10 dažniausių automobilio gedimų žiemą ir kaip jų išvengti

FreeImages‍ nuotr.

Atėjo žiema, o kartu su ja gali kilti daugybė su automobiliu susijusių problemų. Žiema gali būti sudėtingas metas vairuotojams – nuo žemos temperatūros iki ledo autoservisas Toptis.lt sudarė 10 dažniausiai žiemą pasitaikančių automobilio gedimų sąrašą ir nurodė, kaip jų išvengti.

Akumuliatoriaus problemos

Užtikrinti, kad automobilio akumuliatorius žiemą išliktų funkcionalus, yra gyvybiškai svarbu automobilio eksploatacijai. Jei akumuliatorius nėra visiškai įkrautas, šaltuoju metų laiku jis gali užšalti ir sukelti rimtų problemų jūsų automobiliui. Kad sumažintumėte tokią riziką, reguliariai tikrinkite įkrovos lygį ir stebėkite akumuliatoriaus būklę. Jei akumuliatoriaus įkrovos lygis žemas, galite užvesti automobilį, tačiau akumuliatorius nebus įkrautas. Jei akumuliatorius visiškai išsikrovęs, jam atgaivinti reikės specialaus įkroviklio.

Užšalę stabdžiai

Jei stabdžiai užšalo, galite patekti į labai pavojingą situaciją. Dėl užšalusių stabdžių daug greičiau prarasite automobilio kontrolę nei tuo atveju, jei jie veiktų normaliai. Turėtumėte juos patikrinti iš karto, kai tik pastebėsite kokių nors problemų (pvz., girgždėjimo ar šlifavimo garsus), taip pat turėtumėte vengti vairuoti automobilį esant dideliam šalčiui. Jei oras šaltas ir jums reikia vairuoti, geriausia, ką galite padaryti, tai palikti didelį atstumą tarp savęs ir priekyje važiuojančio automobilio, būti itin atsargiems ir vairuoti atsargiai. Jei pastebėjote, kad jūsų stabdžiai užšalo, stenkitės kuo greičiau nuvažiuoti į šiltą vietą. Jei tenka važiuoti toliau, stenkitės mažiau spausti stabdžius ir nespauskite jų iki galo.

Valytuvų šepetėliai

Tikėtina, kad žiemos mėnesiais valytuvų šepetėliai daug labiau dėvisi. Jie yra pirmoji gynybos linija, sauganti nuo ledo ir sniego sankaupų ant priekinio stiklo, todėl svarbu įsitikinti, kad jų būklė yra gera, ypač žiemos mėnesiais. Pirkdami naujas valytuvų šluoteles, atkreipkite dėmesį į patvarumą, elegantišką dizainą ir gebėjimą valyti ledą bei sniegą nuo priekinio stiklo – visos šios savybės yra svarbios. Valytuvų šepetėliai yra palyginti nebrangūs, todėl verta kasmet investuoti į naujus, kad važiuodami sniegu galėtumėte gerai matyti.

Rūdžių prevencija

Svarbu reguliariai tikrinti, ar jūsų automobilyje nėra rūdžių požymių, ypač tokiose vietose kaip kėbulo apačia, išmetimo sistema ir ratų arkos. Jei rūdys nevalomos, jos gali greitai išplisti ir padaryti didelę žalą. Automobilį nuo rūdžių galite apsaugoti reguliariai jį valydami, tepdami antikoroziniu vašku ir uždengdami šaltais žiemos mėnesiais. Taip pat galite nusipirkti rūdžių inhibitorių, kuriais galima tepti tam tikras automobilio dalis, kad rūdys nesusidarytų. Jei pastebėjote, kad rūdys pradeda formuotis, kuo greičiau jas pašalinkite rūdžių šalinimo įrankiu. Jei paliksite rūdis, jos greitai išplis ir padarys didelę žalą jūsų automobiliui.

Išmetimo sistema

Jei dažnai važinėjate snieguotomis vietovėmis, jūsų automobilis nuo kelio praryja daug druskos. Tai gali greitai sugadinti jūsų automobilio išmetimo sistemą, todėl svarbu reguliariai tikrinti, ar nėra rūdžių požymių. Be to, kad ją prižiūrėtumėte, nedaug ką galite padaryti, kad apsaugotumėte išmetimo sistemą nuo rūdžių. Būkite atsargūs, jei automobilį statote vietovėje, kurioje jis nuolat būna padengtas sniegu, nes sniegas gali prispausti automobilį prie pat jo ir sukelti papildomą spaudimą išmetimo sistemai.

Alyvos ir aušinimo skysčio lygis

Žiemą turėtumėte reguliariai tikrinti automobilio alyvos ir aušinimo skysčio lygį. Jei to nepadarysite, rizikuojate, kad automobilis suges ir įstrigs sudėtingomis sąlygomis. Prieš kiekvieną kelionę būtinai patikrinkite jų lygį ir papildykite, jei jis yra žemas. Alyvos lygiui matuoti galite naudoti greitai nuskaitomą tepalo matuoklį, o variklio aušinimo skysčio lygiui tikrinti galite įsigyti pigų rankinį aušinimo skysčio matuoklį. Jei pastebėjote, kad bet kuris iš šių skysčių yra sumažėjęs, kuo greičiau papildykite jų atsargas, kad nesugadintumėte automobilio.

Uždegimo sistema

Jei vairuojate ypač atšiaurią žiemą, jūsų uždegimo sistema gali užšalti ir sugesti. Tokiu atveju negalėsite užvesti automobilio, todėl svarbu stebėti, ar nėra pažeidimo požymių. Jei pastebėjote, kad šaltuoju metų laiku sunkiai užvedate automobilį, gali būti, kad turite problemų su uždegimo sistema. Jei taip atsitiko, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į mechaniką.

Padangų slėgis

Stebėti padangų slėgį yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsaugotumėte savo automobilį žiemą. Dėl šaltų orų oro slėgis padangose gali sumažėti, o tai gali lemti didesnį jų nusidėvėjimą ir avarijų riziką. Kad to išvengtumėte, žiemą kas porą savaičių patikrinkite padangų slėgį. Laikykitės rekomenduojamo automobilio padangų slėgio, o jei gyvenate vietovėje, kurioje oras ypač šaltas, šiek tiek padidinkite slėgį. Jei nežinote rekomenduojamo padangų slėgio, šią informaciją galite rasti automobilio naudotojo vadove.

Priekinio stiklo plovimo skystis

Be alyvos, aušinimo skysčio ir padangų slėgio tikrinimo, taip pat turėtumėte patikrinti priekinio stiklo plovimo skysčio lygį. Žiema yra sudėtingas metas priekinio stiklo valytuvams, todėl priekinio stiklo plovimo skysčiui gali tekti didelis papildomas krūvis. Jei plovimo skysčio lygis yra žemas, sumažės priekinio stiklo valytuvų veiksmingumas. Jei pastebėjote, kad jūsų valytuvų skysčio lygis žemas, kuo greičiau jį papildykite, kad išvengtumėte problemų su priekiniu stiklu apledėjus.

Stebėkite savo automobilį ir važiuokite saugiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto