„Santarvės“ taurės“ turnyro nugalėtojai – „Tirkšliai“

Penktadienį vykusiose finalinėse „Santarvės“ taurės“ futbolo turnyro varžybose, nugalėję ilgalaikę turnyro lyderę „Grėblių“ komandą, nugalėtojais tapo „Tirkšlių“ futbolininkai. Jiems įteikta „Santarvės“ taurė, nugalėtojų medaliai bei rėmėjų dovanos. Sporto mokyklos auklėtiniai – „Grėblių“ ekipa liko antra, trečioji vieta atiteko „Rekolo“ futbolininkams. MUŠĖ BAUDINIUS Per visą turnyrą sužaistos 62-ejos rungtynės. Ketvirtfinalio kovose rezultatu 4:1 tirkšliškiai įveikė FK „Kiemas“ komandą, „Gaisrinės“ ir „Jungtinių pajėgų“ susitikimas baigėsi lygiosiomis – 2:2, tad norint išaiškinti, kuri komanda pateks į pusfinalį, teko papildomai mušti baudinius. Po jų serijos rezultatu 5:3 stipresni buvo „Gaisrinės“ futbolininkai. Pusfinalio varžybose pirmosios susitiko „Rekolo“ ir „Tirkšlių“ komandos. Šį kartą sėkmė lydėjo tirkšliškius, priešininkus įveikusius – 1:3. Per antrąsias pusfinalio rungtynes jėgas išbandė „Grėblių“ ir „Gaisrinės“ futbolininkai. Stipresni buvo jaunieji „Grėbliai“, savo priešininkus palaužę 2:0. NUGALĖJO TIRKŠLIŠKIAI Įnirtingiausios kovos dėl prizinių vietų Gabijos gimnazijos stadione vyko penktadienio vakarą. Pirmosios rungtynės turėjo nulemti, kam atiteks trečioji vieta. Per jas varžėsi „Rekolo“ ir „Gaisrinės“ futbolininkai. Komandos savo jėgomis buvo lygiavertės, tad visos rungtynės buvo labai įtemptos. Per visą varžybų laiką neįmušta nė vieno įvarčio, ir tik paskutinėmis susitikimo minutėmis vienintelį įvartį „Rekolo“ komandai pelnė Edvinas Blažys. Varžytis dėl pirmosios ir antrosios vietos į aikštę išbėgo „Grėblių“ ir „Tirkšlių“ komandos. Jau antrąją susitikimo minutę Algis Einikis tiksliu smūgiu į priešininkų vartus išvedė „Tirkšlių“ komandą į priekį. Šeštąją varžybų minutę skirtumą dar vienu tašku padidino tirkšliškis Domas Norkevičius. Vėliau vieną įvartį „Grėblių“ komandai pelnė Mindaugas Žlibinas. Už grubų elgesį teisėjas Aldaras Pupliauskas geltona kortele nubaudė „Grėblių“ vartininką Arnoldą Kaupį. Per antrąjį kėlinį „Tirkšlių“ komandai dar vieną įvartį pelnė Dalius Girdvainis. Susitikimas, kuris tirkšliškiams atnešė pirmąją vietą, baigėsi rezultatu 3:1. „Santarvės taurės 2007“ turnyre nugalėtojais jie tapo antrą kartą. DĖKOJO UŽ TURNYRĄ Prieš įteikdamas apdovanojimus, UAB „Santarvės laikraštis“ direktorius Arūnas Jarmoška padėkojo komandoms už dalyvavimą intensyviame varžybų maratone, rėmėjams už visokeriopą pagalbą, Gabijos gimnazijos direktoriui ir darbuotojams, suteikusiems galimybę žaisti stadione ir jį prižiūrėjusiems, teisėjams – už gerą darbą, o žiūrovams – už žaidėjų palaikymą. Prizai taip pat įteikti geriausiam vartininkui – Pauliui Kaktavičiui iš „Rekolo“, geriausiu gynėju pripažintas tirkšliškis Algis Einikis, jo komandos draugui Mariui Šlutai atiteko geriausio saugo vardas. Rezultatyviausiu žaidėju tapo „Grėblių“ komandos narys Tadas Jurkus, į priešininkų vartus pasiuntęs 31 įvartį. Varžybų teisėjas Nerijus Gudaitis dėkojo „Santarvei“ už jau ketvirtus metus vykstančio futbolo turnyro organizavimą. „Kaip varžybų teisėjas ir buvęs futbolininkas, džiaugiuosi, kad Mažeikiuose vyksta tokie futbolo turnyrai. To mums galėtų pavydėti kiti miestai. Puikus oras, teigiamos emocijos, žiūrovų susidomėjimas varžybomis, – visa tai sukelia tik geras mintis. Puikaus futbolininkų žaidimo galėtų pavydėti net A lygio komandos“, – sakė N. Gudaitis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: „Tirkšlių“ futbolo komanda po metų pertraukos vėl tapo turnyro nugalėtoja.