Daugėja sergančiųjų gripu

Sergamumas gripu ir ŪVKTI rodikliai per savaitę pasikeitė beveik dvigubai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmą šių metų savaitę gripu susirgo 6 rajono gyventojai. Sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per savaitę padidėjo beveik du kartus.

Rodikliai didėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, 1-ąją šių metų savaitę (gruodžio 30 d.–sausio 5 d.) gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) susirgo 240 rajono gyventojų, iš jų – 165 vaikai. Gripas diagnozuotas 6 mažeikiškiams, penki jų – vaikai.
Paskutinę praėjusių metų savaitę (gruodžio 23–29 d.) sergamumas buvo mažesnis – gripu ir ŪVKTI sirgo 139 gyventojai (iš jų – 85 vaikai), gripu susirgo vienas vaikas.
Sergamumas gripu ir ŪVKTI rodikliai per savaitę pasikeitė beveik dvigubai. Paskutinę praėjusių metų savaitę šis rodiklis buvo 27,17 atvejo 10 tūkst. gyventojų, pirmąją šių metų savaitę jis šoktelėjo iki 46,91 atvejo.

Išeitis – saugotis ir skiepytis

Visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo šių užkrečiamų ligų reikia saugotis: dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, kosint ar čiaudint prisidengti burną, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas, o susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.
Primenama, kad skiepai – visuotinai pripažinta gripo profilaktikos priemonė. Jie apsaugo nuo šios ligos ir jos sukeliamų komplikacijų.
Nemokamai yra skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys: 65 m. ir vyresni gyventojai; nėščiosios; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu, reikia maždaug dviejų savaičių.
Norint pasiskiepyti reikia kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto