70-metis veteranas: „Kiek galėsiu, tiek ir sportuosiu“

Čempionate darydamas atkėlimo veiksmą, Antanas Micius atidavė visas jėgas – pasak jo, buvo „ant galimybių ribos“. Nuotr. iš asmeninio archyvo

„Sustoti nežadu. Kiek galėsiu, tiek svorius kilnosiu“, – į klausimą apie planus visiems atsako Antanas Micius, šį lapkritį švęsiantis 70-metį.
Galima tuo neabejoti – rugpjūčio pabaigoje vykusiame pasaulio veteranų jėgos trikovės čempionate mažeikiškis tapo nugalėtoju.

Buvo ant galimybių ribos

Pasaulio veteranų jėgos trikovės čempionate Rumunijoje mūsų šaliai atstovavo keturi atletai. Visi jie namo grįžo su apdovanojimais.
Ketvirtoje veteranų grupėje, svorio kategorijoje iki 74 kilogramų, startavęs A. Micius ne tik tapo pasaulio čempionu savo kategorijoje, bet ir buvo apdovanotas absoliučiai geriausio savo amžiaus grupės sportininko prizu.
„Apie tai, kad vyksiu į pasaulio čempionatą, sužinojau prieš du mėnesius. Tada ir prasidėjo… Buvo sunku: ir tūpti, ir traukti reikėjo nemažus svorius, kartais nebesinorėjo net žiūrėti į štangą, bet susiimdavau. Juk siekiu rezultato, o ne turistauti važiuoju, tad reikia ruoštis“, – „Santarvei“ pasakojo mažeikiškis.
Pritūpdamas su 157,5 kg svoriu Antanas išspaudė maksimumą, spaudimo metu iškėlė 107,5 kg, nors planavo apie 120 kg, tačiau taupė jėgas. O štai atkėlime (182,5 kg) praktiškai buvo ant galimybių ribos – pasak mažeikiškio, nugara tokį svorį dar galima buvo ištempti, o štai pirštai nelabai laikė.

Sportas traukė nuo mažumės

Sportininkas prisimena, kad dar jo mama sakydavo: „Keistas tas mano vaikas.“ Antanas nuo dešimties metų skaitė visokias knygas apie Samsoną ir kitus stipruolius. Būdavo, jaunesnysis brolis miega, o jis, prieš išeidamas į mokyklą, svorius kilnoja…
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “70-metis veteranas: „Kiek galėsiu, tiek ir sportuosiu“”

  1. B. parašė:

    Sveikinu gerą kaimyną ir gerą žmogų su eiline pergale. Linkiu dar medalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*