7 triukai sukurti prabangiai atrodantį interjerą biudžeto rėmuose

Pavasarį dažnai norisi didesnių nei tik drabužinės pokyčių – daugelis pradeda galvoti ir apie namų interjero atnaujinimą. Tačiau toks noras gali dingti pradėjus skaičiuoti tokių pokyčių kainą. Tokioje situacijoje interjero dizainerė siūlo paprastus sprendimus, kurie minimaliomis išlaidomis sukurs stilingai ir prabangiai įrengtų namų įspūdį.

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ duomenimis, atšilus orams padaugėja namų įrengimui ar interjero atnaujinimui finansavimo ieškančių žmonių.
„Pastebime tendenciją, jog pavasarį žmonės susiduria su finansų trūkumu namų remontui ar interjero atnaujinimui. Paprastai toks noras reikalauja nemažai papildomų išlaidų, kurioms žmonės ilgai taupo arba nusprendžia pasiskolinti. Mūsų vidiniais duomenimis, pastaruoju metu kas ketvirtas klientas skolinosi būtent būsto atnaujinimui“, – teigia „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė.
Tačiau siekiant interjerą atnaujinti pigiau nereiškia, kad jis ir atrodys pigiai. Interjero dizainerė Justina Mažeikaitė pabrėžia, kad norint sukurti stilingą interjerą nebūtina išleisti didžiulės pinigų sumos. Todėl specialistė dalijasi patarimais, kurie padės nebrangiai įsirengti didelio biudžeto įspūdį sukuriančius namus.

1. Rinkitės patogius ir funkcionalius dekoro elementus
Prabangiai atrodo patogiai suplanuotas interjeras, o stilingam įspūdžiui pasiekti nereikia daugybės daiktų. Minkšta didelė sofa su keliomis tarpusavyje derančiomis įvairiaspalvėmis pagalvėlėmis, krėslas su nugulusiu šiltu pledu, lentyna su stilingomis detalėmis pilnai užpildys namų aplinką, į kurią norisi sugrįžti.
„Venkite nefunkcionalių baldų ir interjero elementų, kurie tik atrodo gražiai ir dažnai kainuoja nemažai. Kai pamačius sėdimąją svetainės zoną baisu prisėsti – tai jau klaida. Pigus triukas paversti namus patogesniais ir jaukesniais – pagalvėlės, pledai, minkšti kilimai. Augalai, įrėmintas grafikos darbas ar tiesiog tapytas paveikslas visada pagyvins namų interjerą. Mano mėgstamas triukas – įrėminti veidrodžius – suteikia namams prabangos pojūtį. Žaiskite su skirtingomis tekstūromis, spalvomis ir dydžiais. Taip užpildysite erdvę, kur bus jauku leisti laiką, o tai ir yra prabanga“, – teigia J. Mažeikaitė.

2. Daug šviesos erdvę optiškai pavers didesne
Dirbant su mažesnėmis patalpomis, geriau vengti tamsių spalvų ir įleisti kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Ją papildžius apšvietimu skirtinguose kambario lygmenyse, namai įgaus modernumo ir prabangos pojūtį.

„Erdvė ir šviesa asocijuojasi su kokybišku gyvenimu ir prabanga. Rinkitės šviesą išsklaidančius šviestuvus, apšvietimą „sluoksniuokite“ – neapsiribokite tik lubiniais šviestuvais. Pastatykite stovimą šviestuvą, skirtinguose kambario lygiuose uždekite žvakių skirtingų tūrių stiklinėse žvakidėse – jos suteiks jaukumo ir taps ryškiomis interjero detalėmis. Ypač modernaus apšvietimo įspūdį sukurs grindinės LED juostos“, – pataria interjero dizainerė.

3. Venkite brangių medžiagų padirbinių
Kartais siekiant sukurti prabangos efektą, bet neturint pakankamai lėšų, pasirenkami pigūs brangiųjų metalų ar mineralų padirbiniai. Tačiau jie sukuria priešingą efektą – padirbinius atskirti nesunku, o tokiu atveju dirbtiniais kristalais puošta vaza atrodo daug pigiau, nei plastikinė.
„Venkite tariamai paauksuotų daiktų, marmuro ar brangakmenių imitacijų. Alternatyvai rinkitės medį, stiklą, paprastą metalą, net tą patį plastiką. Tikrų medžiagų daiktai visada atrodys prabangiau, nei tariamai brangesni“, – rekomenduoja J. Mažeikaitė.

4. Įrėminkite langus ilgomis užuolaidomis
Ne visada galima pasirinkti, kiek ir kokio dydžio langų bus namuose. Tačiau teisingai parinkus užuolaidas sukursite didesnių langų ir prabangesnių namų įspūdį.
„Neužstatykite langų baldais ir nepaslėpkite jų po tamsiomis užuolaidomis. Patariu rinktis užuolaidas per visą sienos ilgį – nuo pat lubų ir, svarbiausia, siekiančias grindis. Nepamirškite, kad net brangios, bet netvarkingos ir neišlygintos užuolaidos niekada neatrodys gerai“, – sako interjero specialistė.

5. Atnaujinkite ir apgalvokite smulkias dekoro detales
Norint sukurti brangiai ir apgalvotai atrodantį interjerą, ne mažiau svarbu kruopščiai apgalvotos detalės. Renkantis smulkesnius dekoro elementus, reikia nepamiršti namuose vyraujančios ar norimos sukurti stilistikos.
„Atkreipkite dėmesį į stalčių rankenėlės, durų rankenas, nuotraukų rėmelius, drabužių pakabas ar rankšluosčių kabliukus. Atnaujindami namų stilių biudžeto rėmuose, paieškokite šių detalių paprastoje remonto ir buities prekių parduotuvėje. Norėdami išlaikyti vientisumą, derinkite tekstūras ir spalvinę gamą, o siekdami eklektiško stiliaus, harmoniją pamirškite – grafiškomis žvakidžių ar rėmelių linijomis sukursite kontrastą ir pabrėšite minimalizmą. Interjero detalės turi jį papildyti, o ne išskaidyti ar dar blogiau – užgožti“, – teigia J. Mažeikaitė.

6. Aplinkos kūrimui pasitelkite kvapus
Švaros pojūtis ir geras kvapas visada pavers namus malonia gyventi ir aplankyti vieta. Kurdami interjerą, į pagalbą pasitelkite aliejinius namų kvapus įdomesnėse talpose ir gyvas gėles vazose.
„Pasirūpinus maloniu namų aromatu galima vienu šūviu nušauti du zuikius. Matomose namų vietose pastatykite prie kitų dekoro detalių derančių vazų su spalvingomis gėlių kompozicijomis, įsigykite smilkalų ar specialių kvapų stikliniuose buteliukuose. Taip ir papildysite interjerą naujais akcentais, ir palaikysite gaivų kvapą, kuris yra neatsiejama visų prabangių namų dalis“, – pataria interjero dizainerė.

7. Vadovaukitės taisykle – mažiau yra daugiau
Nenaudojamais niekučiais nukrautos lentynos ir tarpusavyje nederančios detalės kuria netvarkos įspūdį, nukreipia dėmesį nuo tikrų dekoro elementų ir renka dulkes. Vadovaudamiesi taisykle, jog mažiau yra daugiau, niekada neprašausite. Be to, mažiau daiktų – mažiau ir išlaidų.
„Kaip ir nereikalingais aksesuarais apsikarstę žmonės, taip ir smulkmenomis apkrauti namai neatrodo estetiškai. Nekaupkite nereikalingų niekučių lentynose, išmeskite ten užsilaikiusias statulėles, žvakides ir kitokias smulkmenas, kurios nekuria vertės ir nedera tarpusavyje. Be to, pigiau sukurti brangesnių namų įspūdį yra išmetant vaizdą gadinančias smulkmenas, nei investuojant į papildomas lentynas joms“, – patikina interjero specialistė.
Parengta pagal agentūros BVRG pranešimą

2 Atsakymai į “7 triukai sukurti prabangiai atrodantį interjerą biudžeto rėmuose”

  1. Egle parašė:

    Mes irgi atnaujiname interjerą, deriname baldus, apšvietimą, tik įdomu ar atsižvelgiant į šiuos patarimus dar galima suderinti ir bagua taisykles: https://www.fengshuibazi.lt/bagua ?

  2. Viltė parašė:

    Skoningai parinktos detalės gali labai stipriai pakeisti bet kokio kambario interjerą. Patarimai tikrai naudingi. Ir tikrai ypatingai pritariu padirbinių nenaudojimui. Nesuprantu kam apgaudinėti kažką brangiu daiktu, jei tai tik tėra klastotė, juk savęs apgauti nepavyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto