„Grūstės“ krepšininkai vėl laistė čempionų šampaną

Savaitgalį vyko „Santarvės“ krepšinio čempionato finalai, kurių metu paaiškėjo pirmos ir antros vietos laimėtojai, o dėl bronzos šį šeštadienį „Rekolo“ ir „Lukoil“ krepšininkams teks kautis dar kartą. PAAIŠKĖS BRONZOS MEDALIŲ LIKIMAS
Pirmoje finalo dvikovoje iš pat pradžių užvirė atkakli kova: pirmąjį kėlinuką „Rekolas“ laimėjo 28:26, po antrojo jis buvo priekyje 52:49. Lemtingas buvo trečiasis kėlinys: Pauliaus Budreckio (iš viso pelnė 30 taškų) ir Mariaus Kozio (28 taškai) pastangomis, „Rekolo“ krepšininkai atitrūko 75:62. Ketvirtajame jų varžovai tik kiek sušvelnino skirtumą ir pralaimėjo dvikovą rezultatu 90:99.
„Lukoil“ ekipoje nesisekė atakuoti rezultatyviausiam reguliariojo čempionato žaidėjui Aivarui Jokubaičiui, kuris įmetė tik 14 taškų. Lyderio vaidmens ėmėsi Darius Turčinskas, įmetęs 34 taškus, ir Arvydas Domkus, pelnęs 26 taškus.
Antrosiose šių komandų rungtynėse iš pradžių „Lukoil“ krepšininkai išsiveržė į priekį 18:14. Tačiau antrajame kėlinyje „Rekolas“ spurtavo 12:0 ir po pirmosios rungtynių dalies jau pirmavo 42:34.
Antrąją rungtynių pusę galima pavadinti Aivaro Jokubaičio benefisu: jo vedama „Lukoil“ komanda laimėjo trečiąjį kėlinuką rezultatu 60:57, o rungtynes – 89:83. Aivaras savo ekipai pelnė 42 taškus, varžovų komandoje 26 įmetė M. Kozys, 17 – Giedrius Trakauskas.
Šios dvi ekipos šį šeštadienį 12 valandą susitiks lemiamoje trečioje dvikovoje, kurioje ir paaiškės bronzos medalių likimas. Reguliariajame čempionate šios komandos taip pat pasidalijo po pergalę: pirmose rungtynėse pergalę rezultatu 79:74 šventė „Rekolas“, antrose – jų varžovai 94:91.

„GRŪSTĖ“ PAKARTOJO LAIMĖJIMĄ
Kad mažeikiškiai mėgsta krepšinį, įrodė lemiamos kovos dėl pirmosios vietos: abi dienas Sodų vidurinės mokyklos sporto salė buvo sausakimša, per keliamą triukšmą sunku buvo girdėti teisėjų švilpukus. Ypač nervinga buvo pirmoji dvikova tarp „Grūstės“ ir „Kvistijos“ komandų: pirmoji ekipa per rungtynes gavo net 39 pražangas, į aikštelę žaisti turėjo išeiti net treneris Giedrius Petrulevičius. „Kvistijos“ sąskaitoje šiose rungtynėse – 32 pražangos.
Abejas rungtynes laimėjo „Grūstės“ ekipa (rezultatai 91:72 ir 96:84), ir bendrovės generalinis direktorius Alfredas Vyniautas antrus metus iš eilės savo žaidėjus „išmaudė“ atidaręs didžiulį šampano butelį.
„Santarvės“ laikraščio įsteigta čempionų taure ir pirmosios vietos medaliais buvo apdovanoti Giedrius Petrulevičius, Aidas Gonta, Romas Žvingėla, Marijus Norkus, Linas Ligeikis, Laimis Ališauskas, Alvydas Gudas, Mindaugas Mingėla, Tadas Klimas ir Vytautas Radvilas.

ČEMPIONATAS TAMPA ĮVYKIU
Pasak turnyro organizatoriaus, rajono krepšinio federacijos vadovo Vlado Šulco, ketvirtus metus gyvuojantis turnyras dar nėra sulaukęs tiek sirgalių: „Nelikus „Naftos“ krepšinio komandos, tai tapo, ko gero, pagrindiniu rajono krepšinio turnyru, kuris traukia mažeikiškių dėmesį“.
Gražuole taure ir sieniniais „Santarvės“ kalendoriais buvo apdovanota ir „Gaisrinės“ ekipa, kuri per septyniolika žaistų rungtynių tik vieną kartą buvo nubausta technine pražanga ir iškovojo korektiškiausios ekipos prizą.
Naudingiausio žaidėjo prizu (stiklo dirbiniu ir metine „Santarvės“ laikraščio prenumerata) apdovanotas nugalėtojų ekipos lyderis Marijus Norkus. Šio titulo jis tikrai nusipelnė. „Puolam dviese dengti Marijaus, lieka „skylė“ gynyboje, ir ja pasinaudoja jo partneriai. Paliekame vienas prieš vieną, taškai į mūsų krepšį – garantuoti“, – taip apie Marijaus žaidimą atsiliepė „Kvistijos“ krepšininkai.
„Grūstės“ ekipa išsiskyrė draugiška atmosfera komandoje: ant atsarginių suolelio nebuvo girdėti jokių barnių ar priekaištų. „Kvistijos“ ekipai laimėjimai dar prieš akis: žaidėjų amžiaus vidurkis kiek daugiau negu 20 metų, tačiau pernai jie jau spėjo tapti bronziniais prizininkais, šiemet iškovojo sidabrą“, – abi ekipas apibūdino V. Šulcas.