10 ženklų, kurie byloja, kad turėtumėte apsilankyti pas gydytoją

Nuotr. iš jeshoots.com

Sveikata gyvenime svarbiausia, bet užsiėmę kasdieniais rūpesčiais, darbu ar šeimos gyvenimu dažnai tai pamirštame. 

Tačiau bene vienintelis dalykas, kuris gali per akimirksnį viską pakeisti yra bauginanti diagnozė.

Deja, kol nejaučia jokių simptomų, daugelis retai susimąsto apie tai, kad sveikatą reikia ypatingai saugoti ir neignoruoti jokių įspėjimo signalus siunčiančių simptomų. 

Tad, kokie yra tie ženklai, bylojantys, kad reikėtų apsilankyti pas gydytoją? 

1. Nuolatinis nuovargis

Visi kartais jaučiamės pavargę, tačiau jei nuovargis trunka ilgiau nei kelias savaites ir nepraeina net pakankamai išsimiegojus ir pailsėjus, jis gali būti rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip anemija ar skydliaukės sutrikimai, simptomas. 

2. Širdies ritmo pokyčiai

Nesvarbu, ar jaučiate, kad širdis plaka per greitai, per lėtai, ar pastebėjote nereguliarų ritmą, būtina kreiptis į kardiologą, kadangi šie simptomai gali byloti įvairias apie širdies ligas.

3. Svorio pokyčiai 

Staigus svorio kritimas ar padidėjimas be akivaizdžios priežasties turėtų kelti įtarimą ir gali signalizuoti apie endokrinines, virškinimo trakto ar onkologines ligas. 

4. Dusulys ir kraujospūdžio pokyčiai

Nuo fizinio aktyvumo nepriklausantys kraujospūdžio pokyčiai ir dusulys gali būti susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis, todėl juos pastebėjus būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

5. Per didelis troškulys ir dažnas šlapinimasis

Jei jaučiate nuolatinį troškulį ir dažnai lankotės tualete reikėtų atlikti cukraus kiekio kraujyje tyrimą, nes šie simptomai gali reikšti, kad sergate cukriniu diabetu. 

6. Keisti odos dariniai ir pokyčiai

Pastebėjus keistai atrodančius apgamus, randelius, dėmes ar kitus darinius būtina kreiptis į dermatologą, kuris juos įvertins ir nustatys, ar jie piktybiniai. Piktybiniai odos dariniai gali būti odos vėžio simptomas. 

7. Virškinimo sutrikimai

Jeigu ilgiau nei dvi savaites jaučiate tokius virškinimo trakto sutrikimus kaip pilvo pūtimas, pykinimas, rėmuo ar kraujas išmatose, kreipkitės į gastroenterologą.

8. Apsinuodijimo simptomai

Alergijos, nuolatinis galvos skausmas ir nemiga gali signalizuoti apie apsinuodijimą iš užterštos aplinkos, nuodingais produktais ar maistu. 

9. Nereguliarus menstruacinis ciklas

Moterims, kurių menstruacinis ciklas tampa nereguliarus arba skausmingas, rekomenduojama kreiptis į ginekologą, kad būtų nustatytos galimos priežastys ir pradėtas gydymas. 

10. Ilgai negyjančios žaizdos arba mėlynės

Jeigu jūsų oda ilgai negyja arba lengvai atsiranda mėlynės, tai gali rodyti kraujo krešėjimo ir kitus sveikatos sutrikimus. 

Kodėl svarbu laiku kreiptis į gydytoją?

Jei pastebėjote vieną ar daugiau iš šių simptomų, labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju. Ankstyva diagnostika ir gydymo pradžia gali ne tik palengvinti simptomus, bet ir išgelbėti gyvybę, nes didelę dalį ligų gydyti lengviau jas diagnozavus anksčiau.

Apsilankymas pas gydytoją yra tiek rūpinimasis sveikata, tiek investicija į geresnę ateitį be ligų. Niekas negali pasirūpinti jūsų sveikata taip, kaip jūs patys, todėl svarbu imtis veiksmų kuo anksčiau. Jei norite sužinoti daugiau apie specialistų pagalbą, spauskite skaityti čia.

Laiku kreiptis į gydytoją yra gyvybiškai svarbu dėl keleto priežasčių.

Ankstyva diagnostika. Daugelis ligų, ypač vėžys, širdies ir kraujagyslių ligos, yra lengviau išgydomos ankstyvosiose stadijose. Ankstyva diagnostika padidina ne tik gydymo efektyvumą, bet ir sumažinti gydymo trukmę ir kainą.

Daugiau galimybių. Kai kurios ligos pažengusiose stadijose gydomos daug sunkiau. Laiku pasikonsultavus su gydytoju atsiveria daugiau terapinių galimybių, o tai reiškia, kad gydymas bus mažiau invazinis ir su mažesnėmis komplikacijų rizikomis.

Prevencija. Svarbu ne tik gydyti esamas problemas, bet ir užkirsti kelią būsimoms. Reguliarūs sveikatos patikrinimai ir laiku aptiktos sveikatos problemos gali padėti nustatyti rizikos veiksnius ir imtis prevencinių priemonių.

Psichologinė nauda. Nežinomybė dėl savo būklės gali sukelti didelį stresą ir nerimą. Laiku gauta informacija apie sveikatos būklę gali padėti sumažinti psichologinę įtampą, nerimą ir bemieges naktis. 

Ekonomiškumas. Vėlyvasis gydymas dažnai yra daug brangesnis dėl sudėtingų procedūrų ir hospitalizacijos poreikio. Pažengusi liga taip pat gali pareikalauti nedarbingumo ir taip sumažinti įplaukas. 

Gyvenimo kokybė. Įvairios rimtos ligos kelia grėsmę ne tik gyvybei, bet ir gali rimtai paveikti gyvenimo kokybę. Skausmai, gulėjimas lovoje, psichologinės problemos paveikia kiekvieną sergantįjį, tačiau laiku kreipusis į gydytoją jų galima išvengti arba sumažinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto