2022-ieji – su mūsų kraštiečio Vytauto Gedgaudo ženklu

Vytautas Gedgaudas. Nuotr. iš Jolantos Mažylės asmeninio archyvo

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) pirmininkas Dainius Radzevičius pranešė: vertindamos žurnalisto ir ilgamečio tautinės minties JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus Vytauto Gedgaudo indėlį puoselėjant profesionalios žurnalistikos skatinimą atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje abi organizacijos 2022-uosius skelbia Vytauto Gedgaudo metais.

Sudėtingas gyvenimas, kukli asmenybė

Šiuo metu Vilniuje Žurnalistų namuose veikia paroda „Laiko sūpuoklėse“, skirta legendinio žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo (1912–1999) gyvenimui ir kūrybai.
Parodos sumanytoja ir autorė Vilniaus universiteto doc. dr. Jolanta Mažylė parodos atidaryme sakė, kad amžininkų atsiminimuose dažnai pabrėžiamas V. Gedgaudo akiračių platumas. Nors Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo patyręs karo kautynių ugnį, o pokariu kaip žurnalistas stebėjęs pasaulinio masto įvykius, lėmusius XX amžiaus istoriją, V. Gedgaudas išliko paprastas, atsakingas žmogus, atliekantis savo pareigas tyliai ir su giliu pasišventimu.

Pažymės 110-ąsias gimimo metines

D. Radzevičius pabrėžė, kad šią iniciatyvą LŽS ir NŽKA organizacijų nariai palaikė siekdami deramai pagerbti V. Gedgaudo darbus atkurtai Lietuvai jo 110-ųjų gimimo metinių proga.

Prieš dvejus metus parodą „Atminties tiltai“ prof. Jolanta Mažylė atvežė į Mažeikius – kraštą, kuriame Vytautas Gedgaudas mokėsi 1922–1930 m. (Viekšnių progimnazijoje ir Mažeikių gimnazijoje). Reginos KUBERTAVIČIENĖS nuotr.

2022-aisiais ketinama surengti ir V. Gedgaudo skaitymus, mokslinę konferenciją, skirtą išeivijos žiniasklaidai ir žurnalistikai, įvairiuose Lietuvos regionuose surengti susitikimus su V. Gedgaudo premijos laureatais. Žurnalistas, redaktorius V. Gedgaudas puoselėjo ir atkurtos Lietuvos žurnalistiką. Jis paskyrė asmeninių lėšų fondui, kuris ir tapo pagrindu kasmet skiriamai jo vardo premijai.
Nuo 1997 metų Vytauto Gedgaudo premija yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinė premija. Ji skiriama žurnalistams už turiniu ir forma išskirtinius spaudos, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus.
Pagal LŽS informaciją parengė
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto