5 prietaisai, kurie yra būtini jūsų naujajai virtuvei

Planuojate įsirengti naują ar atnaujinti esamą virtuvę? Tokiu atveju prieš lankantis virtuvės įrankių ir prietaisų parduotuvėse svarbu gerai įsivertinti bendrą virtuvės erdvę, apgalvoti apšvietimą, baldus ir pagrindinius savo poreikius.
Nesvarbu, ar maisto gamybai kasdien skiriate daug laiko, ar tiesiog stengiatės kuo optimaliau paruošti maistą sau ir savo šeimai, tam tikri reikmenys jūsų virtuvėje yra būtini. Turbūt net nereikia sakyti apie profesionalių įrankių, keptuvių ar puodų svarbą – net ir aukščiausios kokybės maisto produktai neišgelbės, jei neturėsite jų gaminimui tinkamos įrangos.
Tačiau yra ir daugiau virtuvinių prietaisų, kurie gali ne tik pagreitinti ir pagerinti jūsų darbą virtuvėje, tačiau ir tapti puikia interjero detale. Automatiniai kavos aparatai, skaitmeninės svarstyklės, matavimo prietaisai ir kiti – šiame straipsnyje kviečiame susipažinti su virtuviniais prietaisais, kurie yra būtini šiuolaikiškai virtuvei.

Trintuvas-mikseris (blenderis)

Nors dauguma šiuolaikinių virtuvės prietaisų automatizuoja darbą, kurį galėtumėte atlikti rankomis, – retas suteikia tiek daug naudos, kiek trintuvas-mikseris. Trintuvo-mikserio nereikėtų painioti su virtuviniu kombainu, kuris, pavyzdžiui, supjausto daržoves. Trintuvas-mikseris skirtas sumalti kietus maisto produktus į skystesnę masę ar sumaišyti kelis skystus ar kietus produktus tarpusavyje.
Trintuvo-mikserio pagalba rytą galėsite pradėti vaisių ar daržovių kokteiliais (glotnučiais), mėgautis trintomis sriubomis, gaminti užtepėles (pavyzdžiui, humusą), riešutų sviestą ir dar daugiau. Tai – nepakeičiamas pagalbininkas siekiantiems valgyti sveikiau ar praturtinti maisto racioną.
Geriausia investuoti į aukštos kokybės, didelio galingumo trintuvą. Nors toks produktas kainuoja atitinkamai daugiau, jis yra daug universalesnis ir leidžiantis sklandžiai sumalti net ir itin kietus produktus (pavyzdžiui, riešutus).

Virtuvinis kombainas

Kai kurie žmonės teigia, jog virtuviniai kombainai yra nepatogūs ar užimantys per daug vietos. Vis tik jei įsirenginėjate naują virtuvę, kurioje planuojate dažnai „suktis“, verta apsvarstyti ir virtuvinio kombaino įsigijimą.
Skirtingai negu trintuvas-mikseris, virtuvinis kombainas atlieka daugybę funkcijų – maisto produktų pjaustymą, kapojimą, maišymą, plakimą, trynimą, spaudimą ir daugiau. Virtuvinio kombaino pagalba galite ne tik gaminti įvairius padažus, tačiau ir pjaustyti daržoves, vaisius ar netgi sūrį. Juo taip pat lengvai pagaminsite tešlą, įvairius padažus ar išspausite sultis.
Virtuviniai kombainai vos keliais mygtuko paspaudimais leidžia greitai bei lengvai pasigaminti maistą. Šis prietaisas itin aktualus, jei jūsų šeimoje yra daug narių arba dažnai mėgstate gaminti maistą. Be to, virtuvinis kombainas puikiai papildys jūsų įsigytą trintuvą-mikserį.

Automatinis kavos aparatas

Stilingas ir kokybiškas automatinis kavos aparatas yra vienas iš prietaisų, kurį drąsiai galima įvardyti būtinu šiuolaikinėje namų virtuvėje. Tai – puiki investicija jūsų naujajai virtuvei, leidžianti mėgautis šviežia ir turtingo skonio kava kiekvieną rytą ar popietę.
Nebūtina tapti kavos gurmanu, kad pajustumėte ryškų skirtumą tarp kavos aparato gaminamos kavos, lyginant su įprasta malta ar tirpia, verdančiu vandeniu užpilama, kava. Be to, kavos aparatas namuose padeda sutaupyti – jums nebereikės kasdien leisti pinigų rūšinės kavos puodeliui kavinukėje, kadangi juo galėsite mėgautis namuose. Lygiai taip pat ir atvykus svečiams juos galėsite nudžiuginti aukščiausios kokybės aromatinga kava.
Automatiniai kavos aparatai užima nemažai vietos, todėl prieš įrengiant virtuvę vertėtų apsvarstyti tinkamiausią vietą jūsų išsirinktam kavos aparatui. Kitų rūšių kavos aparatų ir jų priedų rasite čia.

Skaitmeninis termometras

Jei dažnai mėgstate gaminti maistą, skaitmeninis termometras yra nepakeičiamas prietaisas jūsų naujajai virtuvei. Skaitmeninis termometras padeda greitai ir patogiai išmatuoti įvairių konsistencijų maisto produktų temperatūrą ir užtikrina, kad jūsų gaminamas maistas būtų saugus vartoti.
Skaitmeninio termometro pagalba galėsite būti tikri, kad jūsų kepama ar verdama mėsa bus visuomet paruošta idealiai, pagal tinkamiausią nustatytą temperatūrą. Jis pasitarnaus šaldant ar atšildant maisto produktus. Be to, šis prietaisas padės išvengti maisto produktų pervirimo ar perdegimo, bei leis tinkamai pašildyti jau paruoštą maistą.

Gaminant su skaitmeniniu termometru sutaupysite ir savo laiką, kadangi gaminimo metu neteks nuolatos tikrinti, ar maistas yra pasiekęs tinkamą temperatūrą. Daugelis šiuolaikinių skaitmeninių termometrų turi ir žadintuvo funkciją, kuomet maistui pasiekus reikalingą (nustatytą) temperatūrą, išgirsite apie tai pranešantį signalą.

Skaitmeninės svarstyklės

Skaitmeninės svarstyklės yra matavimo prietaisas, parodantis tiek kietų, tiek skystų maisto produktų svorį. Skirtingai negu analoginės svarstyklės, skaitmeninės svarstyklės be jokios paklaidos nurodo tikslų svorį. Jos užims itin nedaug vietos jūsų virtuvėje, tačiau taps puikiu pagalbininku ruošiant maistą ar gėrimus.
Ar keptumėte pyragus, gamintumėte sriubas, kokteilius ar bet kokį kitą maistą – skaitmeninės svarstyklės padės tiksliai pamatuoti ingredientus ir gauti geriausią rezultatą.
Be to, svarstyklės itin naudingos žmonėms, siekiantiems palaikyti maisto porcijų kontrolę. Pažangesnės skaitmeninės svarstyklės gali netgi pateikti informaciją apie produktų maistingumą (pavyzdžiui, riebalų, angliavandenių ar baltymų kiekį jame).
Negana to, naudojantis skaitmeninės svarstyklėmis sutaupysite laiką indų plovimui, kadangi nereiks naudoti specifinių matavimo dubenėlių, puodelių ar šauktų. Kai kurios skaitmeninės svarstyklės gali netgi atskirti skirtingų ingredientų svorį viename dubenyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*