4 naudingi patarimai ieškantiems ergonominės kėdės

CAPITAL MILL biuras. E. Lasio nuotr.

Ergonominės kėdės palankiai vertinamos dėl išskirtinių savybių: gebėjimo prisitaikyti prie žmogaus anatomijos, sukuriamos patikimos atramos juosmeniui, pečiams ir pan. Ergonominės kėdės idealiai tinka sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, nes padeda išvengti didesnio fizinio nuovargio ir stuburo, kaklo bei pečių skausmo. Tačiau ergonomiškai darbo vietai užtikrinti svarbu išsirinkti tinkamą kėdę. Pateikiame 4 naudingus patarimus, kaip tai padaryti.

Ergonominės biuro kėdės pasirinkimas: numatykite biudžetą

Svarbus ergonominės biuro kėdės pasirinkimo momentas – įvertinti biudžetą. Neretai besirenkantieji biuro kėdes domisi, kiek apytiksliai kainuoja kokybiška ergonomiška kėdė.
Rinkoje siūlomų biuro kėdžių kainų diapazonas gali svyruoti nuo 50 iki 1 000 Eur, yra kainuojančiųjų net daugiau. Pigios kėdės nebus kokybiškos, o rinkdamiesi itin brangų baldą rizikuosite permokėti už netipinius sprendimus, dekorą, unikalų dizainą, galbūt net kūrėjo vardą ir pan. Kaip ir daugelyje sričių, taip ir šioje patariama rinktis kainų vidurkį.
Brangesnė kėdė, be jokios abejonės, turės daugiau papildomų funkcijų: juosmens atramą, 2D, 3D ar 4D porankius, sėdynės gylio reguliavimą, sėdynės kampo reguliavimą ir kt., tad rinkdamiesi pagalvokite, ar tikrai pasinaudosite jomis visomis.

Ergonominės ofiso kėdės tipas: ką svarbu žinoti renkantis?

Ergonominės ofiso kėdės pasirinkimą lemia nemažai niuansų, pavyzdžiui, jos matmenys: jei darbo stalas siauras, reikės kompaktiškos ergonominės kėdės. Taip pat reikės apgalvoti, ar geriau pasirinkti kėdę su porankiais ir galvos atlošu, ar visgi paprastesnį variantą. Jei Jūsų stalas yra reguliuojamo aukščio, pavyzdžiui, „sėsk–stok“ tipo, NARBUTAS siūlo rinktis aukštas darbo kėdes.
Dar vienas svarbus aspektas – tai medžiagos, iš kurių pagamintos ergonominės ofiso kėdės. Populiariausi apmušalų variantai – gobelenas ir oda. Anksčiau dėl praktiškumo buvo ypač vertinamos odinės biuro kėdės, tačiau šiuolaikinės kėdės, pagamintos iš aukštos kokybės audinių, yra ne tik lengvai valomos, bet ir leidžia orui laisvai cirkuliuoti.
Ieškantiems netradicinių sprendimų, NARBUTAS siūlo inovatyvias ergonomines ofiso kėdes su atlošais, pagamintais iš skirtingo tankio tinklelio, suteikiančio atramą nugarai ir užtikrinančio komfortą.

Kokybiška ergonomiška kėdė: funkcionalumą užtikrina papildomi elementai

IF biuras. E. Lasio nuotr.

Kokybiška ir brangi ergonomiška kėdė kuriama patyrusių konstruktorių ir dizainerių, yra testuojama bei sertifikuojama. Dėl šios priežasties tokios kėdės visiškai atitinka ergonomikos reikalavimus.
Pasirinkę bazines ergonomiškas kėdes, įprastai galėsite reguliuoti tik jų aukštį (kartais – ir atlošo pasvirimo kampą). Ypač svarbu, kad kėdėje būtų juosmens atrama, kurią tinkamai sureguliavę net ir po visos darbo dienos išvengsite nugaros skausmo.
NARBUTO „Wind“ ergonominės kėdės turi reguliuojamą juosmens atramą, taip pat galima reguliuoti sėdynės gylį, porankius, galvos atlošą, tad kėdę galima visiškai pritaikyti pagal savo poreikius bei kūno formą. Be to, ergonominėje kėdėje įdiegtas sinchroninis mechanizmas, reaguojantis ir automatiškai prisitaikantis prie kūno svorio. „Wind“ kėdės porankiai gali būti fiksuoti arba 2D/3D.

Esant galimybei, išbandykite ergonomines kėdes

NARBUTAS salonas Klaipėdoje. D. Vaičiulio nuotr.

Renkantis ergonominę kėdę, esant galimybei, rekomenduojama ją išbandyti: taip būsite užtikrinti, kad įsigijote tinkamą gaminį, taip pat sulauksite ir patyrusių konsultantų patarimų. Nuvykę į baldų saloną, pabandykite kėdę susireguliuoti pagal savo kūno formas. Išbandę kelias skirtingas ergonomines kėdes, galėsite įvertinti ir jų skirtumus: patogiau sėdėti ant minkštesnės, o galbūt – kietesnės. Taip pat bus lengviau nuspręsti, kokio dizaino sprendimą pasirinkti: klasikinį ar netradicinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto