10 priežasčių, kodėl verta skaityti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Knygų skaitymas – tikras malonumas, kuris dar ir labai naudingas. Vaikams, paaugliams, suaugusiems, vyresnio amžiaus žmonėms – visiems. Nors naujosios technologijos sparčiai tobulėja, o naršymas internete ir soc. tinkluose atima vis daugiau laiko, knygos vis dar gyvos. Buvo, yra ir bus gyvos, jeigu tik skirsime jų skaitymui kiek daugiau dėmesio ir laiko. O juk verta… Kodėl? Kokia yra reali skaitymo nauda?

1. Vaizduotės lavinimas. Sakysite, kam to reikia? Viskam. Gyvenimo kasdienybėje vaizduotė atlieka svarbią funkciją, o ir šiaip pafantazuoti juk kartais taip gera, tiesa? Fantazijos gali nukelti taip toli, kur nenukels joks oro ar sausumos transportas. O kur keliausite Jūs? Pegasas.lt internetinėje parduotuvėje pasirinkite savo kelionę. 

2. Žodyno lavinimas. Daugiau taisyklingų žodžių, turtingesnis žodynas, daugiau laisvės išreikšti savo mintis. Platus žodynas padeda bendrauti, reikšti net sudėtingiausias mintis, jausmus, nupasakoti situacijas ir labiau suprasti kitą žmogų. Su tokiu žmogumi visada malonu pakalbėti. 

3. Streso mažinimas. Įrodyta, jog skaitymas teigiamai veikia psichinę sveikatą, o sergant depresija ar nerimu ir pasirinkus tam skirtą literatūrą (arba tiesiog patinkančią) mažinsite stresą. Šiais laikais tiesiog privaloma atrasti sau tinkantį streso mažinimo būdą. Visi paskendę rūpesčiuose, darbuose, o stresas mūsų  kasdienybėje – itin dažnas. Knyga padeda mąstyti ne apie Jums aktualias problemas ar nerimą keliančius dalykus, tačiau apie knygos siužetą, veikėjus, jų elgesį ir t.t. Tiesa, įvairių tyrimų duomenimis, streso mažinimui nereikia perskaityti 1000 puslapių per dieną. Užtenka skirti bent 10 minučių. Ar tikrai mes jų neturime?

4. Savęs pažinimas. Skaitymas padeda labiau pažinti save, nes leidžia įsijausti į įvairiausias situacijas, skirtingų žmonių vaidmenis. Leidžia apmąstyti, kaip vienoje ar kitoje situacijoje elgtumėtės Jūs patys. Skirtingi požiūriai, mąstymo kampai, nuomonės – visa tai knygų dėka!

5. Žinios. Literatūra gali nukelti mus į skirtingas šalis, epochas, kultūras, religijas. Tai galimybė sužinoti daug įdomios, naujos informacijos, labiau suprasti istorinius įvykius, tradicijas ir pan. Be to, knygos gali nukelti į visiškai fantastinį pasaulį, kuris realybėje neegzistuoja – stebuklas? Ne, tai vienas iš literatūros privalumų.

6. Treniruotė smegenims. Skaitydami mes duodame užduotį smegenims, kad šios „judėtų“. Skaitymas pažadina mąstymą, gerina pažinimo funkciją, atmintį. 

7. Skaitymas lengvesniam skaitymui. Daug skaitytojų pripažįsta, jog kuo daugiau skaito, tuo šis procesas tampa malonesnis, lengvesnis. Gerėja skaitymo įgūdžiai, atsiranda daugiau noro ir motyvacijos skaityti.

8. Bendravimas. Taip, taip, knygos, tai savotiškas bendravimas su kitais. Tai ypač aktualu tiems, kurie ne itin mėgsta būti tarp žmonių, o verčiau renkasi pabūti su savimi. Knygos, tai puikus būdas pabendrauti su kitokiu pasauliu, pažvelgti į kitokius charakterius, požiūrius ir žmones. Knygos vienišiems žmonėms gali atstoti draugą. Juk susirasti gerą draugą ne visada pasiseka sėkmingai ir greitai, o knyga – visada pasiruošusi palaikyti draugiją.

9. Gerina rašymo įgūdžius. Skaitymas neabejotinai gerina rašymo įgūdžius, kurie reikalingi visada. Nesvarbu, ar rašote straipsnius, tekstus, o gal laiškus ar žinutes – taisyklingas rašymas yra išsilavinusio žmogaus požymis. Taisyklingai rašydami rodote pagarbą sau, kitam ir kalbai. 

10. Knygos skatina keistis. Knygų skaitymas gali padėti pakeisti ne tik požiūrį, bet ir gyvenimo būdą. Yra daug motyvacinių arba sveiką gyvenimo būdą propaguojančių knygų, kurios padės atsikratyti stereotipų, baimių, blogų įpročių. Norite mesti rūkyti, pradėti sportuoti, sveikiau maitintis? O galbūt atsikratyti nerimo, depresijos ar pakelti savivertę? Pasirinkite sau aktualią knygą, kuri padės Jums įgyvendinti tikslus. Na, o kad rinktis būtų iš ko, kviečiame apsilankyti Pegasas.lt internetinėje parduotuvėje, kur Jūsų lauks platus įvairios literatūros pasirinkimas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto