Akcijos „Lašiša“ metu aplinkosaugininkai stebės ne tik vandens telkinius, bet ir kelius

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prasidėjus lašišų ir šlakių žvejybos sezonui, šalies aplinkosaugininkai rengia kasmetinę akciją „Lašiša“, kurios metu stebės, kaip žvejai laikosi nustatytų reikalavimų.

Būtina žvejo kortelė

Nuo rugsėjo 1-osios prasidėjo lašišų ir šlakių žvejybos sezonas – išduodamos žvejo mėgėjo kortelės šioms žuvims žvejoti iki spalio 15 d.
Tarp vandens telkinių, kuriuose ši žvejyba galima, yra ir mūsų rajone tekanti Ventos upės atkarpa – leidimai išduodami šių žuvų žūklei atkarpoje nuo Viekšnių užtvankos iki Lietuvos ir Latvijos valstybinės sienos.
Kaip paaiškino aplinkosaugininkai, žvejo mėgėjo kortelės lašišoms ir šlakiams būna tik paros galiojimo trukmės, jas privalu turėti žvejybos vietoje. Kortelėje nurodytame upės ruože galima pradėti žvejoti ne anksčiau kaip valanda iki saulės patekėjimo ir reikia užbaigti ne vėliau kaip praėjus valandai po saulės laidos.
Ši kortelė suteikia teisę paimti vieną lašišą arba šlakį (ne mažesnius kaip 65 cm dydžio) nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. Nuo spalio 1 d. iki 15 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privalu paleisti – net ir turint žvejo mėgėjo kortelę.

Už pažeidimus – didelės baudos

Akcija „Lašiša“ prasidėjo nuo antradienio ir truks iki lapkričio 15 d. Jos metu aplinkos apsaugos pareigūnai organizuos reidus, vykdys reguliarią verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolę. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.
Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus gyventojai gali pranešti skubiosios pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamento telefonu 8 527 32 995.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*