5 patarimai, į ką atkreipti dėmesį perkant brangius papuošalus

Kokybiški ir kruopščiai atrinkti papuošalai kaip niekas kitas gali pagerinti aprangos stilių ir leisti jaustis ypatingai. Nors nedaug kainuojantys bižuterijos dirbiniai kurį laiką gali atrodyti gražūs ir stilingi, jų vertė – kaip ir prekinė išvaizda – greitai suprastėja. Tuo tarpu aukštos kokybės, prabangūs juvelyrikos papuošalai yra ilgaamžiški, patvarūs ir nepavaldūs mados tendencijoms. Tokio tipo papuošalai gali būti nešiojami dešimtmečiais ir perduodami iš kartos ir kartą – jų vertė nemažėja, o su laiku tik auga.
Jeigu planuojate įsigyti vertingą ir brangiai kainuojantį papuošalą, šiame straipsnyje pateikti patarimai padės nesuklysti bei išvengti galimų rizikų perkant prabangią juvelyriką.

Rinkitės patikimus ir pripažintus gamintojus

Rinkoje esant tokiai didelei juvelyrikos parduotuvių gausai, papuošalų paieškos procesas gali atrodyti bauginančiu. Tačiau kai aiškiai žinote, ko ieškote, priimti tinkamiausią sprendimą – daug paprasčiau.
Prabangius papuošalus vertėtų pirkti tik iš gerai žinomų, pripažintų ir patikimų gamintojų ar juvelyrikos tiekėjų. Atkreipkite dėmesį į parduotuvės reputaciją, sukauptą patirtį, kreditingumą ir klientų atsiliepimus. Aukšto lygio parduotuvėse ne tik parduodami originalūs ir tikri juvelyrikos papuošalai, tačiau ir užtikrinamas profesionalus aptarnavimas bei garantijos.

Aiškiai žinokite, ko norite

Ėjimas į juvelyrinių dirbinių parduotuvę neturint plano ar idėjų, kokio papuošalo norėtumėte, gali jus įvesti į aklavietę ir paskatinti priimti impulsyvius, neapgalvotus sprendimus. Jei nenorite išleisti pinigų veltui ir įsigyti pirkinį, dėl kurio vėliau tektų gailėtis – skirkite laiko būsimo pirkinio planavimui.
Įvertinkite savo stilių bei turimus drabužius spintoje. Apgalvokite, ar papuošalas turėtų papildyti jūsų kasdienę, ar proginę aprangą. Pasidomėkite juvelyrikos tendencijomis ar pasisemkite įkvėpimo vartydami mados žurnalus. Nuspręskite, iš kokių tauriųjų metalų pagamintas, kokio stiliaus ir spalvos papuošalas jums labiausiai tiktų ir patiktų. Svarbiausia, žvelkite į ilgalaikę perspektyvą – turbūt nenorėtumėte, kad nemažų investicijų pareikalavęs pirkinys po kelių mėnesių ar metų jums atsibostų ar nebetiktų prie stiliaus.

Pasitelkite pagalbą

Renkantis prabangius papuošalus (ypač, jei tai darote pirmą kartą) itin naudinga pasitelkti pagalbą. Jei neturite pažįstamo, kuris turėtų patirties šioje srityje, nebijokite klausti jums rūpimų klausimų parduotuvėse ar konsultuojantis su juvelyrais. Jei vadovausitės pirmuoju šio straipsnio punktu – galite būti tikri, kad parduotuvės personalas sąžiningai ir paslaugiai suteiks atsakymus į visus jums rūpimus klausimus.
Drąsiai domėkitės jus sudominusių papuošalų kilme, verte, priežiūros aspektais. Galite teirautis ir patarimų, kurie padėtų lengviau atrasti tai, kas jums tiktų. Kuo daugiau surinksite informacijos apie sudominusius juvelyrikos papuošalus, tuo lengviau išsirinksite tinkamiausią. Be to, informuotumas padės priimti ne tik estetine, tačiau ir praktine prasme naudingus pasirinkimus.

Įvertinkite prabą

Tauriojo metalo santykinis kiekis juvelyrikos dirbinyje yra vienas pagrindinių aspektų, nurodančių papuošalo vertę. Jei norite, kad jūsų įsigyto papuošalo vertė būtų ilgaamžė, ieškokite papuošalų iš kuo grynesnių aukštos kokybės metalų. Kad įsitikintumėte papuošalo grynumu, įvertinkite jo prabą.
Prabą nurodo unikalūs ženklai, dažniausiai sutinkami ant nepastebimų papuošalo dalių. Pavyzdžiui, ieškant auksinės grandinėlės ar kitų auksinių papuošalų, dažnai pakanka pažvelgti į jų vidinę dalį. Kartais žymuo papuošale nurodys aukso kiekį jame, o kartais – grynumo procentą. Tarkime, 417 žymuo nurodo, kad aukso dirbinyje yra 10 karatų aukso arba 41,70 proc. aukso; 585 nurodo, kad papuošalas yra 14 karatų aukso (58,39 proc.); 750 nurodo 18 karatų aukso (75 proc.) papuošalą, o 999 reiškia, kad papuošalas pagamintas iš 24 karatų aukso, o jo grynumas siekia 99,99 proc.
Jei konkrečių papuošalų žymėjimas jums pasirodo neaiškus, visuomet verta pasikonsultuoti su juvelyrais ar juvelyrikos parduotuvės darbuotojais.
Be to, juvelyrikos papuošalo grynumą galite įvertinti ir pagal jo svorį. Brangūs metalai, tokie kaip auksas ar sidabras, yra sunkesni už dirbtinius metalus. Jei užsidėję prabangią auksinę grandinėlę ar apyrankę jaučiate jos lengvumą, tikėtina, kad papuošalas nėra tikras. Taip pat jei pastebite, kad auksinis papuošalas nėra vientisos spalvos – tikėtina, kad greičiausiai jis yra paauksuotas ir nelabai vertingas.

Neskubėkite

Skirkite dėmesio ir laiko tam, kad pažintumėte jus sudominusias juvelyrikos parduotuves. Atsirinkite keletą mėgstamiausių juvelyrikos dirbinių, išbandykite, kaip jaučiatės jais pasipuošę. Pasiteiraukite artimųjų ir parduotuvių darbuotojų vertinimų. Stebėkite, ką jums sako intuicija – su kokiu papuošalu jūs jaučiatės geriausiai ir komfortiškiausiai?
Galiausiai, net ir tuomet, kai priimate sprendimą, kokį papuošalą norite įsigyti, verta bent dieną palūkėti ir apmąstyti savo pasirinkimą. Tai nereiškia, kad būtinai apsigalvosite dėl savo pasirinkimo – tikrai įmanoma išsirinkti prabangų papuošalą ir neskiriant tam daug laiko.
Kita vertus, leisdami sau šiek tiek atsitraukti nuo potencialaus pirkinio, suteikiame sau progą „apsidrausti“ nuo skuboto pasirinkimo. Ir tik tuomet, kai net ir praėjus kuriam laikui jaučiamės pilnai įsitikinę savo pasirinkimu, galime būti tikri, kad investicija į pasirinktą prabangų papuošalą vėliau nesukels nusivylimo. Taip pat rekomenduojame panaršyti internete ir pasižiūrėti įvairių gamintojų siūlomą asortimentą, pavyzdžiui, aukščiausios prabos juvelyrinius kaklo gaminius rasite čia: https://auksosala.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*