Akordeonistas Martynas Levickis – princo Čarlzo renginyje

Akordeonininkas Martynas Levickis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Gruodžio 3-iąją Londone, Vestminsterio Karališkosios kariuomenės koplyčioje, vyks Kalėdoms skirtas renginys, kurio globėjas – princas Čarlzas (Charles), o dalyvių sąraše – pasaulinio garso įžymybės. Kelis kūrinius jame atliks ir lietuvių akordeonistas Martynas Levickis.

Atliks lietuvių liaudies dainą

Karališkajame labdaros koncerte, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos kovai su onkologinėmis ligomis, akordeono virtuozas M. Levickis buvo paprašytas atlikti paties pasirinktą lietuvių liaudies kalėdinę dainą kartu su Karališkosios kariuomenės choru.
„Renginio organizatorius įtikinėjo, kad net elektroninius laiškus užbaigdavo lietuvišku geros dienos palinkėjimu, – šypsodamasis pasakojo M. Levickis. „Taigi nebuvo kur dingti. Su britų choru, kuriam jau išsiunčiau tekstą ir aranžuotę, atliksime lietuvišką kūrinį „Vai atvažiuoja lėlių Kalėda“. Tikiuosi, princui patiks“.

Ne pirmą kartą

Tai būtų jau ne pirmas kartas, kai M. Levickis atlieka lietuvių liaudies dainą princo Čarlzo akivaizdoje.
„Kai dalyvavau džiazo festivalyje Edinburge, jis buvo užsukęs į mano repeticiją. Tai buvo iš anksto suplanuotas vizitas. Princas Čarlzas su žmona Kamila (Camilla) tąkart, atvykę į studiją, taip pat paprašė, kad sugročiau lietuvišką dainą. Atlikau jiems „Beauštančią aušrelę“, – prisiminė M. Levickis.

Daug įžymybių

Renginyje, kuris šį sykį vyks Londone, be solinio M. Levickio pasirodymo, taip pat koncertuos tarptautinį populiarumą pelniusi pianistė Janina Fialkovska (Fialkowska), baritonas Benjaminas Aplas (Benjamin Appl) ir Londono šiuolaikinis orkestras.
Be to, susirinkusi išskirtinė publika scenoje išvys anglų kino ir teatro žvaigždę – „Tony“, „Emmy“ ir BAFTA apdovanojimų laureatę Dianą Elizabetą Rig (Diana Elizabeth Rigg), daugeliui gerai pažįstamą iš populiaraus britų serialo „Sostų karai“. Ji suteiks auditorijai malonumą skaitydama. Renginyje dalyvaus ir žinoma prodiuserė, politikė, visuomenės veikėja bei aktorė Floela Benjamin (Floella Benjamin), 2010 m. pelniusi Kento grafystės baronienės titulą.

Turi globėją

M. Levickis neslepia, kad tiesiog „iš gatvės“ į tokius renginius nepatenkama. Laimei, talentingasis lietuvis turi užtarėją karališkuosiuose sluoksniuose. Ne vienerius metus jį globoja ledi Rothermerė (Rothermere), dosni vikonto našlė, kurios fondas remia kultūrą ir atveria daug galimybių. „Visuomet, nuvykęs į Londoną, su ja geriu tradicinę arbatėlę, kartais vakarieniaujame, apsupti liokajų. Stengiuosi elgtis santūriai ir nepelnyti pastarųjų sarkazmo“, – šyptelėjo M. Levickis.

Koncertuos ir Lietuvoje

Savo talento gerbėjus Lietuvoje jis netrukus nudžiugins dviem koncertais „Classic Live Show“, kurie gruodžio 26 ir 27 dienomis įvyks sostinės salėje „Compensa“.
M. Levickis pats kruopščiai styguoja programą, klasikinius kūrinius parinkdamas ir pateikdamas netradiciškai ir patraukliai.
Koncertuose Martynui talkins specialiai šiai progai suburtas orkestras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto