AIDS dieną – apie nelinksmus dalykus

Mažeikių Gabijos gimnazijos archyvo nuotr.

Gruodžio 1-ąją pasaulis mini AIDS dieną. Šia nelinksma proga organizuojami prevenciniai renginiai – žinių viktorinos, protmūšiai moksleiviams, seminarai.
Pirmadienį konferencija, skirta šiai dienai paminėti, vyko ir Mažeikiuose.

Tokį renginį, pavadintą „Narkotikai mūsų rajone“, organizavo Mažeikių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisija kartu su Mažeikių visuomenės sveikatos biuru.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė „Santarvei“ sakė, kad kasmet AIDS diena tampa proga atkreipti visuomenės dėmesį į problemą, prisiminti, suteikti žinių.
Tiesa, šiemet renginys buvo orientuotas į temas apie narkotikų vartojimą, buvo analizuojama, kokia yra situacija dėl Mažeikių rajono jaunimo vartojimo, buvo kalbamasi, kokios yra to pasekmės. Sergamumą tiriančių mokslininkų duomenimis, pusė užsikrėtusiųjų Žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), kuris sukelia AIDS, užsikrečia vartodami švirkščiamuosius narkotikus.
Konferencijos dalyviams pristatyti Mažeikių nakvynės namų, Mažeikių psichinės sveikatos centro, Mažeikių rajono policijos komisariato, Viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės atstovų pranešimai.
Mažeikių visuomenės sveikatos biuras neseniai atliko tyrimą apie paauglių narkotikų vartojimo tendencijas. Ir nors dėl didelio užimtumo apklausoje dalyvavo palyginus nedaug 17-mečių, nors tyrimo duomenų nelabai galima lyginti su kitų Lietuvos rajonų situacijomis, renginyje dalyvavusius įvairių institucijų specialistus tyrimo rezultatai gąsdina.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “AIDS dieną – apie nelinksmus dalykus”

  1. v parašė:

    „Sergamumą tiriančių mokslininkų duomenimis, pusė užsikrėtusiųjų Žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), kuris sukelia AIDS, užsikrečia vartodami švirkščiamuosius narkotikus.“ Kaip jie tai nustatė? Ar tie mokslininkai lėšas pasisavino , ar visokie pseudo kovotojai prieš narkotikus tai padarė, kad tokius niekinius duomenis pateikinėja ? Ar užsikrėtusieji buvo klausiami, ar jie nėra turėję lytinių santykių su tos pačios lyties asmeniu: jei atsakymas -taip ir partneris serga AIDS, ir dar apklausiamasis leidosi narkotikus , kaip jie nustatė , nuo ko jis užsikrėtė? Gal užsikrėtė nuo veltui dalinamų švirkštų , o ne nuo švirkščiamųjų narkotikų? Jei tiek daug užsikrėtusių nuo švirkščiamųjų narkotikų , tai gal geriau dalinti nemokamai ne švirkštus , o kokainą? Tik tokią išvadą galima padaryti perskaičius mokslininkų pateiktus duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto