Akcijai „Darom 2014“ Mažeikiuose jau pasiruošta

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iš visų 60 Lietuvos savivaldybių neišsiskiria ir Mažeikių: šeštadienį čia taip pat vyks septintoji visuotinė švarinimosi ir tvarkymosi akcija „Darom 2014“.
Mūsų rajone šiemet numatyta sutvarkyti nemažai žmonių susibūrimo, lankymosi vietų: miesto ir miestelių, gyvenviečių teritorijų, miškų, miškelių, pamiškių ir parkelių, pakelių, paupių ir paežerių, piliakalnių ir kitų objektų.

Padaugėjo tvarkomų teritorijų

Akcijos „Darom 2014“ koordinatorius mūsų rajone Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus  vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius informavo, kad akcijai rajone jau pasiruošta: numatyta sutvarkyti 115 vietų, pasiskirstyta, kas ir kurią vietą tvarkys, išdalinti šiukšlių maišai, kitos priemonės.
„Miestas ir taip tvarkomas, tad pagrindiniai darbai vyks už jo ribų – ten, kur lankosi, poilsiauja žmonės: paprastai tokiose vietose ir susikaupia daugiausiai šiukšlių. Jokių naujovių šiemet talkoje nenumatyta, nebent tai, kad šiek tiek padaugėjo tvarkomų teritorijų“, – teigė V. Raudonius.
Daugelis akcijoje dalyvaujančių talkininkų turi savo nuolatines tvarkymo vietas, žino, ką reikia daryti, kur palikti šiukšles.
Po talkos atliekų išvežimu turės pasirūpinti viešųjų pirkimų konkurse dalyvavusi ir mažiausias  kainas už paslaugas pasiūliusi bendrovė „Mažeikių komunalinis ūkis“.

Tvarkysis iš anksto

Už akciją kaimuose atsakingi seniūnijų vadovai, o šie savo ruožtu yra paskirstę, kas vadovaus talkoms vienoje ar kitoje vietoje, tad kilus neaiškumų į juos ir reikia kreiptis.
Daugiausiai tvarkymosi taškų – 16 – numatyta Židikų seniūnijoje. Seniūno pavaduotoja Skirmutė Stasytė teigė, kad tai nėra kas nors nauja, nes tvarkomasi tose pat vietose. Į talką išeina mokyklos, kaimų bendruomenės, du medžiotojų būreliai.
„Akcijos tema vengiu kalbėti todėl, kad labai nerimauju dėl šiukšlių išvežimo: jų sukaupiama nemažai, o kai reikia išvežti, vėluojama“, – nuogąstavo S. Stasytė.
Už tvarkymąsi Mažeikių mieste ir jo prieigose atsakingas miesto seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius.
Numatyta sutvarkyti keturiolika vietų mieste ir devynios – jo pakraščiuose.
„Daugelis talkininkų pageidavo sutvarkyti savo teritorijas anksčiau – dar iki akcijos dienos, tad šeštadienį pasidarbuoti išeis mažiau įstaigų ir įmonių“, – „Santarvei“ sakė A. Valančius.

One Reply to “Akcijai „Darom 2014“ Mažeikiuose jau pasiruošta”

  1. Daiva Šideikienė parašė:

    Jau dabar kai kur prie daugiabučių namų požeminėse aikšelėse ir šalia pastatytuose konteineriuose nebetelpa šiukšlės, tad iki akcijos ,,Darom“ UAB,,Mažeikių komunalinis ūkis “ galėtų pasirūpinti komunalinių atliekų išvežimu. Norisi individualių namų savininikams priminti apie tai, jog akcijos metu ,,Darom“ surinktas šiukšles, jeigu nebetelpa jos , tai nedėkite į savus konteinerius , nes dėl pradaryto konteinerio dangčio Jus administracine bauda už atitinkamų taisyklių nesilaikymą gali nubausti Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto