„Mažeikiai“ skina pergales

Dar dvi įtikinamas pergales šalies pirmenybėse iškovojo reprezentacinė „Mažeikių“ futbolo komanda. Trenerio Nerijaus Gudaičio teigimu, šiam sezonui mažeikiškiai pasiruošę labai gerai.

DVI STAMBIOS
PERGALĖS
Per savaitę Lietuvos antros futbolo lygos Vakarų zonos pirmenybėse buvo sužaisti du turai. „Mažeikių“ futbolininkai išvykoje rungtyniavo su telšiškiais ir namuose – su Klaipėdos atstovais.
Rungtynės Telšiuose su vietos „Masčiu“ mūsų ekipai prasidėjo sėkmingai: jau trečiąją minutę Antanas Tautvydas tolimu smūgiu iš trisdešimties metrų nuginklavo varžovų vartininką. Antrojo įvarčio teko laukti ilgiau – tik kėliniui persiritus į antrąją pusę, rezultatą padvigubino Laimonas Vaitekaitis. Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė: mažeikiškiai siautė prie varžovų vartų ir vieną po kito siuntė kamuolius į jų vartų tinklą. Nuo vienuolikos metrų baudinio žymos pasižymėjo Rolandas Vaineikis, po įvartį pelnė Antanas Bulošas ir Tomas Kizevičius, o varžovų sutriuškinimą taikliu smūgiu baigė Justas Gulbinas. Iškovota pergalė rezultatu 6:0.
Gegužės septintąją savo aikštelėje mažeikiškiai priėmė Klaipėdos „Akademijos Argus“ ekipą. Aikštės šeimininkai buvo nesvetingi: dvidešimtą minutę jie jau pirmavo rezultatu 3:0. Po įvartį pelnė Aurimas Vertelis ir du Antanai – Bulošas bei Tautvydas. Tolesnė rungtynių eiga buvo panaši: mūsų komanda atakavo, tuo tarpu varžovai nesukūrė nė vienos progos pelnyti bent paguodos įvartį.
Galutinis rungtynių rezultatas – 5:0 „Mažeikių“ naudai. Likusius du įvarčius pelnė rezultatyviausias zonos žaidėjas A. Tautvydas.
Mažeikiškiai per keturis Vakarų zonos turus iškovojo keturias pergales, pelnė dvidešimt įvarčių, praleido vieną ir pirmauja pirmenybėse.
LĖMĖ GERAS
PASIRUOŠIMAS
Tokio sėkmingo pirmenybių starto mūsų futbolo komandai jau seniai nėra buvę.
„Kai kam gali atrodyti, kad žaidėme su silpnesnėmis ekipomis, tačiau tai netiesa: ir Kretingos „Minija“, ir Telšių „Mastis“ – stiprios komandos. Mano manymu, tas pergales lemia geras pasirengimas čempionatui. Pradėjome nuo kovo penkioliktosios ir rengėmės taip, kaip rengiasi pirmosios lygos kolektyvai.
Sužaidėme net tris ikisezonines draugiškas rungtynes, ko anksčiau nėra buvę“, – „Santarvei“ pasidalijo mintimis ekipos treneris Nerijus Gudaitis.
Anot trenerio, tai leido pamatyti žaidėjus, teisingai juos sustatyti aikštėje, gerokai patobulinti žaidimą bei nugludinti standartines situacijas.
„Šiuo metu komandoje yra žaidėjų, kurie gali įvykdyti mano nurodymus ir pasiekti norimą rezultatą. Galiu teigti, kad šiais metais ekipos sudėtis dar stipresnė negu pernykštį sezoną“, – sakė N. Gudaitis.
Trenerio manymu, apie didelę persvarą dar anksti kalbėti, zonoje yra gerų ir pajėgių ekipų, kaip Plikių „Sakuona“, Klaipėdos „Universitetas“, Šiaulių „Juventa 99“ bei Kuršėnų „Venta“, todėl laukia atkaklios ir įdomios kovos. Tačiau tai tik į naudą mažeikiškiams futbolo sirgaliams, kurie vis gausiau renkasi palaikyti komandos.
Rytoj Klaipėdoje mažeikiškiai susitinka su vietos „Universitetu“. Abi ekipos šių metų pirmenybėse dar nėra praradusios nė vieno taško.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Klaipėdiškius „išmaudė“ tris įvarčius pelnęs A. Tautvydas (su kamuoliu).