3D spausdintuvus „įdarbino“ ir mažeikiškiai

Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Girdėdami, kad medikams trūksta įvairių apsaugos nuo koronaviruso priemonių, jas gaminti ėmėsi įstaigos bei organizacijos ir pavieniai Mažeikių krašto gyventojai.

Inicijavo pilietišką akciją

Šalyje paskelbus karantiną, šalies bibliotekos nepriima lankytojų, dirba virtualioje erdvėje.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka drauge su viešąja įstaiga „Robotikos mokykla“ pasiūlė bibliotekoms įgyvendinti pilietišką iniciatyvą – 3D spausdintuvais gaminti medikams skirtus nuo viruso apsisaugoti padedančius apsauginius skydelius.
Šių skydelių dizainą sukūrė minėtos „Robotikos mokyklos“ darbuotojai. Skydeliai sumodeliuoti taip, kad dengia veidą, todėl sumažina riziką juos dėvintiesiems užsikrėsti lašeliniu būdu plintančiu virusu.
Skydai sudaryti iš skaidrios medžiagos lakšto ir rėmo, kurį galima pritaikyti bet kokio dydžio galvai, keisti palinkimo kampą. Skydas yra itin lengvas, todėl jį patogiau nešioti visą dieną.

Pagamino dvi partijas

3D spausdintuvus turi 58 Lietuvos bibliotekos. Iki tol, kol Lietuvoje buvo paskelbta ekstremali situacija ir karantinas, šie spausdintuvai buvo naudojami mokomaisiais tikslais.
3 D spausdintuvu skydeliai medikams yra spausdinami ir Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Tuo užsiima bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Nerijus Malachauskis.
Praėjusį antradienį pirmieji 16 bibliotekos darbuotojų pagamintų apsauginių skydelių iškeliavo į Mažeikių ligoninę, trečiadienį 8 buvo nuvežti į Židikų ambulatoriją
„Džiaugiamės galėdami prisidėti“, – rašoma bibliotekos „Facebook“ paskyroje.
Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovų teigimu, Lietuvos bibliotekos jau yra pagaminusios per 3,2 tūkst. apsauginių skydelių. Jie perduoti greitosios pagalbos ekipažams, ligoninėms, poliklinikoms, kitų didelę riziką užsikrėsti koronavirusu turinčių įstaigų darbuotojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*