba“ ekipos pranašumą. Įvartį, po kurio mažeikiškiai laimėjo pirmąjį kėlinį 1:0, pelnė Antanas Bulošas.
Sužaidus pirmojo turo susitikimus, „Naftos“ komanda su trimis taškais užima ketvirtąją vietą. Kitas šių pirmenybių turas vyks Minske vasario 25–27 dienomis, o turnyro kovos bus baigtos turu Rygoje kovo 18–20 dienomis.

PRALAIMĖJIMAI NENULIŪDINO
„Patirti pralaimėjimai nė kiek nenuliūdino: vaikinai kovėsi iš visų jėgų, tačiau varžovai buvo stipresni. Nauda iš šių kovų didelė: pasimokėme iš aukšto lygio ekipų, įgijome tarptautinių varžybų patirties“, – po turo neatrodė prislėgtas ekipos vadovas.
Paskutinėse rungtynėse mažeikiškiai žaidė stipriausios sudėties: dėl įvairių priežasčių tik į šią dvikovą atskubėjo keturi pagrindinės sudėties žaidėjai: Kęstutis Nepas, Antanas Tautvydas, Egidijus Žukauskas ir Romas Maciulevičius.
„O prieš mus išsirikiavo latvių stipriausia ekipa, kurios metinis biudžetas – 800 tūkst. litų. Už šią ekipą žaidžia šeši šalies rinktinės žaidėjai, stipriausias Lietuvos salės futbolininkas Kęstutis Rudžionis bei vienas Baltarusijos rinktinės žaidėjas. Tuo tarpu Minsko ekipoje, kurią finansuoja pagrindinis šalies bankas, žaidžia net dvylika jaunų žaidėjų, kurių ketvertukai keičiasi dažnai ir mūsų septyni žaidėjai pritrūko jėgų rungtis iki varžybų pabaigos“, – sakė A. Butkus.
Turnyre, surinkusi 10 taškų, pirmauja „Raba“, kuri lenkia „Belagroprombank“ (8 taškai) ir „Mapid“ (7 taškai) klubus.
Trys ekipos surinko po tris taškus, tačiau geresnis praleistų ir įmuštų įvarčių santykis lėmė, kad ketvirtąją vietą užima „Nafta“, aplenkusi „La Rocca“ ir „Alnidą“.