Abiturientai šiandien laiko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Birželio 1-oji – ne tik kalendorinės vasaros pradžia. Šiemet sutapo taip, kad abiturientai pirmąją vasaros dieną laiko vieną svarbiausių – privalomąjį mokyklinį arba valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Apie pasirinkimus – skaičiais

Brandos egzaminus laikys 475 Mažeikių rajono abiturientai. Iš jų 349 yra Merkelio Račkausko, Gabijos, Viekšnių, Sedos Vytauto Mačernio, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų, 126 – Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, daugiausia šiųmečių abiturientų – 327, rinkosi laikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą. Laikyti matematikos egzaminą nutarė 290 kandidatų gauti brandos atestatą. Valstybinį istorijos egzaminą pasirinko 163  moksleiviai, biologijos – 122, geografijos – 61, fizikos – 50, informacinių technologijų – 35, chemijos – 27. 

Tarp mokyklinių brandos egzaminų populiariausias technologijų egzaminas, kurį pasirinko 148 abiturientai, 19 jaunuolių laikys menų egzaminą. Tarp nepopuliariausių mažeikiškių pasirinkimų – rusų ir vokiečių kalbų egzaminai, kuriuos pasirinko atitinkamai 8 ir 6 jaunuoliai.

Pagrindinė egzaminų sesija prasidėjo dar balandžio pabaigoje, kai kandidatai gauti brandos atestatus laikė valstybinių anglų, rusų, vokiečių kalbų egzaminų kalbėjimo dalį.

Reikia parašyti rašinį

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikyti pasirinko 326 Mažeikių rajono abiturientai,  likusieji 149 – mokyklinį.

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia: kaip ir ankstesniais metais, mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių – dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių – temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, tačiau mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų privalomų autorių (besimokantiesiems bendruoju kursu jų yra 26, išplėstiniu – 36).

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai galės naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Ši galimybė, viena vertus, yra pagalba mokiniui, antra vertus – tam tikras laiko planavimo išbandymas. Iš viso per egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.

Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Daugiausia kandidatai gali rinktis laikyti 7 brandos egzaminus. Į egzaminų centrus turi teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

4 Atsakymai į “Abiturientai šiandien laiko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą”

 1. T parašė:

  Na ir kas cia tokio,dar viena ištižėlių laida baigs mokyklą

  1. Ar parašė:

   tikrai ?

 2. karlas parašė:

  na ir kas čia baisaus, laiko, laiko, per visą gyvenimą egzaminai, kam pūsti burbulą

  1. NE parašė:

   pučia burbulą, o informuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto