3 didžiausi mitai apie dantų protezavimą

Šiandieninė odontologinė praktika rodo, kad dantų protezavimas nebėra taikomas tik vyresniojo amžiaus žmonėms, kaip buvo ilgai manyta ligi šiol. Odontologijos specialistai sulaukia nemažai jaunų pacientų, kuriems procedūra reikalinga lygiai taip pat. Ir nors faktas, kad dantų protezai siejami su senelių išimamais dantimis, gali gerokai išgąsdinti, šiuolaikinės odontologijos technologijos griauna didžiausius mitus apie protezų išvaizdą ir jų funkcines galimybes. Dėl naudojamų modernių priemonių dantų protezavimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste pasižymi aukštos kokybės gaminiais – restauracijomis – kurios beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Norėdami gauti iš šios procedūros kuo daugiau naudos, pirmiausia keiskite neteisingas nuostatas.

1. Tai ilgai trunkanti procedūra

Beveik visais atvejais dantų protezavimo trukmė priklauso nuo skirtingų faktorių, todėl teigti, jog procedūra itin ilga, yra labai netikslu. Dantų protezavimo trukmė gali priklausyti nuo:

• Defekto dydžio.
• Norimo pasiekti rezultato.
• Paciento sąkandžio.
• Procedūros apimties (keičiamas vienas ar keli dantys, o gal – visa jų eilė?).

Svarbu paminėti ir tai, jog protezavimas skirstomas į skirtingus etapus, kurie taip pat pasižymi nevienoda trukme. Gydymo planavimas bei paruošiamasis gydymas dažnai gali užimti didesnę laiko dalį nei dantų šlifavimas ar keramikos restauracijų cementavimas. Pirmasis gydymo pritaikymo etapas, kuris užima didžiausią laiko dalį – tai dantų šlifavimas ir laikinų protezų pritaikymas. Kodėl tai gali trukti ilgiausiai? Siekiant kokybiško rezultato svarbu ištirti paciento situaciją, įvertinti protezuojamų dantų būklę.
Individualiai kiekvienam pacientui atliekamas ir pritaikomas dantų protezavimas, Vilniuje ar kitame mieste, kuriame pacientas lankosi profesionalioje odontologijos klinikoje, nėra tik vieno žmogaus darbas. Gydytojų odontologų bei dantų technikų komanda sukuria restauracijas pagal natūralią kitų dantų spalvą, formą, funkcines savybes. O pagamintų keramikos restauracijų cementavimas paprastai atliekamas vos vieno vizito metu. O kai protezai pagaminami, jie paprastai įsriegiami vos vieno vizito metu. Vėliau, sraigtams prigijus, uždedamos ir ilgalaikės karūnėlės.

2. Tai trumpalaikis dantų problemos sprendimas

Vienareikšmiškai, odontologijos specialistai pabrėžia, kad kaip ir natūralių dantų, taip ir protezų gyvavimo laikas priklauso nuo paciento kasdienės burnos higienos priežiūros, gyvenimo būdo, genetikos bei įpročių. Vis dėlto, šiuolaikinėmis technologijomis pagaminti protezai yra ilgaamžiai ir gali tikti naudoti ištisus dešimtmečius. Be to, specialistai taip pat pažymi, kad procedūros vengimas ir nukėlimas į tolimą ateitį gali padaryti sveikatai daugiau žalos negu naudos. Pavyzdžiui, sutrikus kramtymo funkcijai gali atsirasti rimtų virškinimo sistemos problemų.
Verta paminėti ir tai, jog aukštos kokybės dantų protezavimas Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose padeda išvengti ir psichologinių problemų, kai žmogus nepasitiki savimi, vengia socializuotis, nuolat dantis dengia ranka, taigi, gyvena nekokybišką gyvenimą. Specialistai taip pat pabrėžia, jog kuo ilgiau laukiama, tuo gydymas tampa ilgesnis, sudėtingesnis ir, be abejo, brangesnis.

3. Dantų protezavimas – skausmingas

Odontologai pastebi, kad dažniausia priežastis, kodėl žmonės vengia dantų protezavimo procedūros – tai skausmo baimė. Tai išgirdę, specialistai skuba visus nuraminti ir informuoja, kad dėl restauracijoms naudojamų medžiagų tobulėjimo, protezavimas gali būti atliekamas minimaliai invazyviai, todėl skausmo ir jautrumo tikimybė tampa mažesnė. Žinoma, esant poreikiui, kaip ir kitų odontologinių procedūrų metu, taip ir šios yra taikomi pažangūs skirtingi nuskausminimo būdai, todėl užtikrintai galima teigti, kad procedūra yra visiškai neskausminga.
Nors faktas, kad reikiami dantys nušlifuojami, jie nepaliekami „nuogi“ – tuoj pat ant jų uždedami laikini protezai. Tai padeda išvengti ir nepatirti jautrumo, kurį gali sukelti rūgščių poveikis ar dideli temperatūros svyravimai. Taigi, net laukdami, kol bus pagaminti protezai, tikrai nepatirsite diskomforto ir galėsite gyventi įprastu ritmu.
Mūsų šalyje, ar tai būtų dantų protezavimas Vilniuje, ar kituose miestuose, ši procedūra yra pažangi ir jos metu naudojami aukščiausios kokybės metodai, įrankiai. Nesvarbu, kokia jūsų dantų sveikatos situacija – visas problemas lengvai ir efektyviai gali išspręsti atidus dantų protezavimas. Tačiau prieš pradedant gydymą būtina pasikonsultuoti su aukštos kvalifikacijos, patyrusiu odontologu, nes jis geriausiai patars, koks sprendimo būdas yra geriausias individualiu atveju. Drąsiai šypsokitės ir gyvenkite laimingą, pilnavertišką gyvenimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*